Daňo strelil v NHL svoj premiérový gól v novom ročníku

Slovenský hokejista sa gólovo dočkal hneď v druhom dueli v drese Blackhawks.
Slovenský hokejista sa gólovo dočkal hneď v druhom dueli v drese Blackhawks. (Autor: SITA/AP)
SITA|5. nov 2015 o 07:19

Náš mladý hokejista bol v zápase proti St.Louis jediným Slovákom na ľade, keďže Marián Hossa pauzoval so zranením.

ANAHEIM. Druhý zápas v novej sezóne NHL a hneď prvý gól.

Slovenský hokejista Marko Daňo otvoril skóre stredajšieho stretnutia medzi Chicagom a St. Louis už v 3. min, keď vyťažil z výbornej prihrávky skvele forčekujúceho Ryana Hartmana.

Strelou bez prípravy prekonal Briana Elliotta, ktorý ešte v prvej tretine musel z ľadu pre zranenie.

Daňovi (v strede) prišli ku gólu okamžite zagratulovať Ryan Hartman a Tanner Kero. Foto: SITA/AP

Daňo odohral 8:53 min, pripísal si okrem gólu tri strely a dve zblokované strely.

Jeho krajan Marián Hossa pre zranenie v dolnej časti tela druhýkrát v celom stretnutí za sebou chýbal v zostave Blackhawks.

Dvadsaťročný Daňo má na konte už 9 gólov v prestížnej zámorskej profilige, keď vo vlaňajšej sezóne osemkrát skóroval ešte v drese Columbusu.

Obhajca Stanley pohára viedol po prvej tretine komfortne 5:2, ale po druhej časti bláznivého zápasu už bolo 5:5.

Hrdinom St. Louis sa napokon stal ruský supertalent Vladimir Tarasenko, ktorý v 4. min predĺženia rozhodol o 2 bodoch pre hostí.

"Ako sa vraví, bola to jedna z tých ťažších nocí,“ vravel po zápase brankár Chicaga Crawford, ktorý z 29 striel 6-krát inkasoval.

"Ak strelíte päť gólov, mali by ste vyhrať,“ doplnil pre server Chicago Sun-Times.

"Vyhrať u súpera 6:5 bez takej palebnej sily, akú predstavujú zranení hráči Stastny, Schwartz, Shattenkirk či Berglund, je nezvyčajné. Väčšinou sme herne nastavení tak, že chceme zvíťaziť 2:1 či 1:0. Bola to však zábava pre fanúšikov na oboch stranách. Verím len, že tí v St. Louis neodišli od televízorov príliš skoro,“ hodnotil v dobrej nálade David Backes, strelec jedného z gólov St. Louis.

"V druhej tretine sme hrali najlepší hokej z celého roka. Všetko na ľade nám vychádzalo presne podľa našich predstáv. Hráči si za to zaslúžia uznanie," pochválil svoj tím tréner St. Louis Ken Hitchcock.

Aj v ďalších dvoch zápasoch stredajšieho programu v NHL sa zrodili víťazstvá hosťujúcich tímov.

V kanadskom súboji Winnipeg vyhral v Toronte 4:2, Pittsburgh aj vďaka jednému gólu Sidneyho Crosbyho triumfoval vo Vancouveri 3:2.

Florida opäť aj s charizmatickým Jaromírom Jágrom v zostave viedla na ľade Anaheimu 7 sekúnd pred koncom tretej tretiny 2:1, ale potom Corey Perry v presilovke vyrovnal a Chris Stewart v nájazdoch dovŕšil obrat v prospech domácich Ducks.

Vyhlásený kanonier z uplynulých sezón Perry skóroval vôbec prvýkrát v tomto súťažnom ročníku NHL, potreboval na to 12 zápasov a 25 striel.

Anaheim dosiahol tretie víťazstvo a odlepil sa z poslednej priečky v Pacifickej divízii Západnej konferencie.

NHL - streda:

Toronto - Winnipeg 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 9. Parenteau (Bozak, Phaneuf), 33. Komarov (Polák, J. van Riemsdyk) - 4. Byfuglien (Perreault, Enström), 9. Scheifele (Enström, Perreault), 58. Burmistrov (Wheeler, Little), 60. Little (Wheeler)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:45 min, 1 strela, 4 hity/

Chicago - St. Louis 5:6 po predĺžení (5:2, 0:3, 0:0 - 0:1)

Góly: 3. Daňo (Hartman), 5. Shaw, 7. Teräväinen (Daley), 18. Seabrook (P. Kane, Teräväinen), 18. P. Kane (Seabrook, Shaw) - 4. Steen (Parayko, Tarasenko), 16. Fabbri (Backes), 24. Steen (Parayko, Bouwmeester), 38. Bouwmeester (Brouwer, Gomez), 40. Backes (Pietrangelo, Fabbri), 64. Tarasenko (Pietrangelo)

/Marko Daňo (Chicago) odohral 8:53 min, 3 strely, 1 gól, 2 zblokované strely/

Vancouver - Pittsburgh 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Góly: 54. D. Sedin (Bartkowski, H. Sedin), 59. Hansen (McCann) - 5. Perron (Dumoulin, Kessel), 48. Crosby (Kessel, Letang), 51. Fehr (Scuderi, Lovejoy)

Anaheim - Florida 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Stewart (Bieksa, Horcoff), 60. Perry (Kesler, H. Lindholm), rozhod. nájazd Stewart - 26. Grimaldi (Howden, Mackenzie), 38. Gudbranson (Bjugstad, Huberdeau)