Montreal zdolal Boston. Slováci nebodovali

Chára.
Chára. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. nov 2015 o 06:40

Canadiens prehrávali po dvoch tretinách 1:2, no výborne im vyšlo záverečné dejstvo a najmä posledná dvojminútovka, v ktorej strelili dva góly v rozpätí 20 sekúnd.

MONTREAL. V bohatej 11-zápasovej ponuke sobotňajšej noci v NHL sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti - obranca a kapitán Bostonu Zdeno Chára a tiež útočník Los Angeles Marián Gáborík.

Ani jeden z nich si nerozšíril štatistiku produktivity.

Gáborík v domácom súboji proti Floride odkorčuľoval 11:04 min, ale jeho tri strely si cestu do siete nenašli.

Kings rozhodli o svojom víťazstve 4:1 vydareným úsekom v druhej tretine, keď v rozpätí 4:18 min strelili tri góly, hoci dovtedy prehrávali 0:1.

Krátko predtým sa ubránili 75 sekúnd trvajúcej presilovke troch proti piatim. Jeff Carter skóroval v treťom zápase v rade a z ostatných 9 stretnutí získal 13 bodov.

"Ak mám byť sklamaný, tak so šiestimi či siedmimi minútami tohto zápasu. Zatiaľ čo súper hral mužský hokej, my máme stále vo svojom tíme niekoľko detí. Zostáva len poučiť sa z toho, ako hrá hokej mužstvo, ktoré získalo dvakrát Stanleyho pohár v ostatných štyroch či piatich rokoch," pochválil víťazov tréner Panthers Gerard Gallant.

Nechal sa hlúpo vylúčiť

Boston s Chárom v zostave (odohral 23:27 min bez strely na bránku) viedol po dvoch tretinách v Montreale 2:1, ale nezvládol záver zápasu.

Víťazný gól lídra súťaže strelil 1:08 min pred sirénou David Desharnais v presilovej hre a na konečných 4:2 pečatil do prázdnej bránky ôsmym gólom v sezóne Max Pacioretty.

"Mali sme svoje šance v presilovkách v využili ich," povedal Desharnais. Pri jeho góle sedel na trestnej lavici David Krejči za vysokú hokejku.

"Keď sa jeden z našich lídrov nechá dve minúty pred koncom vylúčiť, je to akoby sme ponúkli súperovi víťazstvo a my našli cestu k prehre," uviedol na adresu Krejčiho tréner Bostonu Claude Julien.

"Má pravdu. Nechal som sa hlúpo vylúčiť a stálo nás to víťazstvo," priznal český útočník Krejči, ktorý je so 16 bodmi lídrom kanadského bodovania v tíme Bruins. "To asi nebolo jeho najlepšie vylúčenie," trpko skonštatoval český útočník Montrealu Tomáš Plekanec, ktorého krajan Krejči fauloval.

Hokejisti Buffala zvíťazili nad Vancouverom tesne 3:2. O úspechu domácich "šablí" rozhodol v poslednej minúte 21-ročný fínsky obranca Rasmus Ristolainen, ktorý sa presadil aj v 29. min - vtedy upravil na 2:0.

Úvodný gól v domácom drese dal aj Jamie McGinn. V drese hostí skórovali Henrik Sedin a Chris Higgins.

Zápas bol špeciálnym pre brankára hostí Ryana Millera, ktorý sa vrátil do Buffala po prvý raz od svojho odchodu v roku 2014. Skúsený 35-ročný gólman kryl v stretnutí 19 streleckých pokusov Sabres a mal úspešnosť zákrokov 86,4 %.

Ovečkin stále exceluje

Gólový apetít 30-ročného ruského hokejistu Alexandra Ovečkina neutícha. V sobotu režíroval ďalšie víťazstvo Washingtonu v NHL, tentoraz doma nad Torontom 3:2 po nájazdoch.

Jeho presný zásah z druhej tretiny mal poradové číslo 483 a dotiahol sa ním na legendárneho krajana Sergeja Fiodorova na čele tabuľky najlepších ruských kanonierov v NHL.

Ovečkin potreboval na 483 gólov 772 zápasov, čo je o 476 menej ako Fiodorov. Ovečkin v sobotu pridal aj víťazný samostatný nájazd, ale hrdinom Capitals bol aj Švéd Nicklas Bäckström, ktorý 8 desatín sekundy pred sirénou po skončení tretej tretiny vyrovnal na 2:2 a posunul duel do predĺženia.

To isté si môžu povedať aj ich krajania v Ottawe, ktorí viedli v Raleighu nad domácou Carolinou v 60. min 2:1, ale 3,3 s pred koncom tretej tretiny vyrovnal Jeff Skinner a v predĺžení napol sieť Jordan Staal. Z

atiaľ čo v prvých 11 zápasoch sezóny neskóroval, teraz mu to padlo už v treťom zápase v rade. Domáci prestrieľali hostí presvedčivo 46:21. "Povedal by som, že naše víťazstvo je zaslúžené.

Tento zápas sme veľmi chceli vyhrať, najmä v tretej tretine sme boli veľmi aktívni," cituje server NHL Jordana Staala.

Buffalo - Vancouver 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 23. McGinn (Pysyk, Eichel), 29. Ristolainen (Eichel, Gionta), 60. Ristolainen (M. Foligno, Ennis) - 34. H. Sedin (D. Sedin, Hutton), 51. Higgins

Los Angeles - Florida 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 34. J. Carter (Toffoli, Forbort), 37. Doughty (Muzzin, Toffoli) - 20. Bjugstad (Huberdeau), 38. Kopitar (D. Brown, Pearson), 49. Lucic (J. Carter)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 11:04 min, 3 strely, 1 mínusový bod

Washington - Toronto 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Ovečkin (Kuznecov, Nicklas Bäckström), 60. Nicklas Bäckström (Williams, Oshie), rozh. nájazd Ovečkin - 3. Winnik (Rielly), 50. J. van Riemsdyk (Lupul, Rielly)

Montreal - Boston 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 22. Plekanec (Gallagher, P. K. Subban), 49. Eller (Galchenyuk), 59. Desharnais (Galchenyuk, Markov), 60. Pacioretty (Gallagher) - 2. Eriksson (Bergeron, Spooner), 29. Vatrano (C. Miller)

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:27 min, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela

Carolina - Ottawa 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 25. Faulk (V. Rask), 60. Skinner (E. Staal, J. Staal), 63. J. Staal (Faulk, E. Staal) - 32. Chiasson (Wiercioch, Mark Stone), 36. Wideman (Zibanejad, Ryan)

Nashville - St. Louis 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 9. Parayko (Brouwer, Tarasenko), 43. Pietrangelo (Steen, Gomez), 46. Upshall, 53. Steen (Tarasenko)

Winnipeg - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 6. B. Schenn (Giroux, Voráček), 50. Simmonds (Giroux, Streit), 59. Read

Minnesota - Tampa Bay 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 21. Spurgeon (Coyle, Pominville)

Arizona - New York Rangers 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Góly: 60. Doan (Hanzal, Ekman-Larsson) - 8. Fast (Girardi), 23. J. T. Miller (Kreider, D. Boyle), 26. Kreider (Stepan), 34. Hayes (Yandle, Lindberg)

Calgary - Pittsburgh 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Góly: 8. Colborne (S. Bennett, Backlund), 17. Gaudreau (Monahan, Backlund), 18. Bennett (Frolík, Backlund), 30. Monahan (Gaudreau, Hamilton), 58. Gaudreau - 14. Kessel (Malkin), 35. Bonino (Perron, Cole)

San Jose - Anaheim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 5. Perry (Getzlaf, Maroon)