Bayern má ďalší rekord, Robben dal 113. gól

Bayern.
Bayern. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. nov 2015 o 09:36

Mníchovčania majú po sobotňajšom zápase bundesligového 12. kola na konte už 34 bodov.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov majú po zápase bundesligového 12. kola na konte už 34 bodov, čo je nový rekord najvyššej domácej súťaže.

Zverenci Pepa Guardiolu v sobotu zdolali Stuttgart presvedčivo 4:0, stačilo im na to prvých 45 minút. Bavori z doterajších dvanástich ligových duelov vyhrali 11, na konte majú aj bezgólovú remízu. Ešte počas týždňa na domácej pôde rozdrvili v Lige majstrov londýnsky Arsenal 5:1.

"Mojim hráčom patrí veľká vďaka, je ťažké hrať toľko dní v rovnakom nasadení. V týchto dvoch zápasoch si počínali veľmi dobre. Dúfam, že počas reprezentačnej pauzy sa nikto nezraní, aby sme mohli pokračovať v nastolenom tempe," uviedol Guardiola na oficiálnej stránke Bayernu.

Jedným zo strelcov mníchovského tímu proti Stuttgartu bol aj Arjen Robben. Holanďan dosiahol v drese Bayernu 113. gól, čím vyrovnal nástrel Maria Gómeza. Obaja sú v historickej tabuľke klubových strelcov na 9. mieste, vedie Gerd Müller s 525 zásahmi.

"Hrali sme veľmi dobre, prvý polčas bol z našej strany intenzívny, dobre sme využívali priestor. Škoda, že mi nevyšli všetky pokusy, snáď som si nejaké góly odložil do ďalších zápasov," uviedol Robben.

Do zostavy Bayernu sa po vyše 200 dňoch vrátil obranca Holger Badstuber, ktorý v 59. minúte vystriedal Thomasa Müllera. Dvadsaťšesťročný bek sa naposledy predstavil v súťažnom zápase 18. apríla v Hoffenheime.

Mníchovčania majú na čele I. bundesligy osembodový náskok pred Dortmundom, ktorý v nedeľu privíta Schalke.