Sekera si otvoril strelecký účet, tešili sa však Hossa a Daňo

Center NY Islanders Anders Lee (č. 27) úspešne clonil brankárovi Bostonu Tukkovi Raskovi. Neskoro prišiel na  pomoc obranca Bruins Adam McQuaid (č. 54).
Center NY Islanders Anders Lee (č. 27) úspešne clonil brankárovi Bostonu Tukkovi Raskovi. Neskoro prišiel na pomoc obranca Bruins Adam McQuaid (č. 54). (Autor: SITA/AP)
SITA|9. nov 2015 o 07:25

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 28:46 min a tešil sa z víťazstva na ľade New York Islanders nad Jaroslavom Halákom.

CHICAGO. Až traja slovenskí hokejisti sa predstavili v nedeľňajšom súboji NHL medzi Chicagom a Edmontonom.

Z víťazstva 4:2 sa tešili útočníci Blackhawks Marián Hossa a Marko Daňo, ale bodové štatistiky si rozšíril obranca Oilers Andrej Sekera.

Typickou strelou od modrej čiary necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny Sekera znížil na 2:3 z pohľadu hostí a zdramatizoval zápas.

Bol to jeho prvý gól a celkovo šiesty bod sezóny.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Bojníc strávil na ľade druhú najvyššiu porciu minút zo svojho tímu (21:12) a pripísal si 4 strely aj 4 zblokované strely.

Do zostavy obhajcu zo Chicaga sa vrátil skúsený útočník Marián Hossa, ktorý absentoval v troch zápasoch pre zranenie v dolnej časti tela.

Hossa odkorčuľoval 19:03 min a mal jednu strelu.

"Nechcel som sa na začiatku sezóny zbytočne vážnejšie zraniť. Je lepšie dať si na pár dní pokoj a dopriať telu oddych. Myslím si, že to bolo rozumné rozhodnutie,“ uviedol ešte pred zápasom Marián Hossa pre server NHL.

Zatiaľ čo Hossa sa predstavil na pravom krídle útoku s kapitánom Jonathanom Toewsom a Fínom Teuvom Teräväinenom, mladík Marko Daňo korčuľoval v tretej lajne po boku Tannera Kera a Andrewa Shawa.

Za 9:24 min mal jednu zblokovanú strelu.

Hrdinami Chicaga boli Patrick Kane a Artemij Panarin. Prvý bol pri všetkých štyroch góloch s bilanciou 1+3 a ruský nováčik si pripísal dva góly a asistenciu.

Blackhawks zvíťazili iba druhýkrát z ostatných šiestich stretnutí.

Z ďalšieho slovenského mikrosúboja nedele vyšiel víťazne Zdena Chára nad Jaroslavom Halákom.

Boston triumfoval na ľade New Yorku Islanders tesne 2:1 a hoci sa kapitán hostí Chára do štatistík produktivity nezapísal, odohral takmer 29 minút (suverénne najviac zo všetkých aktérov zápasu) a zblokoval tri domáce strely.

Halák odchytal 59:30 min, kryl 25 z 27 striel a mal solídnu úspešnosť 92,6%.

Prehre Islanders, ktorí nevyrovnali ani v záverečnej power-play, však nezabránil. Rozhodnutie padlo z hokejky skúseného stredného útočníka Patricea Bergerona ešte v druhej tretine.

"Sú to pre nás veľmi dôležité dva body na konci náročného tripu u súperov, keď sme prehrali v Montreale aj predtým vo Washingtone. Zahrali sme veľmi solídne,“ vravel Bergeron, ktorý až 20-krát uspel na vhadzovaní.

V zápase Detroitu s Dallasom Tomáš Tatar neodvrátil prehru domáceho tímu 1:4.

Slovenský útočník sa počas 12:45 min na ľade prezentoval 3 strelami, ale zápas skončil s 2 mínuskami.

Tomáš Jurčo opäť nehral.

Dallas dosiahol 12. víťazstvo v pätnástom zápase a prežíva najlepší štart do sezóny v histórii klubu. Je na čele Centrálnej divízie na Západe, viac bodov má iba Montreal na Východe (27).

"Chvíľu si môžeme užívať dobrý štart, ale po hodine to hodíme za seba a sústredíme sa na to, čo príde," komentoval tréner Dallasu Lindy Ruff.

"Sme šťastní z toho, ako hráme. Výhra 4:1 je komfortná, ale boli by sme spokojní aj s výsledkom 2:1 či 3:2," pridal postreh bodový líder Dallasu aj NHL Tyler Seguin (9+14).

NHL - nedeľa:

Detroit - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 20. Nyquist (Kronwall, Mike Green) - 8. Sharp (Klingberg, Seguin), 16. Ničuškin (Jordie Benn, Jokipakkka), 59. Seguin (Sharp, Klingberg), 60. Eakin (Jamie Benn)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 12:45 min, 3 strely, 2 mínusové body/

New York Islanders - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 54. Boychuk (Okposo, Nielsen) - 13. Spooner (Krejči, Bergeron), 35. Bergeron (K. Miller, Marchand)

/Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 59:30 min, kryl 25 z 27 striel, úspešnosť 92,6% - Zdeno Chára (Boston) odohral 28:46 min, 3 zblokované strely/

New Jersey - Vancouver 4:3 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. Henrique (Zajac), 17. Cammalleri (Stempniak, Henrique), 31. Kalinin (Palmieri, A. Larsson), 64. Palmieri (Cammalleri, Stempniak) - 3. Higgins (McCann), 32. Edler (Virtanen, Bärtschi), 35. Bärtschi (Hutton, Horvat)

Chicago - Edmonton 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 1. Panarin (P. Kane), 18. Panarin (P. Kane, Seabrook), 54. P. Kane (Anisimov, Panarin), 60. Anisimov (P. Kane, Hjalmarsson) - 43. Eberle (Nugent-Hopkins, Klefbom), 59. SEKERA (Purcell, Nurse)

/Marián Hossa odohral 19:03 min, 1 strela, Marko Daňo (obaja Chicago) 9:24, 1 zblokovaní strela - Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:12 min, 4 strely, 1 gól, 1 plusový bod, 4 zblokované strely/