Gáborík nedal trestné strieľanie

Sportnet|7. feb 2003 o 00:00

NEW YORK - Hokejisti Minnesota Wild vyrovnali klubový rekord v počte víťazných duelov aj napriek tomu, že Marián Gáborík nepremenil svoje prvé trestné strieľanie v NHL v kariére. Slovenského útočníka fauloval pri samostatnom nájazde v 8. minúte stredajšie

Patrik Eliáš (vľavo) z New Jersey Devils pri kolízii s brankárom Washington Capitals Olafom Kolzigom. Zo zápasu Washington - New Jersey 1:4.

FOTO - TASR/AP

ho stretnutia obranca Chicaga Steve Poapst a účastník nedávneho Zápasu hviezd mal zo samostatného nájazdu šancu otvoriť skóre zápasu. Slabšiu Gáboríkovú strelu však Jocelyn Thibault v bránke Blackhawks zlikvidoval.

„Gáborík je dobrý hráč. Vedel som o jeho streleckých schopnostiach a rýchlosti, no chcel som mu trestné strieľanie chytiť. Som rád, že sa mi to podarilo,“ povedal brankár Chicaga. Aj napriek neúspešnému pokusu si najproduktívnejší hráč Wild pripísal na svoje konto asistenciu. Minnesota vyhrala 2:1 a dosiahla už 26. víťazstvo v sezóne. Na vyrovnanie klubového rekordu v počte víťazstiev v jednej sezóne tak potrebovala iba 53 zápasov.

Žigmund Pálffy asistoval pri úvodnom góle v stretnutí Los Angeles - Phoenix (4:3). Brankár Kings Jamie Storr mal 31 úspešných zásahov a králi dosiahli len tretie víťazstvo z posledných 9 zápasov. Ottawa dokázala aj bez Mariána Hossu (chrípka) zvíťaziť na ľade NY Rangers a prerušila tak sériu troch prehier. Až tri góly zaznamenali jej hráči pri početnej výhode. NY Rangers prehrali už piatykrát v rade a stále viac sa prepadávajú na dno Východnej konferencie. Obranca Ottawy Zdeno Chára odohral vyše 29 minút, na druhej strane Ronald Petrovický strávil na ľade 10 minút a odsedel si 2 minúty za hru vysokou hokejkou. (sita)

N.Y. Rangers - Ottawa 3:5 (2:1, 1:2, 0:2), góly: 10. Holík (Lindros, Messier), 18. Nedvěd (Dvořák), 39. Lindros (Messier, Mironov) - 8. Redden (White, Alfredsson), 23. Bonk (Fisher, Redden), 26. White (Rach…nek, Redden), 49. White (Alfredsson, Rach…nek), 60. Alfredsson (Van Allen), strely na bránku: 29:23, brankári: Dunham - Lalime, 18 200 divákov.

Columbus - Vancouver 4:4 po predĺžení (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0), 18. Výborný (Cassels), 39. Wright (Nash), 40. Sillinger (Sanderson, Whitney), 58. Van Impe (S. Pronger, Výborný) - 10. Klatt (Lindgren), 23. Bertuzzi (Näslund, Linden), 27. S. Salo (Näslund, Bertuzzi), 31. Linden (Cooke, Sopel), 28:40, Denis - Skudra, 17 106.

Washington - New Jersey 1:4 (0:0, 1:2, 0:2), 25. Nylander (Jágr, K. Miller) - 30. T. Stevenson (BICEK, Madden), 37. Madden (Rafalski, Eliáš), 47. Madden (Pandolfo, Eliáš), 60. Madden (Eliáš, S. Niedermayer), 28:39, Kölzig - Brodeur, 14 336.

Florida - Toronto 0:6 (0:1, 0:3, 0:2), 20. Reichel (McCabe, Lumme), 21. Sundin (Mogiľnyj, Antropov), 22. Belak (Reichel, Renberg), 25. Kaberle (Antropov, Sundin), 51. Corson (Tucker, T. Green), 57. Lumme (Tucker, Corson), 33:27, Luongo (od 22. Hurme) - Belfour, 13 944.

Minnesota - Chicago 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), 24. Kuba (GÁBORÍK, Dowd), 27. W. Walz (J. Marshall, Laaksonen) - 24. K. Calder (Dempsey), 25:22, Roloson - Thibault, 18 568.

Dallas - St. Louis 2:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0), 25. Modano (Guerin, Turgeon), 59. Guerin (Zubov, Modano) - 9. Drake (Martins, MacInnis), 18. Tkachuk (Chavanov), 29:24, Turco - Johnson, 18 532.

Edmonton - Anaheim 2:1 (0:0, 0:1, 2:0), 49. Pisani (Swanson, Niinimää), 51. Hemský (A. Carter, Horcoff) - 30. Sýkora (P. Kariya, Rucchin), 24:26, Salo - Giguere, 16 839.

San Jose - Carolina 6:2 (3:1, 1:0, 2:1), 3. Cheechoo (Damphousse, Graves), 11. B. Stuart (McGillis, Ricci), 16. S. Thornton (Marleau, B. Stuart), 39. Damphousse (Selänne, Marleau), 44. Rathje (M. Smith, T. Harvey), 49. Marchment (Marleau, S. Thornton) - 5. K. Adams (Svoboda, C. Adams), 48. Vašíček (S. Hill, Svoboda), 30:29, Nabokov - Irbe, 17 108.

Los Angeles - Phoenix 4:3 (2:1, 1:1, 1:1), 5. Heinze (A. Miller, PÁLFFY), 16. Frolov (C. Johnson, Smolinski), 33. M. Schneider (Armstrong, Smolinski), 57. Rasmussen (Eloranta, Chartrand) - 13. Abid (Briere, Doan), 39. Briere (M. Johnson, Mara), 60. Langkow (Briere, Doan), 29:34, Storr - Bierk, 16 649.