19. etapa: Embrun - Salon-de-Provence | Sledujte naživo
V najdlhšej etape majú šancu na triumf šprintéri, dvaja jazdci odstúpili

Slovan v závere zabojoval, ale výsledok neotočil. Prehral 3:5

Úvodný zápas po reprezentačnej prestávke im nevyšiel. Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Michael Garnett inkasoval na ľade Nižného Novgorodu päť gólov.(Zdroj: TASR)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

KHL - utorok:

Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Góly: 7. Daugaviňš (Galuzin), 11. Sopin (Daugaviňš, D. Siomin), 16. S. Kosticyn (Ashton, Aľajev), 34. Daugaviňš (Aľajev), 40. Ashton (S. Kosticyn, Osipov) - 25. Viedenský, 46. Tičar (Jeglič, Barker), 56. Barker (L. Kašpar, V. Nedorost)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharov, Cypľakov - Nesterov, Golovľov

Nižnij Novgorod: Proskurjakov - Chomickij, Budkin, Jegoršev, Aľajev, Osipov, Kondratev, Šulenin - Šurakov, Iljin, Rudenkov - Sopin, D. Siomin, Daugaviňš - Videll, Ashton, S. Kosticyn - Schütz, Frolov, V. Kuľomin - Galuzin

Slovan: Garnett - Barker, V. Mihálik, Sersen, Luža, Švarný, Starosta, L. Kozák - L. Kašpar, V. Nedorost, Paré - Viedenský, T. Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Lušňák, A. Šťastný, Skalický

NIŽNIJ NOVGOROD. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom zápase KHL na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 3:5. Neúspešnú sériu natiahli už na štyri stretnutia.

Po tridsiatich dueloch figurujú na dvanástej priečke Západnej konferencie. Na konte majú tridsaťsedem bodov.

Domácim vyšla výborne prvá tretina - dokázali v nej streliť tri góly, z toho dva v presilovkách. Postupne sa presadili Daugavinš, Sopin aj Sergei Kosticyn.

Do druhého dejstva nastúpil Slovan oveľa aktívnejšie a súpera zatlačil do obranného pásma. V 25. minúte znížil Viedenský na 1:3. Potom dali domáci do konca druhého dejstva ešte dva góly a rozhodli o svojom triumfe.

V záverečnej tretine korigovali na konečných 3:5 Tičar a Barker.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia už vo štvrtok o 17.30 h na ľade Dinama Minsk. Potom ich čakajú domáce zápasy s CSKA Moskva a Severstaľom Čerepovec.

Hlasy po zápase:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha, tréner Slovana: "Rozhodla prvá tretina, kedy sme boli veľa vylučovaní a dostali sme z toho góly. Za stavu 3:0 sme sa postavili na nohy, ale namiesto toho, aby sme góly dávali, sme ich dostávali. Tretia tretina bola v znamení našej snahy, no napriek veľa príležitostiam sme skórovali len dvakrát."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovan síce dokázal výsledok v tretej tretine skorigovať, ale z Nižného Novgorodu odchádza po prehre 3:5 bez bodu.

Najbližšie sa predstaví vo štvrtok na ľade Dinama Minsk.

56. min - Žeby sa Slovan ešte pokúsil s výsledkom niečo urobiť? V početnej výhode znižuje Cam Barker na rozdiel dvoch gólov. Kanaďan dostal prihrávku od Kašpara spoza brány a prestrelil Proskuriakova.

51. min - Slovan okrem toho, že má menej streleckých pokusov ako súper (23-18 pre Torpedo), výrazne zaostáva aj v počte vyhratých vhadzovaní, ktoré môžu tiež mať vplyv na výsledok.

Domáci z päťdesiatich vhadzovaní získali puk až v 31 prípadoch.

46. min - Slovan druhý raz v zápase prekonáva Proskuriakova, hoci na konečnom rezultáte to už zrejme veľa nezmení. Úspešným strelcom je Rok Tičar.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Slovan zápas nezvláda. Dvadsaťštyri sekúnd pred koncom druhej tretiny inkasuje piaty raz. Ashton Carter doklepáva puk už do odkrytej brány.

34. min - Slovan opäť prehráva o tri góly. Druhýkrát v stretnutí sa presadzuje Daugavinš. Po prihrávke od spoluhráča sa ocitol sám pred brankárom, efektne si ho položil kľučkou do ľavej strany a zasunul puk za jeho chrbát.

30. min - V druhej tretine si obe mužstvá dávajú pozor, brankári zatiaľ nemajú až toľko práce. Počas desiatich minút musel domáci Proskuriakov zasahovať štyrikrát, hosťujúci Garnett trikrát.

Celkovo na strely vedie Torpedo 15-10.

25. min - Slovan znižuje stav stretnutia na 3:1 pre domácich. Proskuriakov neudržal strelu Bartoviča a Marek Viedenský skóruje.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

16. min - Tak toto zatiaľ vyzerá na veľkú potupu pre Slovan. Domáci pokračujú vo svojom ťažení a po ďalšej skvelej prihrávke, ktorú adresoval Ashton, skóruje Sergej Kosticyn.

15. min - Slovanu úvodná tretina nevychádza. Domáci sú aktívnejší, vedú nielen na góly, ale aj na strelecké pokusy: 8-4. A teraz mal Garnett obrovské šťastie, keď domáci Siomin minul odkrytú bránu.

11. min - Slovan prehráva už 0:2. Domáci rozohrali parádnu akciu, Daugavinš našiel presnou kolmicou od pravého mantinelu Sopina, ktorý už nemal problém poslať puk do odkrytej brány.

7. min - Slovan opäť dopláca na nedisciplinovanosť. Domáci krátku šestnásť sekúnd dlhú presilovú hru o dvoch hráčov nevyužili, ale po návrate Sersena už Daugavinš prestrelil od pravého mantinelu Garnetta.

4. min - Úvod zápasu je obojstranne opatrný. Všetky pokusy boli iba symbolické, ani jeden z brankárov nemusel výraznejšie zasahovať. Naposledy Proskuriakov bezpečne kryl strelu Kašpara.

1. min - Zápas sa práve začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Oveľa viac sa darí Torpedu Nižnij Novgorod. V Západnej konferencii figuruje na štvrtej pozícii. V doterajšom priebehu získal štyridsaťosem bodov - o jedenásť viac ako Slovan.

V jeho kádri sa nachádzajú hokejisti so skúsenosťami z NHL či z majstrovstiev sveta. Jednou z najväčších hviezd je bývalý hráč Montrealu Canadiens či Nashvillu Predators Sergej Kosticyn.

Dres Torpeda si tiež oblieka napríklad Kaspars Daugavinš, ktorý pôsobil v Ottawe Senators či Bostone Bruins. Dlhé roky za morom hrával aj Alexander Frolov.

Pred zápasom - Posledný duel odohral Slovan Bratislava v Záhrebe proti domácemu Medveščaku. A nemal žiadny nárok. Prehral jednoznačne 2:6.

Doteraz odohral bratislavský tím dvadsaťdeväť zápasov. Osem vyhral v riadnom hracom čase, dva po predĺžení, tri po samostatných nájazdoch. Trikrát bral bod, trinásťkrát vyšiel naprázdno.

V tabuľke Západnej konferencie okupuje dvanáste miesto. Na SKA Petrohrad, ktorý sa nachádza na poslednej postupovej priečke do play-off, stráca iba dva body.

Pred zápasom - Naposledy hrali 1. novembra. Hokejisti Slovana Bratislava po reprezentačnej prestávke opäť odohrajú súťažný zápas v rámci KHL.

Na svojom ľade ich privíta Torpedo Nižnij Novgorod. Duel sa začína o 17. hodine.