NHL: Sekera prihral na víťazný gól Edmontonu

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral 20:42 min a okrem víťaznej prihrávky si pripísal dve strely a tri zblokované strely.

Radosť edmontonského Teddyho Purcella po víťaznom góle na ľade Anaheimu, na ktorý mu prihral náš Andrej Sekera.(Zdroj: SITA/AP)

PITTSBURGH. Slovenský hokejista Andrej Sekera mal podiel na víťaznom góle Edmontonu v Anaheime v stredajšom zápase NHL.

V riadnom hracom čase sa zápas skončil 3:3 a rozhodnutie prišlo v druhej minúte predĺženia z hokejky hosťujúceho Teddy Purcella, ktorého poslal do nájazdu prihrávkou práve Sekera.

Pre 29-ročného slovenského obrancu to bol siedmy kanadský bod a šiesta asistencia v tejto sezóne.

Sekera odohral 20:42 min a okrem víťaznej prihrávky si pripísal dve strely a tri zblokované strely. Anaheimu nepomohli ani dva góly prebúdzajúceho sa kanoniera Coreyho Perryho, až pri troch góloch hostí bol 20-ročný Nemec Leon Draisaitl (1+2).

Hokejistom Pittsburghu vyšiel domáci obrat proti lídrovi súťaže z Montrealu, ktorého zdolali 4:3 po nájazdoch.

Po dvoch tretinách viedli hostia 3:2, ale Patrick Hörnqvist v 54. min vyrovnal a v nájazdoch prekonali hosťujúceho brankára Mika Condona David Perron a Sidney Crosby - obaja zakončením z bekhendovej strany.

Penguins konečne prerušili sériu 37 prehier v zápasoch, v ktorých bol po dvoch tretinách vo vedení ich súper.

"Treba si vážiť víťazstvo v zápase proti stabilnému tímu, akým je Montreal. Oni dokážu hrať počas celého zápasu na rovnako kvalitnej úrovni a náš obrat je o to cennejší," povedal tréner Pittsburghu Mike Johnston pre server NHL.

NHL - streda:

Pittsburgh - Montreal 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 1. Dupuis (Crosby, B. Bennett), 20. Määttä (Kessel, Malkin), 54. Hörnqvist (Crosby, Letang), rozhodujúci nájazd Perron - 5. Markov (P. K. Subban, Plekanec), 28. Gallagher (Pacioretty), 35. Flynn (Mitchell, P. K. Subban)

Anaheim - Edmonton 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 11. Perry (Rakell, H. Lindholm), 42. Horcoff (Fowler, Stewart), 47. Perry (Rakell, Vatanen) - 25. Draisaitl (Pouliot, Nurse), 46. Klefbom (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 49. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Hall), 62. Purcell (SEKERA, Nilsson)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:42 min, 1 asistencia, 2 strely, 3 zblokované strely/