Prehral piaty zápas za sebou. Slovan neuspel ani v Minsku

Pokračujú v neúspešnej sérii. Hokejisti Slovana Bratislava z dvojzápasu na klziskách súperov po reprezentačnej prestávke nezískali ani bod. Prehrali už päť zápasov za sebou.

Proti Dinamu Minsk dostal príležitosť v bráne Slovana Bratislava Barry Brust.(Zdroj: TASR)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

KHL - štvrtok:

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 20. Cheechoo (Ellison, Vesce), 35. Ellison (Cheechoo, Vesce) - 55. Tičar (Švarný)

Rozhodovali: Dejev, Komarov - Parfjonov, Tomilov, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Ellison a Pavlovič (obaja Dinamo) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 8529 divákov.

Minsk: Glass - Bailen, Šinkevič, Krajíček, Lisovec, Gunderson, Znacharenko, Nogačjov - Vesce, Kaľužnyj, Ellison - Cheechoo, Szczechura, Materuchin - Stepanov, Drozd, Meleško - Pavlovič, Bujnickij, Koľcov

Slovan: Brust - Barker, Sersen, Starosta, Luža, L. Kozák, Švarný - Miklík, V. Nedorost, L. Kašpar - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Paré, Surový, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák - A. Šťastný

MINSK. Hokejisti Slovana Bratislava nezískali na krátkom tohtotýždňovom tripe v KHL ani bod. Vo štvrtok podali na ľade Dinama Minsk výborný výkon. Počas celého stretnutia boli herne aj strelecky aktívnejší.

Bieloruskému klubu však napokon smolne podľahli 1:2. Zaznamenali už piatu prehru za sebou. A v tabuľke Západnej konferencie im patrí priebežná 12. priečka.

Slovan nastúpil v Minsku odhodlane a v úvodnej tretine mal hru vo svojej réžii. Viackrát však nechal vyniknúť brankára Jeffa Glassa. A pykal, keď sekundu pred sirénou poslal domácich šťastne do vedenia Cheechoo.

V 35. minúte zvýšil Matt Ellison z ojedinelej príležitosti na 2:0 a Slovan mal výrazne sťaženú úlohu. Hoci v 55. minúte Rok Tičar znížil, na vyrovnanie a minimálne bod už hostia nesiahli.

Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říha predstavia v sobotu o 17.30 h. Doma privítajú hviezdny tím CSKA Moskva. V ich drese by mal nastúpiť už aj skúsený obranca Ľubomír Višňovský.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Hru sme mali pod kontrolou, opäť nás zradila koncovka. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Až na dve chybičky, ktoré potrestal a rozhodol o svojom víťazstve."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovan nestačil ani na Minsk a po výsledku 2:1 v prospech domácich prehral už piaty zápas za sebou.

55. min - Slovan sa dočkal a vracia sa do boja o body. Po strele Ivana Švarného Glass puk neudržal a Rok Tičar ho v ťažkej pozícii v páde dokázal pretlačiť do siete.

49. min - Slovanu dnes asi nie je súdené streliť gól. Prekonať Glassa sa snažil Švarný, ale ani on neuspel. Domáci stále vyhrávajú 2:0.

46. min - Slovan hral ďalšiu presilovú hru, ale opäť ju nevyužil. Brankára Dinama Minsk stále neprekonal. Glass kryl už dvadsaťpäť striel, Brust čelil šestnástim pokusom a dostal dva góly.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Slovan má šancu niečo s výsledkom urobiť, hrá takmer minútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Do konca druhej tretiny ju však nevyužil, v úvode tretej sa bude hrať v pomere piatich proti trom dvadsaťdva sekúnd.

35. min - Slovan inkasuje druhý raz v tomto stretnutí a prehráva 0:2. Domáci rozohrali útočnú akciu, po vyrazenej strele sa pred bránou najlepšie zorientoval Ellison a prekonáva Brusta.

32. min - Slovan márne hľadá recept na prekonanie Glassa. Na opačnej strane sa dostával do šance Ellison, ale v poslednej chvíli mu vypichol puk jeden z hosťujúcich obrancov.

26. min - Slovan opäť hral presilovú hru a mal veľký tlak pred brankárom Glassom. Minimálne strelecky má stále veľkú prevahu: 5-18. Lenže hrá sa na góly a na tie bratislavský tím prehráva 0:1.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Slovan nezvláda záver prvej tretiny a inkasuje gól jednu sekundu pred sirénou. Po rýchlom protiútoku prestrelil Brusta Jonathan Cheechoo.

16. min - V jednej z ojedinelých šancí ohrozil Brusta Lisovec, ale minul bránu. Slovan má v počte streleckých pokusov značnú prevahu: 3-11. A na rozdiel od súboja v Nižnom Novgorode výrazne nezaostáva ani na vhadzovaniach - súper vyhral iba o jedno viac.

10. min - Bratislavský tím pokračuje v ofenzívnej aktivite. Brankára súpera teraz ohrozil Surový. O malú chvíľu sa v šanci ocitol aj Nedorost. Neuspel. Jeff Glass je pozorný.

7. min - Slovan začal veľmi aktívne. Pomohla mu aj presilová hra, počas ktorej zovrel súpera v jeho obrannom pásme. Domáci ešte Brusta neohrozili, Bratislavčania vyslali už päť striel.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Súper Slovana Dinamo Minsk si pripísal v doterajšom priebehu iba o jeden bod viac ako Slovan. Rovnako ako Petrohrad však má dva súboje k dobru.

Asi najväčšou hviezdou v kádri bieloruského tímu je kanadský útočník Jonathan Cheechoo. Päť sezón si obliekal dres San Jose Sharks v NHL, jeden rok pôsobil aj v Ottawe Senators.

V ročníku 2005/2006 nastrieľal päťdesiatšesť gólov a stal sa najlepším strelcom zámorskej súťaže. Za svoje výkony dostal Trofej Maurica Richarda.

V zostave Dinama figuruje aj viacero reprezentantov so skúsenosťami z majstrovstiev sveta. Zaujímavým je napríklad brankár bieloruského národného tímu Kevin Lalande, ktorý je inak rodákom z Kanady.

Pred zápasom - Naposledy Slovan nestačil na Nižnij Novgorod. V prvom zápase po reprezentačnej prestávke prehral na jeho ľade 3:5.

V tabuľke Západnej konferencie mu naďalej patrí dvanásta pozícia so ziskom tridsaťsedem bodov. Na ôsmu priečku, ktorá zaisťuje účasť v play-off, stráca päť bodov. SKA Petrohrad však odohral o dva duely menej.

Pred zápasom - V poslednom období sa im v KHL príliš nedarí - neuspeli v štyroch stretnutiach za sebou. Prerušiť nepriaznivú sériu sa hokejisti Slovana Bratislava pokúsia v Minsku.

Zápas proti domácemu Dinamu sa začína o 17.30 hod.