Pre dážď hrali o deň neskôr. Argentína remizovala s Brazíliou

Z herného hľadiska som spokojný, ale tým pozitíva končia, hodnotil šláger proti Brazílii tréner Argentíny Gerardo Martino.

Dvojica Argentínčanov Ángel di María (s číslom 10) a Lucas Biglia sa pokúšajú obrať o loptu Brazílčana Neymara (vpravo).(Zdroj: SITA/AP)
Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

BUENOS AIRES. Futbalisti Argentíny remizovali v noci na sobotu v šlágri juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 s Brazíliou 1:1.

Skóre duelu hranom na štadióne Monumental v Buenos Aires otvoril v 34. minúte útočník Paríža St. Germain Ezequiel Lavezzi. Konečný výsledok stanovil v 58. minúte Lucas Lima.

Brazílčania dohrávali stretnutie s desiatimi hráčmi po tom, ako v 88. minúte videl stopér David Luiz červenú kartu po brutálnom ataku na Lucasa Bigliu.

David Luiz (vľavo) gestikuluje po zákroku na Lucasa Sbigliu. Márne. FOTO - SITA/AP.

Argentínčania stále čakajú na prvé víťazstvo v kvalifikácii. Po úvodných troch kolách im patrí v tabuľke s dvoma bodmi až predposledné deviate miesto. Brazílčania sú so štyrmi bodmi na štvrtej priečke.

Mali hrať už o deň skôr

Ťahák sa mal odohrať už o deň skôr - v Buenos Aires však zaúradoval hustý lejak. A rozhodcovia sa spoločne s vedeniami oboch reprezentačných výberov dohodli na odložení stretnutia.

Argentínčania nastúpili bez tria zranených opôr Lionela Messiho, Sergia Agüera a Carlosa Téveza. Ich absencie bolo na ihrisku cítiť - domáci síce na trávniku dominovali, no z hernej prevahy vyťažili iba jeden gól.

Zostrih zo zápasu.

"Z herného hľadiska som spokojný, ale tým pozitíva končia. Opäť sme nebodovali naplno. Súper bol efektívny, kým my nie. Teraz musíme vyhrať v Kolumbii," vyslovil sa tréner argentínskej reprezentácie Gerardo Martino.

Po nevydarenom úvode kvalifikácie začína čeliť tlaku zo strany médií. "Neradi sa na niečo vyhovárame. Odohrali sme solídny zápas, nanešťastie hostia vyrovnali z ojedinelej akcie," citovala agentúra Reuters slová domáceho kapitána Javiera Mascherana.

Ticho na štadióne

Brazílsky kouč Dunga vyzdvihol prínos striedajúceho Douglasa Costu, ktorý zdynamizoval hru hostí. Mrzelo ho, že jeho tím nevyťažil viac z ponurej atmosféry na štadióne River Plate.

"Nevyzeralo to ako štadión v Argentíne. Fanúšikovia boli napätí, na štadióne bolo ticho. Škoda, že v prvom polčase sme neboli schopní vyťažiť z toho nejakú výhodu. V druhom polčase sme technicky nevynikali, no boli sme bojovnejším a zanietenejším tímom," hodnotil Dunga.

Návrat Neymara

Po odpykaní si štvorzápasového trestu sa do zostavy vrátil ofenzívny ťahúň Neymar. "Hral pre mužstvo," povedal Dunga na adresu útočnej hviezdy.

"Nepredvádzal však svoje typické akcie, na ktoré sme u neho zvyknutí z dresu Barcelony. Súperovi obrancovia sa ho držali ako kliešte. Nemal možnosť s nami veľa trénovať, ale som si istý, že jeho výkony reprezentácii sa budú zlepšovať," dodal.

V tvrdom súboji bojujú o loptu Brazílčan Willian (vľavo) s Argentínčanom Marcosom Rojom. FOTO - SITA/AP.

V druhom zápase si domáce Peru poradilo s Paraguajom 1:0. Slávilo prvú výhru v prebiehajúcej kvalifikácii. Jediný gól strelil v 19. minúte Jefferson Farfan. Bol to vôbec prvý gól, ktorý Paraguajčania inkasovali v tejto kvalifikácii.

"Páčil sa mi prístup hráčov. Proti veľmi silnému súperovi hrali vo veľkom nasadení. Takto sa má bojovať za národné mužstvo," pochvaľoval si domáci kouč Ricardo Gareca.

"Nepáčil sa mi náš výkon. Musíme sa zlepšiť," vyhlásil tréner Paraguaja Ramon Diaz.