Tenis-Masters: Djokovič predviedol najlepší zápas v roku, Nišikori bez šance

"Nole" urobil s Nišikorim krátky proces.
"Nole" urobil s Nišikorim krátky proces. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. nov 2015 o 16:49

Mužská svetová tenisová jednotka potvrdzuje aj na záverečnej akcii roka svoje enormné kvality.

LONDÝN. Srbský tenista Novak Djokovič vstúpil v nedeľu do Turnaja majstrov v Londýne suverénnou výhrou 6:1 a 6:1 nad Japoncom Keiom Nišikorim.

Nasadený hráč turnaja číslo jeden má v Londýne jasný cieľ získať štvrtý titul za sebou a piaty celkovo.

Suverénny líder svetového rebríčka ATP Entry vybavil úvodný set za 31 minút. Ten druhý trval 35 minút.

Pre Djokoviča je táto sezóna najlepšou v kariére a v londýnskej O2 aréne je v pozícii topfavorita.

"Nole" vyhral tri grandslamové turnaje - Australian Open, Wimbledon i US Open.

Exceloval aj na podujatiach Masters 1000 a naposledy nenašiel premožiteľa ani v Paríži.

Jeho tohtoročná bilancia 79-5 hovorí za všetko.

Srb ťahá 23-zápasovú víťaznú šnúru, doposiaľ poslednú prehru mu uštedril v auguste Federer vo finále turnaja v Cinncinati.

"Bez debaty toto bol môj najlepší tenis, ktorý som tento rok predviedol. Bol to môj najlepší a neuveriteľný výkon," citovala 28-ročného zverenca Nemca Borisa Beckera a slovenského trénera Mariána Vajdu agentúra Reuters.

Vo večernom súboji v skupine Stana Smitha narazili na seba grandslamový rekordér Švajčiar Roger Federer a Čech Tomáš Berdych.

Českému tenistovi vyšiel začiatok súboja s Federerom a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 2:0.

Švajčiar však bleskovo vyrovnal na 2:2 a po ďalšom brejku v deviatom geme získal úvodný set vo svoj prospech.

Druhé dejstvo bolo už jasnou záležitosťou rodáka z Bazileja, ktorý po dvoch brejkoch odskočil Berdychovi na 4:0 a zápas doviedol do úspešného konca.

Turnaj majstrov v Londýne:

skupina Stana Smitha:

Novak Djokovič (1-Srb.) - Kei Nišikori (8-Jap.) 6:1, 6:1

Roger Federer (3-Švajč.) - Tomáš Berdych (6-ČR) 6:4, 6:2

Domov»Tenis»Tenis-Masters: Djokovič predviedol najlepší zápas v roku, Nišikori bez šance