Islanďania chcú v Žiline zakončiť nesmierne vydarený rok výhrou

Islandu posledný zápas na pôde Poľska príliš nevyšiel.
Islandu posledný zápas na pôde Poľska príliš nevyšiel. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. nov 2015 o 15:30

Radi by sme odohrali posledný zápas v roku pozitívne, naznačil ambície tréner Islanďanov Heimur Hallgrímsson.

ŽILINA. Futbalisti Islandu sa hotujú rozlúčiť sa pre nich s historickým rokom 2015 v žilinskom prípravnom zápase so Slovenskom víťazne.

Výber trénerského dua Lars Lagerbäck - Heimir Hallgrímsson postúpil prvýkrát na majstrovstvá Európy, minulý piatok prehral v Poľsku 2:4 a tak si hodlá napraviť renomé.

Islanďania boli príjemným prekvapením kvalifikácie EURO 2016 vo Francúzsku. V A-skupine skončili druhí za Čechmi, ale pred Holanďanmi aj Tureckom.

V piatok viedli vo Varšave pred návštevou 56.207 divákov po prvom polčase 1:0, v druhom ale prišiel ich kolaps a inkasovali štyrikrát, z toho dvakrát z kopačky Roberta Lewandowského.

"Bolo by to pre nás pekné, ak by sme sa s rokom rozlúčili výhrou. Tá býva vždy náš cieľ. Radi by sme odohrali posledný zápas v roku pozitívne," povedal tréner Hallgrímsson.

"Očakávame podobný zápas ako vo Varšave. Dáme v zostave určite príležitosť aj ďalším novým hráčom a pokúsime sa byť stabilnejší aj v druhom polčase, ktorý sme v Poľsku nezvládli. Ale aj Slováci budú chcieť vyhrať, tiež postúpili na ME a doma budú chcieť uspieť," dodal ešte Hallgrímsson.

Všetci Islanďania by mali byť zdravotne v poriadku, aj Kari Arnason, ktorý nehral vo Varšave, resp. Kolbeinn Sigthórsson, ktorý utrpel zranenie v Poľsku.

Obaja však už v pondelok trénovali. V nedeľu mal voľno len kapitán Aron Einar Gunnarsson, ale očakáva sa aj jeho nasadenie pod Dubňom.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Islanďania chcú v Žiline zakončiť nesmierne vydarený rok výhrou