Tatar strelil víťazný gól v predĺžení, Halák tiež prispel k triumfu

Tomáš Tatar rozhodol o víťazstve Detroitu.
Tomáš Tatar rozhodol o víťazstve Detroitu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. nov 2015 o 07:03

V noci na utorok sa v NHL odohralo šesť zápasov, nastúpili v nich dvaja Slováci.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar rozhodol v noci na utorok svojím gólom o víťazstve Detroitu na ľade Ottawy 4:3 po predĺžení.

Pre 24-ročného útočníka to bol piaty presný zásah a dvanásty kanadský bod v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL.

Tatara v predĺžení vysunul krásnou prihrávkou do úniku Gustav Nyquist a slovenský krídelník v čase 62:04 presnou strelou k pravej žŕdke prekonal Craiga Andersona v bránke Senators.

Tatar chválil spoluhráča

"Súper sa vrhal do útoku, vyzerá, že pôjdu traja na jedného, no 'Gus' zachytil puk a skvele prečítal hru. Anderson nevykorčuľoval z bránky, rozhodol som sa mu mieriť na vyrážačku, vystrelil som a padlo to," opísal rozhodujúci moment pre mlive.com Tatar.

Víťazný gól Tomáša Tatara.

Hostia si tak vydýchli. Po tom, čo v zápase premárnili vedenie 2:0 i 3:1, sa predsa len dopracovali k dvom bodom.

"Nemali sme si to tak komplikovať. Nemôžeme nechať súpera vrátiť sa do zápasu a takmer stratiť dva body," poznamenal Tatar.

Skvelý Halák

K víťazstvu svojho mužstva New York Islanders prispel aj brankár Jaroslav Halák, ktorý hráčom Arizony pochytal 31 z 33 striel (úspešnosť 93,9 %) a "ostrovania" triumfovali 5:2.

"Vonku si v tejto sezóne počíname naozaj dobre, ale v domácom prostredí nám chýba vyššia gólová produkcia. U súperov hráme omnoho jednoduchšie a myslím si, že dnes sme to preniesli aj na vlastný ľad. Za týchto okolností to má s nami každý súper náročné," domnieva sa strelec otváracieho gólu Frans Nielsen.

Jaroslav Halák zaznamenal 187. víťazstvo v NHL. FOTO - TASR/AP

Vítazstvo bolo pre Haláka v poradí 187. v zámorskej hokejovej NHL. V historickom rebríčku sa o jeden úspech dostal pred Rona Tugnutta a patrí mu 88. priečka.

Tridsaťročný Bratislavčan je zarovno s Mannym Legaceom a ďalších šesť víťazstiev ho posunie už do elitnej osemdesiatky.

Luongo zaznamenal čisté konto

Floridské derby medzi Floridou a Tampou Bay (1:0) rozhodol jediný gól, ktorý padol 20,2 sekundy pred koncom tretej tretiny.

O víťazný zásah sa postaral obranca Panthers Aaron Ekblad, keď jeho nahodenie od modrej čiary skončilo s prispením nešťastného teču Victora Hedmana za chrbtom inak výborného brankára Andreja Vasilevského.

"Šťastie, šťastie, šťastie. Chalani dobre clonili, ale puk padol dnu šťastne," povedal po svojom štvrtom góle v sezóne Ekblad.

Devätnásťročný mladík strelil v druhom zápase po sebe gól v záverečnej minúte. V sobotu vyrovnal takisto proti Lightning na 4:4 a poslal duel do predĺženia.

"Mal by si kúpiť výherný žreb v lotérii. Najlepšie keby niekoho poslal kúpiť v poslednej minúte zápasu," poznamenal tréner "bleskov" Jon Cooper.

Hviezdou Floridy bol aj brankár Roberto Luongo, ktorý zaznamenal 39 úspešných zásahov a dosiahol 406. víťazstvo v kariére.

Posunul sa na 8. miesto historického rebríčka NHL, ktoré teraz okupuje spoločne s Glennom Hallom. Luongo zaznamenal prvé čisté konto v sezóne a 69. v kariére.

Vancouver prehral opäť v predĺžení

Montreal zmazal trojgólového manko a zvíťazil nad Vancouverom 4:3 po predĺžení, v ktorom rozhodol David Desharnais. Canadiens tak ukončili dvojzápasovú sériu prehier.

Domácich naštartoval v oslabení Lars Eller, potom sa deviatykrát v sezóne presadil kapitán Max Pacioretty a v 56. minúte vyrovnal vo svojom jubilejnom 600. zápase v NHL český útočník Tomáš Fleischmann.

"Bolo to charakterné víťazstvo. Málokedy sa podarí dostať z trojgólového deficitu, ale hráči išli naplno a zaslúžili si to. Som šťastný," povedal tréner Montrealu Michel Therrien.

Canucks v tejto sezóne prehrali všetkých šesť predĺžení, ktoré hrali.

Anaheim vyhral na ľade Caroliny 4:1. Najlepší zápas v drese Ducks po príchode z New Yorku Rangers odohral švédsky krídelník Carl Hagelin, ktorý sa s bilanciou 1+2 stal prvou hviezdou zápasu.

Svoj premiérový gól v profiligovej kariére strelil 18-ročný obranca Hurricanes Noah Hanifin.

Noah Hanifin strelil prvý gól v NHL.

"Káčeri" sa po slabom štarte rozbiehajú, z uplynulých siedmich duelov vyhrali päť a v riadnom čase prehrali len raz.

St. Louis Blues zdolali Winnipeg 3:2 a pripravili Jets šiestu prehru za sebou. Elitný ruský útočník Vladimir Tarasenko strelil svoj 11. gól v sezóne a pridal aj asistenciu.

Ešte lepšiu bilanciu 2+1 mal kapitán David Backes, ktorý zaznamenal aj víťazný gól.

NHL - pondelok:

NY Islanders - Arizona 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Góly: 5. Nielsen (Tavares, Okposo), 42. Nelson (Cizikas, Okposo), 46. Tavares (Okposo, Nelson), 52. Bernier (Boychuk, Nielsen), 60. Tavares - 56. Hanzal (Duclair, Domi), 58. Bödker (Ekman-Larsson).

/HALÁK za domácich 31 úspešných zákrokov/

Carolina - Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 24. Hanifin (Nordström, Faulk) - 12. Horcoff (Hagelin, Cogliano), 34. Vatanen (Getzlaf, Hagelin), 57. Hagelin (Horcoff, Cogliano), 59. Getzlaf (Kesler, Silfverberg).

Montreal - Vancouver 4:3 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 29. Eller (Gilbert), 31. Pacioretty (Gallagher), 57. Fleischmann (Beaulieu, Petry), 64. Desharnais (Subban, Fleischmann) - 2. Cracknell (Dorsett, Bartkowski), 18. McCann (H. Sedin, Vrbata), 24. D. Sedin (Weber, Edler).

Ottawa - Detroit 3:4 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 17. Hoffman (Karlsson, Stone), 44. Wideman, 58. Ryan (Hoffman, Ceci) - 10. Larkin (DeKeyser), 12. Nyquist (Abdelkader, Green), 37. Sheahan (Glendening, Green), 63. TATAR (Nyquist).

/TATAR za hostí 1+0/

Florida - Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 60. Ekblad (Huberdeau, Jágr).

St. Louis - Winnipeg 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 6. Tarasenko (Parayko, Backes), 15. Backes (Shattenkirk, Tarasenko), 25. Backes (Steen, Shattenkirk) - 23. Byfuglien (Burmistrov), 23. Little (Perreault, Peluso).

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil víťazný gól v predĺžení, Halák tiež prispel k triumfu