Dunajská Streda doma zdolala MFK Michalovce 3:1

Dunajskostredskí futbalisti opäť raz potvrdili, že na domácom štadióne sú oveľa silnejší než na pôde súperov.

V ofenzíve DAC odvádzala dobrú prácu trojica Szarka, Polievka a Pačinda (zľava doprava).(Zdroj: TASR)
Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

Fortuna liga - 17. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 7. Pačinda (z 11 m), 25., 56. Szarka - 77. Kunca

ŽK: 52. Polievka, 88. Davis - 6. Chubutia, 88. Hamuľak, 90. Vernon de Marco, rozhodovali: A. Somoláni - Slyško, Súkeníková, 3001 divákov

DAC: Tujvel - Brašeň, Michalík, Kwin, Davis - Stephens (58. Sarr), Ljubičič, Ľupták, Pačida - Szarka (90. Horváth), Polievka (72. Pambou)

Michalovce: Kelemen - Perez, Chubutia, De Marco, Barosso - Sedlák - Koscelník (71. Hamuľak), Bayon (79. Bednár), Danko, Kunca - Mensah (89. Montero)

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda potvrdili v jedinom piatkovom stretnutí 17. kola našej najvyššej futbalovej súťaže úlohu mierneho favorita, keď na vlastnom trávniku zdolali hráčov nováčika MFK Zemplín Michalovce 3:1.

Už v siedmej minúte zajasali domáce tribúny prvýkrát.

V pokutovom území Chubutia stiahol Polievku a nariadený pokutový kop Pačinda bezpečne premenil - 1:0.

Po góle sa osmelili aj hostia, do šance sa dostal Danko, ale bez gólového efektu. Domáci potom prebrali iniciatívu a postupne častejšie ohrozovali bránu Kelemena.

V 24. minúte sa po rohovom kope Pačindu dostal k lopte Ljubičič, ale prestrelil bránu. O minútu neskôr získal loptu Polievka, prihral Szarkovi, ktorý obišiel troch obrancov a popri brankárovi trafil presne - 2:0.

V 34. minúte zahral priamy kop hostí Danko, nabehol si naň Perez, ale dobre ho postrážil Brašeň.

Michalovčan Danko poslal v 34. minúte dobrú loptu na Pereza, kontaktný gól však hostia nedosiahli. Foto: facebook (Fortuna liga)

V 40. minúte sa uvoľnil na ľavej strane Mensah, dostal sa až do pokutového územia, ale strelu bezpečne kryl Tujvel.

Druhý polčas začali lepšie hostia, snažili sa vypracovať si strelecké príležitosti, ale opäť bez gólovej príchute.

V 56. minúte sa tak presadili opäť domáci, Szarka atakoval obrancu hostí, získal loptu, išiel sám na bránu a povedľa Kelemena poslal loptu do siete - 3:0.

Po trojgólovom vedení domácich hra mierne upadla.

V 77. minúte si Kunca narazil loptu s Hamuľakom a strelou pod brvno znížil, ale to bolo zo strany hostí všetko.

Hráči zo Žitného ostrova si vďaka týmto trom bodom poistili šiestu priečku v tabuľke Fortuna ligy, Michalovčanom patrí desiata pozícia.

Hlasy:

Tomislav Marič (tréner DAC-u): "Bolo vidno, že do zápasu sme mali ťažší vstup. Posledný zápas sme prehrali v Trenčíne 1:4 a po ňom bolo ťažké pracovať dva týždne. Som spokojný s mojimi hráčmi, využili sme naše šance. Ale ideme ďalej, zápas nepatril medzi naše najlepšie. Po kvalitnej regenerácií sa predstavíme v Podbrezovej."

František Šturma (tréner Michaloviec): "Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie, ale prišla hlúpa penalta. Napriek tomu sme podali dobrý výkon. Som spokojný s predvedenou hrou. My sa učíme, každý zápas je pre nás školou. Gratulujem súperovi, vyhral, lebo bol v útoku efektívnejší."