Spoluhráč vymyslel skvelú prihrávku, Tatar dal gól do prázdnej bránky

Detroit zdolal v zápase NHL Los Angeles 3:2.

Tomáš Tatar (vľavo) po strelení gólu.(Zdroj: SITA/AP)

DETROIT. Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel gólom k víťazstvu Detroitu v zápase NHL proti Los Angeles.

Tatar skóroval v presilovke, keď využil skvelú prihrávku od Justina Abdelkadera. Ten zmiatol brániacich hráčov i gólmana hostí a posunul puk slovenskému útočníkovi, hoci k nemu stál chrbtom. Tatar už nemal problémy trafiť odkrytú bránku. Slovenský útočník strelil svoj šiesty gól v sezóne.

Tatarov gól.

Detroit vyhral 3:2 aj vďaka českému brankárovi Petrovi Mrázekovi, ktorý mal 34 úspešných zákrokov.

Víťazný gól Detroitu strelil 19-ročný nováčik Dylan Larkin, keď dostal do bránky vyrazený puk po strele Abdelkadera. "Potrebujeme také góly, keď puk len leží a treba ho zobrať z ľadu a skórovať. Doteraz sme ich nemali, preto sme radi, že teraz prišli. Potrebovali sme ich na zisk dvoch bodov,“ povedal Tatar pre nhl.com.

V tíme Los Angeles mal Marián Gáborík len dve strely a šesť trestných minút za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

Haláka po tretine striedali

Marián Hossa a jeho Chicago prehrali na ľade Calgary 1:2 po predĺžení. Marko Daňo v zostave hostí pre chorobu chýbal. V prvom útoku vedľa Hossu a Jonathana Toewsa ho nahradil Andrew Shaw. "Ak sa bude cítiť lepšie, vo Vancouveri nastúpi," povedal na adresu Daňa kouč Chicaga Joel Quenneville.

Stretnutie rozhodol ukážkovým blafákom v 62. min Johnny Gaudreau. Pri jedinom góle Chicaga asistoval Patrick Kane, ktorý tým predĺžil svoju sériu s minimálne jedným bodom už na 15 duelov.

S 31 bodmi líder produktivity NHL je už len tri zápasy od vyrovnania historického maxima v najdlhšej bodovacej sérii hráča narodeného v USA. Držiteľmi rekordu zatiaľ sú Eddie Olczyk a Phil Kessel.

Zostrih zápasu NY Islanders - Montreal.

Slovenský brankár Jaroslav Halák odchytal iba prvú tretinu zápasu jeho New Yorku Islanders proti Montrealu. Z jedenástich striel dostal tri góly a od druhej tretiny šiel do bránky jeho náhradník Thomas Greiss. Islanders napokon prehrali 3:5.

Marinčin je stále bez bodu

Piatym slovenským hráčom, ktorý sa predstavil počas piatkovej noci v NHL, bol Martin Marinčin. Obranca Toronta strávil na ľade necelých desať minút a zblokoval jednu strelu. Košičan v tejto sezóne v 12 stretnutiach ešte nebodoval, ale bol pri víťazstve svojho tímu na ľade Caroliny 2:1 po nájazdoch.

V zostave Edmontonu pri triumfe 5:1 nad New Jersey chýbal pre chrípku slovenský obranca Andrej Sekera. O jednoznačné víťazstvo domácich sa postarali najmä hráči prvého útoku Taylor Hall a Leon Draisaitl, ktorí si pripísali po góle a dvoch asistenciách.

Zostrih zápasu Edmonton - New Jersey.

Tretí muž minuloročného draftu Draisaitl má famóznu formu. Po svojom príchode z AHL 29. októbra nazbieral v 10 zápasoch 7 gólov a 10 asistencií.

"Pôsobím v najlepšej lige sveta s najlepšími hokejistami a to mi veľmi pomáha. Na ľade si to užívam,“ povedal 20-ročný Nemec. Ten profituje aj zo zranenia a dlhodobej absencie hviezdneho mladíka Connora McDavida.

Detroit - Los Angeles 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 15. TATAR (Abdelkader, Zetterberg), 24. Green, 27. Larkin (Abdelkader, Zetterberg) - 17. J. Carter (Kopitar, Martinez), 31. J. Carter (Toffoli, Muzzin)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 13:06 min, 3 strely, 1 gól - Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 12:53 min, 2 strely, 6 trestných minút

New York Islanders - Montreal 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Nelson (Tavares, Okposo), 21. Hamonic (Nielsen, Lee), 48. Nelson (Bailey) - 3. Petry (Flynn, Siomin), 13. Fleischmann (Desharnais), 19. Beaulieu (Galchenyuk, Smith-Pelly), 35. Petry (Beualieu, Weise), 60. Gallagher (Plekanec)

Jaroslav Halák (Islanders) chytal v prvej tretine, potom ho vystriedali, mal 8 zákrokov z 11 striel, úspešnosť 72,7%

Calgary - Chicago 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 16. Monahan (Russell, Gaudreau), 62. Gaudreau - 17. Anisimov (Seabrook, P. Kane)

Marián Hossa (Chicago) odohral 15:40 min, 1 strela

Edmonton - New Jersey 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 7. Draisaitl (Hall, Davidson), 28. Klefbom (Purcell, Draisaitl), 44. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins), 54. Letestu, 58. Hall (Draisaitl) - 27. Palmieri (Schlemko, Zajac)

Carolina - Toronto 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 48. Malone (Faulk, Versteeg) - 57. Kadri (Komarov, J. van Riemsdyk), rozh. sam. nájazd Lupul

Martin Marinčin (Toronto) odohral 9:45 min, 1 zblokovaná strela

Columbus - Nashville 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. G. Campbell (Rychel, J. Anderson), 5. Johansen (Jenner, Murray), 26. Jenner (Johansen, Saad), 60. Hartnell (Atkinson, N. Foligno)