Slovan vyhral štvrtý raz v sérii, Čerepovec zdolal 2:1

Tréner Miloš Říha (vpravo) na striedačke Slovana - zľava Patrik Lušňák, Marek Viedenský a Žiga Jeglič. (Autor: TASR)
Sportnet|21. nov 2015 o 14:18

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali na ľade Čerepovca.

KHL - sobota:

Severstaľ Čerepovec - Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 53. Šefer (Vicharev, Gimatov) - 4. Miklík (Viedenský), 35. Starosta (Barker, Nagy).

Rozhodovali: Odinš, Ščeňov - Kučaca, Novikov, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4463 divákov

Čerepovec: Magarilov - Němec, Blaťák, Karlsson, Chochlov, Kudako, Šefer, Stasenko, Dorofejev - Kagarlickij, Trubačov, Bučnevič - Nikoncev, Berdnikov, Truňov - Monachov, Vicharev, Skorochodov - Gimatov, Mojsejev, Kazakovcev

Slovan: Garnett - Starosta, Švarný, Barker, Sersen, Mihalik, Valach, Kozák - Jeglič, Skokan, Nagy - Miklík, Viedenský, Kašpar - Bartovič, Surový, Paré - Skalický, Lušňák, Petráš

ČEREPOVEC. Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Severstaľu Čerepovec tesne 2:1.

Pod trojbodový zisk "belasých" sa presnými zásahmi podpísali Michel Miklík a Tomáš Starosta. Prehru domácich zmiernil v 53. min obranca Andrej Šefer.

Mužstvo trénera Miloša Říhu nadviazalo na pondelkové domáce víťazstvo 5:4 nad tým istým súperom.

Slovan získal počas krátkeho "tripu" druhý cenný skalp. Vo štvrtok zvíťazil v Moskve nad miestnym CSKA 2:0 a aktuálne ťahá štvorzápasovú víťaznú sériu.

Bratislavčanom patrí 9. priečka v Západnej konferencii so ziskom 48 bodov. Najbližšie sa predstavia v utorok 24. novembra v domácom prostredí proti bieloruskému Dinamu Minsk.

Hlas:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Odohrali sme druhý ťažký zápas vonku. Znova sme hrali výborne takticky a veľmi disciplinovane. Celý tím pracoval na víťazstvo. Až na niekoľko momentov sme súpera k ničomu nepustili. Musím pochváliť celý tím za tento výjazd."

zdroj: hcslovan.sk

Priebeh

III. tretina

60. min: Domáci hrali takmer dve minúty bez brankára, no vyrovnávajúci gól nestrelili. Pol minúty pred koncom tretej časti ho však takmer strelili. Po veľkej skrumáži však výborne zasiahol Garnett a aj vďaka nemu vyhral Slovan štvrtýkrát v sérii.

57. min: Čerepovec po strelenom góle výrazne ožil a Garnett je v plnej permanencii. Kanaďan najskôr skvele zasiahol v pokľaku, a potom zlikvidoval šancu Trubačova.

53. min: Hostia sa dočkali kontaktného gólu. Bucharev prihral spoza bránky na voľného Šefera, ktorý poslal puk do odkrytej bránky.

50. min: Slovan pozorne bráni a nepúšťa Čerepovec do šancí. Je veľmi blízko k tomu, aby natiahol sériu víťazstiev už na štyri stretnutia.

44. min: Kanadský brankár chytá veľmi dobre. Z domácich hokejistov ho neprekonal ani Kagarlickij.

41. min: Domáci začali aktívne a už v úvodných sekundách tvrdo vystrelil Nikoncev. Garnett však puk vyrazil betónom.

Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min: Skončila sa druhý tretina. Slovan vyhráva po štyridsiatich minútach 2:0, na strelecké pokusy vedie 18:13.

35. min: Slovan mal po vylúčeniach Truňova a Trubačova takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil pár sekúnd pred návratom Truňova na ľad. Nagy spoza bránky našiel na ľavom kruhu Starostu, ktorý prestrelil Magarilova.

32. min: Čerepovec odohral presilovku veľmi dobre. Bučnevič najskôr strieľal do odkrytej časti bránky, kde Garnetta zastúpil Viedenský. Na konci početnej výhody mal Bučnevič druhú veľkú čancu, no tentoraz zasiahol brankár Slovana.

30. min: Slovan hrá v oslabení po vylúčení Skokana.

27. min: Vylúčenie na oboch stranách. Domáci Mojsejev sekol Nagya, ktorý oplácal a dostal trest za hrubosť. Mužstvá hrajú štyria proti štyrom.

24. min: Domáci sa dostali do prečíslenia dva na jeden. Monachov strieľal z ľavej strany, no Garnett vyrazil puk lapačkou.

Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min: Domáci zomkli Slovan v pásme, ale Garnett svoj tím podržal. Po prvej tretine vyhráva slovenský klub 1:0.

18. min: Rozhodcovia poslali na trestnú lavicu Starostu. Obranca Slovana sekol Kagarlického, ktorý sa rútil sám na Garnetta.

10. min: Domáci prvýkrát vážnejšie zavreli Slovan v pásme, ale Garnett v spolupráci s obrancami zneškodnil šancu Bučneviča.

4. min: Slovan potvrdil pohodu z predchádzajúcich zápasov a rýchlo sa ujal vedenia. Miklík potiahol do útočnej tretiny, jeho prihrávka sa síce neujala, ale vzápätí vytiahol puk zo splete hokejok a bekhendom otvoril skóre.

Pred zápasom

V bránke Slovana dostal po shutoute na ľade CSKA Moskva (slovenský tím vyhral 2:0) opäť prednosť Michael Garnett.

Do prvej obrannej dvojice sa k Tomášovi Starostovi posunul Ivan Švarný, ktorý nahradil Patrika Lužu. Ten je otrasený po tvrdom hite z minulého zápasu. Siedmym bekom je Lukáš Kozák.

Pre dva vyššie tresty nemohol nastúpiť Rok Tičar. V prvom útoku so Žigom Jegličom a Ladislavom Nagyom ho nahradil Dávid Skokan.

Slovan ťahal pred súbojom sériu troch víťazných zápasov a v Západnej konferencii bol na 9. mieste. Čerepovec bol na predposlednej 13. priečke iba o skóre pred Dinamom Riga. Tento týždeň v pondelok bratislavský tím na domácom ľade zdolal Čerepovec 5:4.

Ostatné zápasy KHL

Magnitogorsk - Togliatti 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 30. Filippi, 51. Osala, roz. nájazd Mozjakin - 25. A. Strelcov, 60. Krysanov

Ufa - Kazaň 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Omark, 8. Engqvist, 25. Lazarev, 49. Lisin - 35. Lukojanov, 40. Tkačjov

CSKA Moskva Medveščak Záhreb 3:1 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 18. Radulov, 38. Andronov, 45. Muršak 33. Saarinen

Jokerit Helsinki - Barys Astana 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 50. a 60. Ohtamaa

Lokomotiv Jaroslavľ - Jugra Chanty-Mansijsk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 8. Kontiola, 50. Apaľkov, 60. Galimov - 14. Varfolomejev

HK Soči - Avtomobilist Jekaterinburg 5:6 pp (2:1, 1:0, 2:4 0:1)

Góly: 13. Kazjonov, 20. Maxwell, 35. Petersson, 42. Kosticin, 56. Petersson - 16. Golyšev, 49. Golyšev, 55. Elo, 58. Koukal, 59. Trjamkin, 62. Timašov

Spartak Moskva - Avangard Omsk 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Leščenko, 22. Bodrov, 47. Potapov - 3. Paršin

Domov»Hokej»KHL»Slovan vyhral štvrtý raz v sérii, Čerepovec zdolal 2:1