El Clásico: Barcelona zničila Real, zvíťazila 4:0

Triumfom nad nevýrazným Realom Madrid sa podieľali dvakrát Luis Suarez, raz Neymar a Andres Iniesta.

Luis Suárez prispel k výhre Barcelony dvoma gólmi.(Zdroj: TASR/AP)

MADRID. Prvé tohtosezónne El Clasico sa stalo suverénnou korisťou FC Barcelona. Katalánci absolútne ovládli sobotňajší futbalový sviatok herne aj výsledkovo, vyhrali 4:0.

Po takmer dvoch mesiacoch sa na trávniky v drese "Barcy" vrátil elitný kanonier Lionel Messi, ktorý naskočil do hry v 57. minúte.

Barcelona si upevnila pozíciu lídra Primera Division a po sobotňajšom triumfe má pred Realom na čele už šesťbodový náskok.

V 231. El Clasicu navyše zaznamenala 91. triumf, pričom v tejto štatistike sa dotiahla na "biely balet", ktorý má iba o jedno víťazstvo viac. Remízový počet stretnutí zostal na čísle 48.

Zostrih zápasu.

"Barca" nastúpila na Santiago Bernabeu tradične 4-3-3, Real zvolil ofenzívne trio Rodriguez - Bale - Ronaldo, navyše na hrote ešte operoval Benzema.

Suverénna Barcelona

Nielen z pohľadu vytvorených príležitostí dominovala od úvodu "Barca", len v zakončení jej chýbala väčšia presnosť, až na situáciu z 11. minúty.

Sergi Roberto potiahol akciu stredom útočnej polovice, skvele načasoval kolmicu čakajúcemu Suarezovi, ktorý vonkajším priehlavkom prestrelil Navasa.

Realu viazla kombinácia a na trávniku bol totálne bezradný, navyše Ronaldo akoby pôsobil premotivovane, keď sa v prvom polčase dostal len do dvoch výrazných fyzických súbojov.

Až v závere mohlo gólovo zahrmieť aj pred Bravom, ale Benzema netrafil volej z päťky. Šesť minút pred koncom si pre zmenu na ofsajdovej línii prebral Iniestovu prihrávku Neymar a popod Navasa rozosmútil madridský kotol druhýkrát.

Pískanie domácich fanúšikov pritom mohlo byť ešte intenzívnejšie, ak by Marcelo neodhlavičkoval Suarezove zakončenie z bránkovej čiary.

Isco dostal červenú kartu

Druhé dejstvo sa síce chvíľu nieslo pod taktovkou Realu, ale z vytvorených streleckých pozícii to domácim nepadlo.

Naopak, v 53. minúte ich dorazila perfektná kombinácia na druhej strane s nechytateľnou koncovkou Iniestu - 0:3.

Inkasovaný gól len potvrdil fakt, že Katalánci mali pred pokutovým územím a aj v ňom až príliš veľa priestoru. Po príchode Messiho mohli ešte výrazne zveľadiť rozdiel v skóre, no Real hlavne vďaka Navasovi neinkasoval.

Lionel Messi (vpravo) hral za Barcelonu od 57. minúty. FOTO - TASR/AP

Absolútnu bezradnosť "pusiniek" podčiarkol Ronaldo po hodine hry, keď ani z vyloženej pozície, v ktorej by obyčajne nezaváhal, neprekonal Brava.

Štvrťhodinu pred koncom zvýraznil skvelý výkon hostí štvrtým gólom Suarez. V závere bol čiernou škvrnou stretnutia nepríjemný zákrok Isca na Neymara, za ktorý domáci hráč okamžite videl červenú kartu.

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola španielskej Primera Division nad FC Sevilla 2:0. O góly sa v druhom polčase postarala dvojica Imanol Agirretxe a Xavier Prieto.