19. etapa: Embrun - Salon-de-Provence | Sledujte naživo
Cyklisti sú už na treťom stúpaní, vyhrať by mohol jazdec z úniku

Kozáčik predviedol senzačný zákrok. Nechápem, vravel súper

Ešte som to nevidel. Z môjho pohľadu to bol jasný gól. Neviem, kde sa Matúš vzal, hodnotil jeden z dôležitých momentov útočník Mladej Boleslavi Jan Chramosta.

(Zdroj: Facebook)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

Vborn zpas zaznamenal glman Mat Kozik. #plzmbl

Posted by FC Viktoria Plzeň on 21. november 2015

PLZEŇ. Ústrednými postavami sobotňajšieho šlágra českej Synot ligy medzi Viktoriou Plzeň a FK Mladá Boleslav boli slovenskí futbalisti.

Matúš Kozáčik sa vyznamenal niekoľkými úspešnými zákrokmi na čele s jedným excelentným po polhodine hry. Michal Ďuriš napokon v 56. minúte zariadil cenný triumf 1:0 a tímu upevnil post tabuľkového lídra.

Dôležitosť zápasu v Štruncových sadoch poznali obaja aktéri. Viac ako desaťtisíc divákov sledovalo v prvom polčase výborný výkon Kozáčika proti neúspešným zakončovateľom Mladej Boleslavi.

Po zmene strán sa dočkali aj gólovej radosti - Plzni zabezpečila cenné tri body.

Pre Ďuriša mal duel špecifickú príchuť. Ešte nedávno hosťoval práve v tíme svojho sobotňajšieho súpera. "Bolo to zvláštne, pretože s väčšinou boleslavských chalanov som ešte pred polrokom hral," vravel.

Zostrih zo zápasu medzi Plzňou a Mladou Boleslav.

"Som rád, že sme to zvládli, pretože Mladá Boleslav má formu. Potvrdzuje to počet gólov, ktorý v tejto sezóne strelila. Myslím, že tu odohrala super zápas," citoval portál idnes.cz Ďurišove slová.

Rozhodujúcich aspektov v stretnutí bolo hneď niekoľko. Jeden z najvýraznejších priniesla 32. minúta. Dorážka Jana Chramostu z rohu smerovala do bránky. V poslednej chvíli však zasiahol skvelým reflexom Kozáčik.

"Stále nechápem, nerozumiem tomu. Ešte som to nevidel. Matúš to fantasticky chytil. Lopta sa ku mne dostala náhodne, nejako sa odrazila. Z môjho pohľadu to bol jasný gól. Neviem, kde sa Matúš vzal," nechápal Chramosta.

Fantastický zákrok Matúša Kozáčika.

"Otáčal som sa už na polovicu, že je to gól. Matúš do toho ale nejako zázračne vletel. Určite nám to pomohlo," dodal na margo zákroku svojho krajan Ďuriš.

Dvadsaťsedemročnému kanonierovi to v uplynulých dueloch gólovo sype. V drese slovenskej reprezentácie sa presadil v dvoch stretnutiach až trikrát.

Darí sa mu aj v najvyššej českej súťaži. Po štrnástich kolách má na konte jedenásť presných zásahov. "Cítim sa dobre," priznal útočník.

O jedinou branku se postaral Michal uri. #plzmbl

"Som rád, že som si streleckú formu z reprezentácie preniesol aj do klubu. Ale ešte nás čakajú dve ligové kolá, Český pohár či Európska liga. Do konca jesene máme pred sebou veľa duelov," dodal Ďuriš.

Najmä v prvom polčase stretnutia bol v pravidelnej permanencii jeho reprezentačný kolega Matúš Kozáčik. Okrem spomínaného zákroku podržal svoj tím v niekoľkých ďalších nebezpečných situáciách.

"Vcelku dosť som si zachytal. Veľmi nás teší, že sme uťali ich sériu bez prehry a aj to, že nedali gól. To sa skutočne dlho nestalo, aby Boleslav neskórovala," uzavrel Matúš Kozáčik.