Na 2:0 pre domácich zvyšoval Gašparovič.
Na 2:0 pre domácich zvyšoval Gašparovič. (Autor: TASR)
SITA|22. nov 2015 o 17:40

Za vedúcim HKM Zvolen zaostávajú Trenčania o tri body.

Tipsport liga - 24. kolo (nedeľa):

Dukla Trenčín - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. L. Novák (Michal Hlinka, R. Dlouhý), 36. J. Gašparovič (Róbert Petrovický, Holenda), 53. D. Hudec (J. Švec, D. Rehák) - 55. Majdan (Tománek)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolin - Tvrdoň, Výleta, 2205 divákov

Trenčín: Chábera - D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Holenda, Ryzák, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, J. Švec, Vozdecký - M. Jakúbek, J. Zlocha, Šišovský

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Jankovič - Majdan, Galamboš, O. Mikula - Róth, Kytnár, L. Handlovský - M. Hudec, Handzuš, R. Tománek - Lamper, T. Zigo, Gillies - R. Gašpar

TRENČÍN. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom domácom dueli 24. kola Tipsport ligy nad hráčmi HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1.

"Vojakov" poslal do vedenia už v 5. min Lukáš Novák, rozhodujúci gól strelil v 36. min Jakub Gašparovič.

Na rozdiel triedy zvýšil v 53. min Denis Hudec, hosťujúci "barani" päť minút pred koncom riadneho hracieho času už len skorigovali zásluhou Juraja Majdana.

Trenčania sa vďaka tomuto triumfu prepracovali so 47 bodmi na druhé miesto neúplnej tabuľky, za vedúcim HKM Zvolen zaostávajú tri body. Banskej Bystrici patrí piata priečka.

Hlasy:

Marcel Hanzal (asistent trénera Trenčína): "Sme radi, že sme zvíťazili nad ťažký súperom. Hostia boli v určitých fázach zápasu lepší, lepšie korčuľovali a vyhrávali osobné súboje. Posledná tretina sa hrala prevažne v našej tretine a dokázali sme ju zvládnuť po taktickej stránke."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Víťazstvo sme darovali Dukle. My sme hrali, ale góly sme nedávali. Keď sme sa dostali do zakončenia, zlyhali sme v koncovke. S jedným gólom nemôžeme pomýšľať na úspech."