Zvolen padol, Podkonický videl troch amatérov. Novým lídrom je Nitra

Hokejisti Nitry využili zaváhanie Zvolena a dostali sa na čelo Tipsport ligy.

Žilinčan Milan Kolena (v žltom) prekonal zvolenského brankára Samuela Baroša.(Zdroj: TASR)
Zájazd na zápas Neapol – AC Miláno od 380 € >>

BRATISLAVA. Hokejisti predposlednej Žiliny zdolali v zápase 25. kola Tipsport ligy Zvolen 3:2. Hostia boli pritom pred zápasom lídrami tabuľky.

Za Žilinu skórovala aj posila zo Slovana Bratislava Kanaďan Louis Leblanc, víťazný gól strelil bývalý reprezentant do 20 rokov Milan Kolena, ktorý sa rozohráva po dlhej pauze spôsobenej ťažkou autonehodou spred roka.

V závere síce Zvolen vyrovnal, ale rozhodca Orolin gól pre postavenie hráča v bránkovisku neuznal. Zápas sledovalo iba 683 divákov.

"Dnes hrali dva tímy profesionálnych hráčov, ale prišli aj traja amatéri, ktorí úplne pokazili zápas na obe strany," posťažoval sa na rozhodcov Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena.

Zvolen prehral piatykrát z ostatných šiestich zápasov a stratil prvú priečku v tabuľke.

Martin mal 46 striel, ale gól nedal

Novím lídrom je Nitra, ktorá zdolala Trenčín 4:2. Domáci síce najskôr stratili dvojgólový náskok, ale v záverečných minútach Dukle opäť odskočili.

Banská Bystrica si aj vďaka gólu Michala Handzuša bez väčších problémov poradila so Skalicou 5:0.

Poprad prehral v derby doma s Košicami aj pre to, že Arne Kroták za stavu 1:3 nepremenil trestné strieľanie. Košičania dosiahli piate víťazstvo v rade a v tabuľke sú už tretí.

Piešťany zdolali Martin 4:0, hoci na strely vyhrali hostia 46:19. Domáci brankár Patrilk Rybár si druhýkrát v sezóne udržal čisté konto.

Nitra - Trenčín 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Góly: 7. Piačka (Bene), 12. Blackwater (Slovák, Laliberté), 54. Blackwater, 60. Kutálek - 25. Nemec (Vozdecký, Hudec), 35. Hlinka (L. Novák, Holenda). Rozhodovali: Mrkva, Ulehla - Korba, Šefčík, vylúčení 8:7, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 3377 divákov

Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Buček, M. Novák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek

Trenčín: Chábera - D. Rehák, Holenda, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Ryzák, Zaremba, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, Nemec, Vozdecký - M. Jakúbek, Švec, Koyš

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Vynikajúci zápas, zo začiatku sme mali vylúčenia, no dali sme dva góly. Potom sme si počkali na svoje šance a napokon vyhrali."

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Som spokojný s našou obrannou hrou, hrali sme kolektívne, hokej sa musel každému páčiť, no musíme sa vyvarovať individuálnych chýb, pre ktoré sme štyrikrát inkasovali."

Žilina - Zvolen 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 16. Leblanc (Richard Huna, Zaťko), 31. Rehák (E. Švec, Homer), 54. Kolena (D. Brejčák, Zaťko) 22. Škvaridlo (Obdržálek, Jurík), 35. Klhůfek (Škvaridlo). Rozhodovali: T. Orolin Bogdaň, Smrek, vylúčení: 6:5, navyše: Leblanc - Juraško, obaja 10 minút nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 683 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Schroner - Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Kolena, Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, D. Rehák, Rogoň

Zvolen: Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiteris, M. Ivan, Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, P. Zuzin - J. Žilka, T. Klíma, Martin Ďaloga

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Úvodná tretina nám vyšla, mohli sme viesť aj výraznejšie, druhá časť nám však nevyšla, robili sme veľa chýb a súper sa ľahko dostával do prečíslenia. V tretej časti šlo o to, kto dá gól, podarilo sa to nám. Záver ponúkol drámu, ktorú sme nakoniec zvládli."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Zápas sme začali slabšie, ale v druhej tretine sme boli lepší, dvakrát sme dokázali vyrovnať. V tretej tretine sme dostali gól a prehrali. Dnes hrali dva tímy profesionálnych hráčov, ale prišli aj traja amatéri, ktorí úplne pokazili zápas na obe strany."

Banská Bystrica - Skalica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 10. Handzuš (Mikula, Majdan), 35. Sandgren (Majdan, Mikula), 46. Šmach (Handlovský, Hudec), 53. Lamper (Gillies), 55. Handlovský (Rosandič). Rozhodcovia V. Snášel - Jobbágy, T. Rovenský, vylúčení 4:7, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: 25.-28. Nagy za Bacashihuu, 1656 divákov.

Banská Bystrica: Bacashihua (25. - 28. A. Nagy) - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Adamčík, Jaborník - Majdan, Handzuš, Mikula - Lamper, Zigo, Gillies - M. Hudec, Kytnár, R. Handlovský - Róth, R. Gašpar, Ambroz

Skalica: P. Ševela - Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Reichel, Jankovič, Polata, Brodek - D. Pašek, R. Školiak, Zálešák - Korytko, Brendl, Studenič - K. Jass, Mickievics, Komínek - Lantoš, L. Klíma, Bezúch

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "My sme do zápasu dobre vstúpili, naopak, posledných desať minút v prvej tretine sme hrali veľmi zle. Súper mal šance, viackrát nás prečíslil. Presilovky nám nejdú, hlavne strelecky, prihrávame si dookola, s týmto máme problém, ich exekúcia musí byť oveľa lepšia.

Roman Šimíček, tréner Skalice: "Ťažko niečo hodnotiť, ťahali sme neustále za kratší koniec, prepadali sme v obrane i útoku. Navyše sme súperovi umožnili hrať viacero presiloviek a keď pridáme silu súpera, inak sme dopadnúť nemohli."

Michal Handzuš, strelec úvodného gólu B. Bystrice: "Stále nám chýba pokoj s pukom, robíme chyby, prepadáme. Aj teraz sme umožnili súperovi ísť často do prečíslenia, takéto chyby sa nám môžu vypomstiť."

Poprad - Košice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 31. R. Rapáč (Suchý, Hvila) - 16. Hrnka (Deyl, Lelkeš) 22. Bartoš (Dudáš, Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. Bartánus. Rozhodovali: Jonák, Novák - Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2083 divákov

Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Ťavoda, Kasík, Malina, D. Šterbák, Briják - Paločko, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, Bajaruns, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - Števuliak, O. Rusnák, Štrauch

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, E. Šedivý, B. Pavúk, M. Macejko, M. Dudáš - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Matúš Chovan - Bortňák, Boltun, Hričina

Pavel Paukovček, tréner Popradu: "Škoda, súper hral dobre v defenzíve, nevedeli sme si s tým poradiť. S jedným gólom sa zápas proti takému kvalitnému súperovi ťažko vyhráva."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Úvod zápasu bol z našej strany dobrý. Šli sme do vedenia. V úvode druhej časti sme využili presilovku a odskočili o dva góly. Poprad ale zlepšil hru, znížil a dostal sa na dostrel. V závere sme si výsledok postrážili."

Piešťany - Martin 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Belluš (S. Saliji), 20. R. Filip (Belluš), 31. Brňák (Holovič), 49. Hrehorčák (J. Tomčák, Tvrdoň). Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Návratek - Stanzel a Matúš, 1095 divákov

Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch, Trefný - S. Petráš, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - R. Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák

Martin: Orčík - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Bačík, Jáchym, Rusina, Fabian, P. Trávniček - R. Varga, Galamboš, Tibor Varga - F. Skladaný, Murček, Uhrík - Rufati, M. Dírer, M. Kokavec - Kabáč, Jurášek, Rzavský

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Zápas sa mi hodnotí dobre, Rybár má nulu, mužstvo v defenzíve predviedlo dobrý výkon. Myslím, že sme hrali dobre, hráči premenili šance."

Ivan Dornič, tréner Martina: "Výsledok nekorešponduje s predvedenou hrou. Začali sme veľkým tlakom, vytvorili sme si štyri - päť šancí, z ktorých sme nedali gól. Súper dvakrát vystrelil a boli z toho dva góly. V druhej časti sme z nášho tlaku inkasovali. To isté aj v tretej tretine. Je to daň za našu mladícku nerozvážnosť."