Osemkrát sa predĺžovalo. V NHL sa vyrovnal rekordný zápis

SITA|28. nov 2015 o 10:31

Podľa štatistikov zámorskej profiligy ide o vyrovnaný rekord z 22. februára 2007.

NEW YORK. Až osem z dvanástich piatkových zápasov hokejovej NHL sa muselo posunúť do predĺženia, resp. samostatných nájazdov. Podľa štatistikov zámorskej profiligy ide o vyrovnaný rekord z 22. februára 2007.

Až šesťkrát sa v predĺžení alebo nájazdoch tešili domáce tímy.

Pred vlastnými fanúšikmi uspela Philadelphia s Nashvillom 3:2 po predĺžení, Columbus s Pittsburghom 2:1 po predĺžení, Arizona s Calgary 2:1 po predĺžení a tiež Detroit s Edmontonom 4:3 po predĺžení.

Niklas Kronwall rozhodol o výhre Detroitu.

V nájazdoch si na domácom ľade Florida poradila s New York Islanders 3:2 a tiež Dallas s Vancouverom 3:2.

Hostia brali dva body po dlhšom časovom úseku ako 60 minútach dvakrát - Montreal vyhral na ľade New Jersey 3:2 po nájazdoch a Chicago triumfovalo v Anaheime 3:2 po predĺžení.

V oboch prípadoch viedli domáce tímy už 2:0 a Anaheim túto výhodu mal ešte aj v 58. min, kým neskóroval Marián Hossa a nezavelil k obratu.

Arťom Anisimov rozhodol o víťazstve Chicaga.

Zaujímavá situácia nastala v súboji New Jersey - Montreal, keď na dvoch góloch hostí v riadnom hracom čase a ďalších dvoch v nájazdoch nemal podiel ani jeden kanadský hráč, ale zato štyria cudzinci.

Prvý gól Canadiens strelil Švajčiar Sven Andrighetto po prihrávke Dána Larsa Ellera. Duel poslal do predĺženia Američan Alex Galchenyuk po asistenciách krajana Maxa Paciorettyho a Rusa Andreja Markova.

V nájazdoch sa potom na strane víťazov gólmi prezentovali Galchenyuk a Andrighetto.

Cudzinci sa postarali aj o oba góly Vancouveru na ľade Dallasu. Strelili ich švédske dvojičky Daniel a Henrik Sedinovci po asistenciách Dána Jannika Hansena a Čecha Radima Vrbatu, pričom na gól Henrikovi prihral krásnou zadovkou pomedzi nohy obrancu dvojča Daniel.

V predĺžení, resp. nájazdoch už hráči Vancouveru neuspeli a prehrali 2:3.