Tatar: Občas si komplikujeme hru a strieľanie gólov

Tomáš Tatar (vľavo) strelil v tejto sezóne osem gólov.
Tomáš Tatar (vľavo) strelil v tejto sezóne osem gólov. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. nov 2015 o 12:12

Šikovný krídelník je suverénne najproduktívnejším Slovákom v tejto sezóne a druhým najviac bodujúcim hráčom v Detroite.

DETROIT. V čoraz slabšej produktivite slovenských hokejistov v NHL je najsvetlejším zjavom Tomáš Tatar.

Stále iba 24-ročný krídelník výrazne prispel k piatkovému triumfu Detroitu nad Edmontonom 4:3 po predĺžení, na ktorom sa podieľal dvoma bodmi.

Najprv asistoval na úvodnom góle domácich, ktorý strelil v 26. min Švéd Gustav Nyquist. V 33. min už ilavský rodák sám skóroval, keď tiahlou strelou do pravého horného rohu bránky ukážkovo prekonal Cama Talbota.

Bol to jeho ôsmy gól a sedemnásty bod sezóny, v ktorej sa zatiaľ predstavil v 23 zápasoch.

"Pri mojom góle Gus (Nyquist - pozn.) odviedol výbornú robotu. Prečíslili sme súpera, Riley Sheahan naviazal na seba obrancu ja som si vybral miesto na strelu a vypálil," povedal Tatar pre klubový server Detroitu.

Gól Tomáša Tatara.

— Detroit Red Wings (@DetroitRedWings) 28. Listopad 2015

Šikovný krídelník je suverénne najproduktívnejším Slovákom v tejto sezóne a druhým najviac bodujúcim hráčom vo svojom tíme (spoločne s Dylanom Larkinom) za 20-bodovým kapitánom Henrikom Zetterbergom.

Detroit po odchode dlhoročného trénera Mika Babcocka zatiaľ hrá ako na hojdačke. Z 23 zápasov vyhral 12, prehral 11 a vo Východnej konferencii mu s 27 bodmi zatiaľ patrí 7. priečka.

K celkovému prejavu svojho tímu Tatar poznamenal: "Niekedy si komplikujeme hru a strieľanie gólov. Vďakabohu za tieto dva body v predĺžení."

Zápas rozhodol rýchlym gólom na začiatku predĺženia švédsky obranca Niklas Kronwall.

"Zaslúžil si to za hru, ktorú predvádzal v tomto zápase. Sme veľmi šťastní, že dal gól, lebo v predchádzajúcich stretnutiach sa ocitol vo veľkých šanciach, ktoré nepremenil," všimol si Tatar.