Real vyhral, ale hrozí mu vylúčenie z Kráľovského pohára

Denis Čeryšev (vpravo) sa teší po strelení gólu.
Denis Čeryšev (vpravo) sa teší po strelení gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. dec 2015 o 07:30

V drese Realu hral ruský krídelník Denis Čeryšev, ktorý pre kartový trest nemal oprávnenie nastúpiť.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid v úvodnom zápase 16-finále španielskeho Kráľovského pohára zvíťazili na ihrisku Cádizu 3:1, hrozí im však vylúčenie zo súťaže.

V ich drese totiž do zápasu zasiahol ruský krídelník Denis Čeryšev, ktorý pre kartový trest nemal oprávnenie nastúpiť. Dvadsaťštyriročný Čeryšev navyše už v 3. minúte otvoril skóre.

"V polčasovej prestávke sme zistili, že Čeryšev nemôže hrať a preto sme ho do druhého polčasu neposlali. Chceli sme urobiť správnu vec, aj keď už zrejme bolo neskoro. Na našu obranu musím uviesť, že pred zápasom sme vôbec netušili, že Denis má na konte tri žlté karty ešte z hosťovania vo Villarreale. Nikto nás o tom neinformoval. Nedostali sme avízo ani od federácie, ani od Villarrealu a o treste nevedel ani hráč," povedal tréner Realu Rafael Benítez.

Real by mal domácu odvetu s Cádizom odohrať 16. decembra. Vedenie Španielskej futbalovej federácie však ešte predtým môže klub vylúčiť zo súťaže alebo skontumovať prvý zápas výsledkom 3:0 v prospech Cádizu.

Kráľovský pohár, 1. zápas 16-finále:

Cádiz - Real Madrid 1:3 (0:1)

Góly: 88. Marquez - 3. Čeryšev, 65. a 74. Isco

Ďalšie výsledky: Almería - Celta Vigo 1:3, Barakaldo - FC Valencia 1:3, Betis Sevilla - Gijón 2:0, Llagostera - La Coruňa 1:2, Logronés - FC Sevilla 0:3, Rayo Vallecano - Getafe 2:0

Odveta:

FC Barcelona - Villanovense 6:1 (3:1)

Góly: 4. Alves, 21., 31. a 69. Sandro Ramirez, 51. a 76. El Haddadi - 29. Juanfran.

Prvý zápas 0:0, do osemfinále postúpila Barcelona

Domov»Futbal»Španielsko»Real vyhral, ale hrozí mu vylúčenie z Kráľovského pohára