AKTUALIZOVANÉ

Slovan neuspel v Omsku, prehral tretí zápas za sebou

Z našej strany to bol najhorší zápas, ktorý sme odohrali vonku v tomto ročníku, hodnotil tréner Slovana Miloš Říha.

Hokejisti Slovana Bratislava získali na aktuálnom tripe zatiaľ štyri body.(Zdroj: TASR)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>

KHL - sobota:

Avangard Omsk - Slovan Bratislava 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 9. Lemťugov (Dervuk, Paršin), 13. Perežogin (Pjanov, Erat), 24. Paršin (Zubov, Širokov), 35. Pianov, 47. Perežogin (Kempný, Erat) - 35. Kašpar (Nedorost), 42. Miklík (Bartovič, Surový), 51. Skokan (Starosta)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Cyplakov, Ščeňov - Micheľ, Streľcov (všetci Rus.), 8270 divákov

Omsk: Furch - Kempný, Gluchov, Ahnelöv, Kuľaš, Dervuk, Alexandrov, Kulik, Vasiliev - Širokov, I. Zubov, Paršin - Erat, Pianov, Perežogin - Černikov, J. Petrov, Lemťugov - Manukjan, Fiščenko, LAuta

Slovan: Brust - Starosta, Ľ. Višňovský, Sersen, Barker, V. Mihálik, Valach, Švarný - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, Miklík - Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Skalický, Lušňák, D. Skokan

OMS. Prehrou 3:5 na ľade Avangardu Omsk ukončili hráči Slovana Bratislava šnúru duelov u súperov v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Zverenci trénera Miloša Říhu aktuálne ťahajú sériu troch prehier.

Slovanu nevyšla prvá polovica duelu. V 9. min inkasovali "belasí" z hokejky Lemťugova, vzápätí skóroval aj Perežogin a na 3:0 zvýšil v 24. min Paršin.

Za hostí síce neskôr skorigovali vo vlastnom oslabení Kašpar, no Avangardu vrátil dvojgólové vedenie Pianov. V úvode tretej časti Miklík znížil, kontroval však Perežogin. Gólovú bodku za duelom dal v 51. min Skokan.

"Belasí" majú po sobotňajšom zápase na svojom konte 55 bodov zo 40 duelov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 10. miesto, na ôsmy Minsk stráca Slovan jeden bod.

Bratislavčania najbližšie budú hrať v stredu 9. decembra o 19.00 h doma proti HK Soči.

Hlasy po zápase:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha, tréner Slovana: "Z našej strany to bol najhorší zápas, ktorý sme odohrali vonku v tomto ročníku."

Online prenos

III. tretina

60. min - Hostia nedokázali dostať domácich pod tlak, hoci sa snažili. Slovan ukočil štvorzápasový trip treťou prehrou za sebou. Najbližší duel odohrá v stredu 9. decembra doma proti Soči (19.00 hod).

55. min - Slovan mohol streliť kontaktný gól v ďalšej presilovej hre, no nestalo sa. Najväčšiu šancu mal Valach, ktorého strelu však Furch vyrazil.

51. min - Domáci nevyužili presilovú hru pri vylúčení Starostu a práve obranca Slovana mal po návrate na ľad prsty v treťom góle Slovana. Starosta vystrelil od modrej čiary, puk však ešte tečoval Skokan a vďaka nemu skončil za Furchom. Gól musel znova odobriť videorozhodca.

47. min - Tičar sa dostal cez dvoch hráčov a pekne vystrelil. Furch však jeho strelu chytil. Na druhej strane sa dostali do prečíslenia Erat s Perežoginom a druhý menovaný zaznamenal už piaty gól Avangardu.

42. min - Slovan hral od úvodu tretej časti aktívne. Dobré šance si najskôr vypracovali Nagy s Valachom, no gól napokon strelil až Miklík, ktorý príklepom bez prípravy prestrelil brankára.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina

35. min - Hostia prehrávali o dva góly len približne tridsať sekúnd. Domáci totiž pridali štvrtý gól, keď sa presadil Pianov. Gól musel potvrdiť až videorozhodca.

35. min - Slovan chyboval pri striedaní a na ľade sa ocitli až šiesti hráči. Rozhodcovia si to všimli a Omsk hral presilovú hru. Domáci boli aktívni, vypracovali si pár šancí, ale gól nestrelili. Naopak, pár sekúnd pred koncom koncom oslabenia sa dostal do samostatného nájazdu Kašpar a strelil prvý gól Slovana.

33. min - Tičar prihral puk z pravej strany pred Furcha, ten ho vyrazil betónmi pred seba a od korčule Jegliča sa dostal za jeho chrbát. Slovan sa tešil z gólu, no videorozhodca ho neuznal.

29. min - Slovan hral tretí raz v presilovej hre. Domáci hrali zodpovedne v defenzíve a opäť sa ubránili.

24. min - Brust podržal svoj tím, keď zlikvidoval dve nebezpečné strely domácich. O pár sekúnd na to však inkasoval tretíkrát. Zubov so Širokovom sa dostali do prečíslenia dva na jedna, Zubov prihral Širokovovi, no ten volil namiesto strely prihrávku na voľného Paršína, ktorý poslal puk do odkrytej časti bránky.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila

17. min - Domáci hrali druhý raz v zápase v oslabení. Slovan odohral presilovku lepšie ako v úvode stretnutia, no kontaktný gól nestrelil.

12. min - Hostia majú zlý začiatok zápasu. Domáci predviedli peknú akciu, Piankov a Erat si vymenili puk za bránkou, druhý menovaný ho poslal pred bránku na voľného Perežogina, ktorý prestrelil Brusta.

9. min - Slovan sa dopustil chyby v obrannom pásme a domáci to využili. Miklík neustrážil Lemťugova, ktorý prešiel popri zadnom mantineli, nakorčuľoval si pred Brusta a poslal puk za jeho chrbát.

2. min- Slovan mal výhodu presilovej hry po faule Lemťugova na Mihálika. Početná výhoda však slovenskému klubu nevyšla a domáceho brankára vážnejšie neohrozil.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Súper Slovana je favoritom zápasu. Avangard je aktuálne štvrtým najlepším tímom Východnej konferencie. V 38 zápasoch nazbieral 64 bodov.

Omsk ťahá trojzápasovú sériu víťazstiev, keď postupne zdolal Dinamo Moskva (3:2 sn), Viťaz Podoľsk (3:1) i Medveščak Záhreb (6:3). Na domácom ľade zvíťazil štyrikrát po sebe.

Oba tímy odohrali v KHL šesť vzájomných súbojov. V prvých troch vyhral Slovan (4:2, 3:2 sn a 3:1), kým v ostatných troch sa tešil z víťazstva Avangard (4:2, 5:3 a 3:0).

Posledný vzájomný zápas sa odohral v Bratislave. Omsk vyhral 3:0.

Avangard disponuje kvalitným kádrom. Lídrami ofenzívy sú Alexej Perežogin, Vladimir Sobotka a Sergej Širokov.

Všetci traja zaznamenali viac než dvadsať kanadských bodov a figurujú v prvej päťdesiatke bodovana súťaže - Perežogin (25 bodov), Sobotka (23), Širokov (22).

Zápas je špeciálny pre kouča Slovana Miloša Říhu, ktorý bol niekoľko mesiacov v priebehu sezóny 2013/14 trénerom Avangardu.

Pred zápasom - Tréner Slovana Miloš Říha urobil pred sobotňajším zápasom v porovnaní so stretnutím v Astane malé zmeny v zostave.

Do bránky pôjde Barry Brust, zatiaľ čo vo štvrtok chytal Michael Garnett. Obranné dvojice ostali bez zmien, v útoku nastala len jedna.

Do zostavy sa vracia Michel Miklík, zdravým náhradník je Francis Paré. Miklík sa predstaví v druhej formácii po boku Milana Bartoviča a kapitána Tomáša Surového.

Pred zápasom - Slovan ukončí v sobotu štvorzápasový trip. V doterajších troch dueloch získal štyri body za výhru v Chanty-Mansijsku (3:1) a prehru po predĺžení v Astane (4:5 pp). Predtým prehral na ľade Jekaterinburgu 3:4, čím ukončil šesťzápasovú sériu víťazstiev.

Trning v Omsku

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 4. december 2015

Najbližší domáci duel odohrá Slovan v stredu 8. decembra proti HK Soči (19.00 hod).

Pred zápasom - Slovan bol v minulom zápase blízko k víťazstvu, ale nevyužil niekoľko dobrých gólových šancí. Napriek tomu strelil na ľade Astany štyri góly. Domáci Barys však zvíťazil 5:4 po predĺžení.

Víťazný gól strelil Chuďakov.

"Prvá tretina nebola z našej strany vôbec dobrá, v druhej časti sme hru zlepšili a boli lepší. V tretej tretine sme mohli rozhodnúť, boli tam situácie dva na jedna, no gól sme streliť nedokázali. V predĺžení rozhodla banálna chyba, ktorá nás obrala o bod," zhodnotil zápas tréner Miloš Říha.

V sobotu čaká hráčov Slovana posledné stretnutie zo štvorzápasového tripu na klziskách súpera. Tentoraz nastúpia v Omsku.