Prešov vzdoroval márne. Opäť prehral a skončil posledný

Hráč Tatrana Prešov Jakub Hrstka sa dostáva do šance a pokúša sa prekonať gólmana súpera. (Autor: TASR)
SITA|5. dec 2015 o 20:36

Desať zápasov a iba dve víťazstvá. Hádzanári Prešova síce vstupovali do skupinovej fázy Ligy majstrov s postupovými ambíciami, ale napokon obsadili posledné šieste miesto.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov sa rozlúčili s účinkovaním v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2015/2016 prehrou. Zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v sobotňajšom stretnutí záverečného 10. kola C-skupiny vo svojej Tatran handball aréne tímu Naturhouse La Rioja 19:21 (8:6).

Španielskemu súperovi neodplatili prehru 29:37 z jeho pôdy a nezahatali mu cestu do play-off.

((foto))

Z postupu sa okrem v tabuľke druhého Naturhousu tešil aj bieloruský Meškov Brest. Výhrou 32:26 nad Čechovskými Medveďmi spečatil svoje prvenstvo v skupine.

Čierny Peter zostal portugalskému FC Porto. V sobotu síce nedal šancu Vojvodine Nový Sad (37:15), ale mal pri bodovej rovnosti s La Riojou horšiu bilanciu vzájomných duelov.

Práve proti Portu boli hádzanári Prešova veľmi blízko k víťazstvu.

Prešovčania s bilanciou dve víťazstvá - osem prehier a ziskom štyroch bodov obsadili v konečnej tabuľke šiestu priečku. Z posledného miesta sa neodpútali ani na záver skupinovej fázy, do ktorej vstupovali s postupovými ambíciami.

LIGA MAJSTROV 2015/2016 - C-skupina, 10. kolo:

Tatran Prešov (SR) - Naturhouse La Rioja (Šp.) 19:21 (8:6)

Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna - Rábek 3, Kopčo 2, Hrstka 4/2, D. Krok, Sadovyj, Ľ. Šárpataky, Radčenko, L. Urban, Furlan 1, Pekár 1, Číp 2, Antl 6/1, Petro

Najviac gólov za Naturhouse: Molina Cosano 7

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Jurinovič a Mrvica (obaja Chor.)

Hlasy po zápase:

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Gratulujem trénerskému kolegovi a celému tímu La Rioji k postupu. Prial som im ho, no chceli sme sa s nimi popasovať. Hrali sme veľmi dobre v obrane. A súhlasím s tým, že dominovali brankári. Tak málo gólov, ako padlo v prvom polčase, sa často nevidí. Súper nám odskočil o tri góly a vtedy sme s ním stratili kontakt. Nevedeli sme sa presadiť so spojkami a nepomohlo nám ani to, že sme mali rýchlych hráčov na tejto pozícii. Ku cti družstva slúži to, že sme skúšali rôzne varianty a dostali sme sa do hry. Mohli sme aspoň remizovať, keby sme predviedli lepšiu streleckú efektivitu. Nášmu súperovi prajem veľa šťastia v ďalšej fáze Ligy majstrov."

Jakub Hrstka, ľavé krídlo Tatrana Prešov: "Bolo to veľmi ťažké stretnutie. Pre nás o to ťažšie, že sme sa s divákmi chceli rozlúčiť víťazstvom. Rozhodujúci moment bol v druhom polčase, keď nám súper ušiel na rozdiel troch gólov."

Jesus Gonzalez, tréner Naturhouse La Rioja: "V prvom rade chcem povedať, že domáci Tatran Prešov podal výborný výkon. Bol to zápas, v ktorom rozhodovali brankári. Dôležité bolo, že v poslednej minúte duelu sme strelili víťazný gól. V stretnutí bolo niekoľko momentov, v ktorých sme potrebovali oddychový čas."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov vzdoroval márne. Opäť prehral a skončil posledný