Bayern prehral až v pätnástom kole. Ribery: Vyhoreli sme

Hráč Mönchengladbachu Lars Stindl (s číslom 13) strieľa jeden z gólov do siete Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. dec 2015 o 10:04

Francúzsky útočník sa vrátil do zostavy nemeckého majstra po osemmesačnej pauze.

BERLÍN. Tohtosezónna nezdolateľnosť nemeckého futbalového majstra Bayernu Mníchov sa skončila až v 15. bundesligovom kole.

Napriek hernej prevahe si v súboji proti Borussii Mönchengladbach vybral favorit v druhom dejstve slabšiu chvíľu a za štrnásť minút inkasoval tri góly.

Čestný úspech na 1:3 z pohľadu hostí zaznamenal Franck Ribery, ktorý sa vrátil na trávniky po osemmesačnej pauze.

"Bavori" spálili do polčasu niekoľko stopercentných šancí a po zmene strán pykali. Na radosť zaplneného Borussia-Parku poslal domácich do vedenia v 54. minúte Oscar Wendt, na jeho zásah nadviazali Lars Stindl s Fabianom Johnsonom a Mönchengladbach si pohodlný náskok ustrážil.

"Gratulujem Borussii. My sme mali skvelý prvý polčas, vytvorili sme si množstvo šancí, žiaľ, bez gólového efektu. Po prestávke to bolo pre nás náročné, veľa lôpt sme strácali," konštatoval po stretnutí kouč Bayernu Pep Guardiola.

Keď sa šampión v záverečnej štvrťhodine snažil nadýchnuť k záverečnému náporu, španielsky kormidelník spravil trošku prekvapivý ťah.

Z trávnika stiahol topkanoniera Roberta Lewandowského a poslal naň krídelníka Riberyho, ktorý nehral viac ako osem mesiacov. Francúzsky reprezentant bol napokon jediným, kto dobyl dobre organizovanú obranu súpera.

"Vyhoreli sme. Mali sme v tom dueli vyhrávať o dva-tri góly už v prvom polčase. Naopak Gladbach skóroval z každej šance, ktorú mal. Prehru musíme hodiť za hlavu a pozerať sa pred seba," citovala Reuters Riberyho slová.

Bayern naposledy v najvyššej domácej súťaži prehral 16. mája, keď v závere uplynulej sezóny podľahol domácemu Freiburgu 1:2.

Naopak, Mönchengladbach natiahol sériu bez prehry vo všetkých súťažiach vrátane Ligy majstrov na 13 stretnutí. Zásluhu na to má kouč Andre Schubert.

"V prvom polčase sme mali problémy, ale aj kus šťastia. V druhom dejstve sa však pohli ľady tak, ako sme chceli. Získali sme potrebné sebavedomie, ktorým sme rozhodli zápas," uviedol.