Beh na lyžiach: Štafety v Lillehammeri ovládli domáci

SITA|6. dec 2015 o 13:15

Na prvých troch pozíciách v štafete mužov skončili tri nórske tímy.

LILLEHAMMER. Predpokladaným triumfom domácich reprezentantov sa skončili nedeľňajšie štafety v rámci 2. kola Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Lillehammeri.

V štafete žien na 4x5 km prvý tím Nórska v zložení Maiken Caspersen Fallová, Ingvild Flugstad Östbergová, Therese Johaugová a Heidi Wengová zvíťazil s obrovským, takmer dvojminútovým náskokom pred Fínskom (+1:59,1). Členky bronzovej štafety USA zaostali za víťazkami o 2:07,01.

Štafetu mužov na 4x7,5 km kompletne ovládli domáci bežci. Triumfoval prvý tím Nórska v zostave Niklas Dyrhaug, Hans Christer Holund, Martin Johnsrud Sundby, Petter Northug tesne o 2,8 sekundy pred krajanmi z tretieho mužstva.

Na tretej pozícii skončil nórsky tím číslo dva s odstupom 14,8 s na víťazných krajanov. Johaugová a Sundby vyhrali aj sobotňajšie skiatlony a sú vedúcimi pretekármi v poradí Svetového pohára.

Slovenskí reprezentanti štafety neobsadzujú, keďže nemajú dostatočný počet súťažiacich na podujatia SP.

Ďalšie kolo SP je na programe o týždeň vo švajčiarskom Davose.