Prehral po vyše troch mesiacoch. Neapol neuspel v Bologni

Luca Rossettini (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu do siete Neapolu. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. dec 2015 o 14:30

V drese hostí odohral celý zápas kapitán a slovenský reprezentačný špílmacher Marek Hamšík.

RÍM. Osemnásťzápasová séria futbalistov SSC Neapol bez prehry vo všetkých súťažiach je minulosťou. V nedeľu padol SSC na pôde Bologne 2:3 v 15. kole Serie A.

Neapol naposledy prehral 23. augusta so Sassuolom. Pred 15. kolom bol na čele tabuľky, prvýkrát po dlhých 25 rokoch.

Keďže ale v sobotu Inter Miláno doma zdolal FC Janov 1:0, dostal sa opäť na post lídra. Zatiaľ druhý Neapol ešte môže preskočiť aj ACF Fiorentina, ktorá od 15.00 SEČ hostí Udinese.

Druhú ligovú prehru v sezóne pre Neapol zariadil dvoma gólmi Mattia Destro. Domáci viedli 3:0, ale záver nezvládli a dvakrát inkasovali.

Najprv v 87. minúte znížil argentínsky útočník Gonzalo Higuain a o tri minúty rovnaký hráč strelil aj kontaktný gól, keď mu prihral Hamšík. Finiš hostí však už prišiel neskoro.

AC Miláno v zostave s Jurajom Kuckom remizovalo v Carpi 0:0.

ČK: 76. Migliaccio (Atalanta), 14.000 divákov

ACF Fiorentina - Udinese Calcio 3:0 (1:0)

Góly: 26. Kalinič, 62. Iličič (z 11 m), 86. Rodriguez, 29.000 divákov

Frosinone Calcio - Chievo Verona 0:2 (0:0)

/za domácich Ľ. Tupta na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Taliansko»Prehral po vyše troch mesiacoch. Neapol neuspel v Bologni