Bakoš prispel gólom k obratu Liberca so Slaviou

Nedávno boli spoluhráči Marek Bakoš (vpravo) a Zdeněk  Folprecht sklamaní, keď Liberec prehral v zápase Európskej ligy na pôde portugalskej Bragy. Proto Slavii však miestny Slovan predviedol pekný výsledkový obrat.
Nedávno boli spoluhráči Marek Bakoš (vpravo) a Zdeněk Folprecht sklamaní, keď Liberec prehral v zápase Európskej ligy na pôde portugalskej Bragy. Proto Slavii však miestny Slovan predviedol pekný výsledkový obrat. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. dec 2015 o 16:05

Súhrn nedeľňajších výsledkov českej najvyššej futbalovej súťaže.

PRAHA. V úvodnom nedeľňajšom dueli 16. kola českej Synot ligy remizovala domáca Zbrojovka Brno doma s FK Mladá Boleslav 1:1.

Slavia Praha viedla v Liberci od 2. minúty, ale všetko zmenil príchod slovenského útočníka Mareka Bakoša v 54. minúte.

Ten totiž iba tri minúty po príchode na ihrisko pohotovo zakončil na päťke. O dve minúty potom domáci otočili duel gólom Davida Pavelku a vyhrali 2:1.

V ďalšom zápase Sparta Praha vyhrala nad domácim, beznádejne posledným Baníkom Ostrava 1:0 gólom kanoniera Davida Lafatu.

Sparta sa tak vyrovnala s 35 bodmi majstrovskej Plzni, ktorá má ale zápas k dobru a je istým kráľom jesene.

Zápas medzi Jihlavou a nováčikom zo Zlína priniesol štyri góly a remízu 2:2.

Synot liga - 16. kolo:

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Góly: 17. Řezníček - 65. Chramosta

/za domácich M. Keresteš celý zápas, M. Lacko nastúpil v 90. min./

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:1 (0:1)

Góly: 57. BAKOŠ, 59. Pavelka - 2. Zmrhal

/M. Bakoš za domácich nastúpil v 54. min. + 1 gól/

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 2:2 (1:1)

Góly: 33. Vaculík (z 11 m), 84. Mesanovič - 12. Železník, 74. Koreš

/za domácich V. Kukoľ do 69. min., P. Šulek celý zápas - R. Matejov celý zápas/

KONEC: FC Vysoina Jihlava - FC FASTAV Zln 2:2

Posted by FOOTBALL CLUB ZLÍN on Sunday, December 6, 2015

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Gól: 28. Lafata

/za domácich do 81. P. Mišák, K. Mondek celý zápas - za hostí M. Breznaník nastúpil v 90. min./

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 3:0 (1:0)

Góly: 4. Hořava, 55. Baránek, 90. Kovařík