Dostali sme otrasné góly, hneval sa po prehre Říha

Bratislavský tím prehral štvrtý zápas v KHL po sebe. "Prehrali sme si ho sami našimi chybami. Mali sme zlý deň, dostali sme otrasné góly," hneval sa tréner Říha.

Denis Kazionov pred bránkou Slovana.(Zdroj: TASR)
NEAPOL vs. AC MILAN v talianskej Serii A naživo >>

Slovan Bratislava - HK Soči 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Góly: 4. Miklík, 12. Bartovič, 34. Kašpar, 46. Viedenský - 9. Kazionov, 23. Ščegolkov, 24. Ignatuškin, 36. Maxwell, 47. Krikunov.

Rozhodovali: Komarov, Safiullov - Goľak, Misjur, vylúčení: 6:10 na 2 min., navyše Kašpar (Slovan) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 9108 divákov.

Slovan: Garnett (23. Brust): Barker, Sersen, Valach, V. Mihálik, Švarný, Luža, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, Miklík - Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Skalický, Lušňák, D. Skokan

HK Soči: Šikin - Bernackij, Semenov, Paigin, Jalasvaara, Kuznecov, Mamašev, Malevič - A. Kosticyn, Ignatuškin, Krikunov - Petersson, Maxwell, Skačkov - Anisin, Ščastlivij, Wärn - Denis Kazionov, Dmitrij Kazionov, Ščegolkov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava otvorili záverečnú tretinu zápasov v základnej časti KHL prehrou. Bez zranených defenzívnych opôr Ľubomíra Višňovského s Tomášom Starostom podľahli doma HK Soči 4:5, keď sa o víťazný gól v 48. minúte zaslúžil dorážajúci Iľja Krikunov.

Pre zverencov trénera Miloša Říhu to bola štvrtá prehra v rade. V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 41 zápasoch 55 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 10. miesto.

Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, keď v piatok o 19.00 h privíta Lokomotiv Jaroslavľ. Potom nasleduje reprezentačná prestávka a pre Slovan 10-dňová zápasová pauza.

FOTO - TASR

hlasy po zápase

Miloš Říha, tréner Slovana: "Nechce sa mi hodnotiť duel. Prehrali sme si ho sami našimi chybami. Mali sme zlý deň, dostali sme otrasné góly. Na záver poviem toľko, že nie sme ruský tím."

Viačeslav Bucajev, tréner Soči: "Bol to veľmi zaujímavý duel pred fantastickou kulisou. Nebol to jednoduchý zápas, súper nás zatlačil a mal dosť presiloviek, najmä v tretej časti. Darilo sa nám v koncovke a získali sme dôležité tri body."

Milan Bartovič, útočník Slovana: "Bol to smolný zápas, ale na druhej strane sme spravili veľmi veľa chýb, ktoré nás stáli výsledok. Mali sme síce dosť šancí, ale tými chybami sme si to pokazili. Preto to takto dopadlo."

Lukáš Kašpar, útočník Slovana: "Bolo veľa vylúčených na oboch stranách, niekedy sú aj také zápasy. Žiaľ, inkasovali sme až päť gólov doma, a to je veľa. Šance sme mali aj my, dostávali sme sa do dobrých zakončení, no musíme to viac premieňať. Brankár súpera nebol natoľko kvalitný. Dostal štyri góly, ale bol zrelý na viac."

Marek Viedenský, útočník Slovana: "Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali v časoch, keď sa nám darilo. Myslím, že bodík by sme si zaslúžili. Väčšinu zápasu sme ich tlačili, bohužiaľ, góly nám tam nepadli a ukázalo sa to na skóre."

Online

V záverečnom nápore sa domácim vyrovnať nepodarilo a prehrali aj tretí vzájomný zápas so Soči. Je to štvrtá prehra bratislavského tímu po sebe. Nezvládol najmä druhú tretinu, kedy hostia dokázali rýchlo skóre otočiť. Slovan pritom Soči prestrieľal 33:26.

60. min - Hostia sa výborne bránili. Po tvrdom zákroku nemohol hrať Lukáš Kašpar, ostal na ľade. Slovan pokračuje v presilovke.

58. min - Slovanu ostávajú posledné dve minúty. Slovan so 6 hráčmi a prázdnou bránkou. Hostia navyše po faule budú hrať v oslabení. Za krošček oslabil svoj tím kapitán Semionov.

54. min - Wärn mohol rozhodnúť. Sám stál pred Brustom, no nedokázal ho prekonať. Domáci brnakár jeho strelu vyrazil betónom.

47. min - Hostí vyrovnanie nezlomilo. O pár sekúnd pri rýchlom brejku zvýšil strelou z uhla Krikunov. Domáci striedali a Soči sa dostalo do prečíslenia.

46. min - Po uplynutí presilovky tlak domácich pokračoval. Strelu Mihálika dokázal do bránky doraziť Marek Viedenský - 4:4.

45. min - Najlepšia presilovka, ktorú Slovan odohral. Súpera dokázali zatlačiť. Jeglič mohol íť sám na bránku, keby sa mu po prihrávke od Nagya neskĺzol puk.

44. min - Slovan bude hrať presilovku, hostia mali šesť hráčov. Bude to piata presilovka. Predchádzajúcu dokázal využiť. Tá sa však hrala v pomere štyria proti trom.

42. min - Soči výborne napáda rozohrávku a Slovan sa ťažšie dostáva cez stredné pásmo.

41. min - Poslednú tretinu začína Slovan presilovkou, Surový mal šancu a mohla skončiť gólom.

Koniec druhej tretiny. Hostia skvele využili chyby domácich. V úvode im stačilo na otočenie skóre iba 30 sekúnd. A potrestali aj fauly v závere tretiny, keď sa znova dostali do vedenia 4:3. Poćet striel v druhej tretine bol vyrovnaný 9:9.

36. min - Maxwell presilovku využíva, Slovan opäť prehráva.

35. min - Ale hneď v zápätí ponúkajú domáci po fauloch Bartoviča a Kašpara súperovi presilovku o dvoch hráčov v trvaní 90 sekúnd.

34. min - Štvrtú presilovku využil Slovan na vyrovnanie už po pár sekundách. Lukáš Kašpar prekonal Šikina strelou z uhla, keď mu clonil obranca.

29. min - Slovan hral presilovku a mal pri nej veľkú šancu na vyrovnanie. Hostia hrajú v obrane pozorne.

24. min - Chyba v rozohrávke a Ignatuškin poľahky strelil puk do odkryten bránky. Brankár Garnett šiel rozohrať puk. Po chybe ho tréner strieda a do bránky ide Brust. Hostia dali dva góly za 30 sekúnd.

23. min - To či nezvládli dvaja útočníci napravil o pár minút Ščegolkov. Po rýchlom brejku skóroval.

21. min - Začala sa druhá tretina. Hostia sú aktívni, snažia sa vyrovnať. Hneď v úvode sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému, no šancu nevyužili.

Skončila sa prvá tretina.

17. min - Hostia poriadne potrápili Slovan. Tlačili, strieľali a mali viacero skvelých šancí. Garnett všetky pochytal. A presilovku bude hrať po faule Semionova Slovan.

15. min - Po dvoch fauloch bude hrať Slovan 49 sekúnd v oslabení o dvoch hráčov.

12. min - Druhý útok opäť zovre hostí a strelil druhý gól. Michel Miklík poslal puk voľnému Bartovičovi. Jeho strelu spoza kruhov ešte tečoval jeden z obrancov.

9. min - Kazionov vyrovnáva. Pohotovou strelou spomedzi kruhov.

8. min - Presilovka domácim nevyšla. Na bránku nevystrelili ani raz a nepodarilo sa im ani vybojovať útočné pásmo.

7. min - Marek Viedenský prešiel cez dvoch súperov a po peknej akcii prihrával pred bránku, ale fauloval ho jeden zo súperov. Slovan hrá presilovku.

4. min - Michel Miklík otvára skóre. Nekrytý sa dostal k odrazenému puku a z blízka strelil dôležitý gól. Pred bránou veľmi dobre clonil Milan Bartovič.

1. min - Hneď v prvej minúte musel Garnett zasiahnuť, hostia mali skvelú príležitosť skórovať.

Zápas sa začal.

Slovan prehral tri posledné zápasy, navyše prišiel o veľkú oporu - obrancu Ľubomíra Višňovského.

Oba vzájomné zápasy so Soči Slovan prehral. (3:5 a 1:4). Bratislavský tím už vyhral nad všetkými tímami KHL okrem Soči. Hostia sú v tabuľke Západnej konferencie na 5. priečke, Slovan je desiaty.

BRATISLAVA. Obrancovia Ľubomír Višňovský a Tomáš Starosta nebudú hrať za Slovan Bratislava v stredajšom domácom zápase proti HK Soči o 19.00 h v Kontinentálnej hokejovej lige.

V obrane aj Luža a Kozák

Prvú defenzívnu dvojicu utvoria Cam Barker s Michalom Sersenom, Vladimír Mihálik bude hrať opäť s Jurajom Valachom a navrátilca po zranení Patrika Lužu priradil kouč Miloš Říha k Ivanovi Švarnému. Siedmym bekom bude Lukáš Kozák. Do bránky sa postaví Michael Garnett.

V útočných formáciach nenastala oproti predchádzajúcemu duelu žiadna zmena. Začnú Žiga Jeglič, Rok Tičar a Ladislav Nagy. Milan Bartovič bude hrať s Tomášom Surovým a Michelom Miklíkom.

Medzi Lukášom Kašparom a Václavom Nedorostom figuruje Marek Viedenský. Útok čislo štyri má podobu Pavol Skalický, Patrik Lušňák, Dávid Skokan.

Chcú prerušiť sériu troch prehier

Slovan po rekordnej sérii šiestich triumfov ťahá šnúru troch prehier. Doma sa po štvorzápasovom výjazde predstaví premiérovo od 24. novembra. V sobotu podľahol v Omsku miestnemu Avangardu 3:5. V tabuľke Západnej konferencie KHL figurujú Bratislavčania na 10. priečke o jeden bod za ôsmym Dinamom Minsk, ktoré však odohralo o dve stretnutia menej. Soči je na západe piate, nazbieralo o 10 bodov viac ako Slovan.

Predpokladná zostava Slovana: Garnett (Brust) - Barker, Sersen, Valach, V. Mihálik, Švarný, Luža, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, Miklík - Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Skalický, Lušňák, D. Skokan