Slovenským biatlonistkám sa v Hochfilzene nedarilo

Z výhry sa tešila Nemka Hildenbrandová (vpravo).
Z výhry sa tešila Nemka Hildenbrandová (vpravo). (Autor: TASR/AP)
TASR|11. dec 2015 o 13:30

V sobotňajších stíhacích pretekoch sa na základe dnešných výsledkov predstaví jedine Jana Gereková.

HOCHFILZEN. Druhé kolo Svetového pohára v biatlone sa začalo v rakúskom Hochfilzene šprintom žien.

Na 7,5 km trati s absolútnou prevahou vynikli na stupni víťazov Nemky, Franziska Hildebrandová zvíťazila s náskokom 15,1 sekundy pred Maren Hammerschmidtovou a 21,0 sekundy ju delilo od tretej Miriam Gössnerovej.

Slovenkám sa nedarilo, do SP bodovala jedine 38. Jana Gereková, 68. skončila Terézia Poliaková (+2:06,8), 84. Paulína Fialková (+2:37,6) a 93. Martina Chrapánová (+3:10,0).

Dosiahnuté výsledky znamenajú, že v sobotňajších stíhacích pretekoch sa predstaví jedine Gereková.

V priebežnom hodnotení SP vedie aj naďalej Češka Gabriela Soukalová.

Pre 28-ročnú Hildebrandovú to bol premiérový triumf v kariére. Jej najväčšou súperkou bola Dorin Habertová, no Francúzka zlyhala v streľbe stojmo s dvoma chybami.

Nakoniec sa k nej najbližšie v poradí pretlačila krajanka Hammerschmidtová s číslom 106, štartujúca ako predposledná, a to sa až dosiaľ v SP ani raz neumiestila v top dvadsiatke.

Najväčším prekvapením bolo druhé miesto Maren Hammerschmidtovej. Foto: SITA/AP

Zaujala aj tretia priečka Gössnerovej, na stupni víťazov sa ocitla po troch rokoch, keď všetky prenikavé výsledky dosiahla v sezóne 2012/13.

Český biatlon zažil radosť nad výsledkom Lucie Charvátovej, nedávno ešte špecialistky na bežecké lyžovanie, ktorá sa biatlonu venuje druhý rok a jej najlepším výsledkom pred Hochfilzenom bolo 50. miesto v SP.

V Hochfilzene zima ešte poriadne nezačala, oproti švédskemu Östersundu upútali okolité svahy bez snehu, trať však organizátori výborne pripravili.

Slovenská štvorica žien sa usilovala v konkurencii 106 biatlonistiek obohatiť bodové konto o ďalší prídel, no tentoraz jej okolnosti nedopriali.

Jana Gereková (strelecká bilancia 1-0) síce netrafila len štvrtý terč, no bežecky bola pomalšia.

Paulína Fialková (3-1) prežila v streľbe ležmo kruté chvíle a trikrát po nej krúžila na trestnom okruhu.

Aj Terézia Poliaková najviac stratila v behu (0-1), Martina Chrapánová (1-2) navyše pridala aj nepresnú streľbu.