Slovan prehral aj piaty zápas, doma podľahol Jaroslavľu

Gólman Barry Brust predviedol výborný výkon, jeden puk však za jeho chrbát prešiel. (Autor: SITA)
Sportnet|11. dec 2015 o 19:05

Hokejisti bratislavského Slovana sa nevymanili z výsledkového marazmu posledných týždňov. Pred domácim publikom podľahli favorizovanému Jaroslavľu.

Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Gorochov (Enlund, Novotný)

Slovan: Brust - Sersen, Barker, Valach, V. Mihálik, Luža, Švarný, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Miklík, T. Surový, Bartovič - Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - D. Skokan, Lušňák, Skalický

HC SLOVAN proti Lokomotivu Jaroslav dnes v tejto zostave #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Friday, December 11, 2015

Jarosľavl: Murigyn – Kronwall, Hersley, Ľubuškin, Gavrikov, Gorochov, Grigoriev, Koledov, Korškov – Apalkov, Kontiola, Averin – Enlund, Novotný, Siagriov – Kapustin, Kartajev, Galimov – Konkov, Loktionov, Maľcev

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli ani druhý tohtotýždenný duel v KHL.

V piatok sa im doma proti Lokomotivu Jaroslavľ nepodarilo streliť gól a jednému z lídrov Západnej konferencie podľahli pred vypredanou arénou 0:1.

Negatívnu sériu bez víťazstva natiahli už na päť stretnutí a v tabuľke sa prepadli na jedenástu priečku.

Po piatkovom stretnutí čaká zverencov trénera Miloša Říhu 10-dňová prestávka. Na zápas nastúpia najbližšie až v utorok 22. decembra o 19.30 h, keď doma privítajú Dinamo Minsk.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): "V prvej tretine sme mali zo súpera rešpekt, potom sme pridali. Inkasovali sme, ale zdvihli sme sa. Jaroslavľ hrá veľmi dobre v obrane, bolo to náročnejšie. Škoda, že sme v samom závere nevyužili obrovskú šancu. Za to, čo sme predviedli, sme si minimálne bod určite zaslúžili."

Tomáš Surový (kapitán Slovana): "Boli sme si vedomí toho, že potrebujeme body. Žiaľ, bez gólu sa nedá vyhrať. Máme šance, jediný problém je, že ich nepremieňame. Oni hrali dobre v obrane, na zakončenie sme nemali veľa času. Obaja brankári chytali výborne. Bol to herne vyrovnaný zápas, škoda, že sme nezískali aspoň bod."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Robili sme, čo sme mohli. Treba však pochváliť hru súpera, ktorý nás nepúšťal do čistých šancí. Aj to je dôvod, prečo sme nedali gól. V tejto lige hráme play off od začiatku sezóny až do konca. V každom jednom dueli potrebujeme brať body."

Alexej Kudašov (tréner Lokomotivu): "Sme veľmi spokojní, bol to kvalitný zápas. Škoda, že sme nevyužili všetky naše šance, ale s tromi bodmi musíme byť spokojní."

Priebeh:

V herne podpriemernej prvej desaťminútovke mal Slovan viacero možností na vytvorenie si gólovej šance, ale v ponúknutých presilovkách veľa hokejovej krásy nepreviedol.

Hostia ubránili tri oslabenia a bez problémov ustáli aj 47-sekundovú dvojnásobnú prevahu domácich.

"Belasí" mohli počas nej, paradoxne, viac stratiť ako získať. Letiaci puk trafil Nedorosta do nechránených miest, ale český útočník odkorčuľoval na striedačku po vlastných.

Slovan bol napriek ponúknutým výhodám slabší na puku aj v streleckej produktivite a v 15. minúte na to doplatil, keď z pravého kruhu zavesil parádne pod hornú žŕdku Gorochov.

Druhú tretinu otvoril Švarný peknou prihrávkou z vlastného pásma na útočnú modrú.

Hoci si Nedorost puk spracoval, nedokázal ho skrotiť a z gólového zakončenia zišlo. Ako sa hrá hokej, ukázal Lokomotiv svojmu súperovi tesne pred polovicou duelu.

Zovrel Slovan pred vlastnou bránkou, viackrát úspešne zakombinoval, no vo vyložených šanciach zlyhal.

Prostredné dejstvo prinieslo v ďalšom priebehu atraktívny hokej, ktorého hrdinami boli obaja brankári.

Lokomotiv podržal pri zlepšenom útočnom prejave Murygin, Brust zasa čelil ojedinelým, no o to nebezpečnejším kombináciám hostí.

Zaujímavé predstavenie napokon vyvrcholilo pästným súbojom Barkera s Ľubuškinom, ktorý predtým nešetrne narazil Miklíka na mantinel.

Michel Miklík sa zvíja v bolestiach po hrubom zákroku hosťujúceho Ľubuškina. Foto: SITA

Spomínaný scenár sa nezmenil ani v tretej tretine.

Slovan sa síce tlačil pred bránkovisko súpera, a hoci mu chýbalo trošku šťastia, z Murygina naďalej robil hviezdu.

Neúspešné to skúšali Skalický aj Nagy, z dorážky Mihalikovej strely zasa prestrelil bránku Jeglič.

V závere to ešte "belasí" skúšali aj so šiestimi korčuliarmi bez Brusta, ale opäť bez úspechu.

HC SLOVAN Bratislava napriek vraznej streleckej prevahe v tretej asti hry (18:7) vyrovnvajci gl streli nedokzal....

Online prenos:

III. tretina

Slovan skúšal v závere aj hru bez brankára, pričom z čista-jasna sa v samom závere ocitli domáci hokejisti vo veľmi dobrých streleckých príležitostiach. Vytúžený vyrovnávajúci gól však nestrelili a Lokomotivu Jarosľavl podľahli tesne 0:1.

110 sekúnd pred koncom aktívny Averin dvakrát tvrdo vystrelil, Brusta neprekonal.

Do konca zostáva posledných 5 minút. Hostia umne prehusťujú stredné pásmo, Bratislavčania však neskladajú zbrane. Defenzíva Lokomotivu však vyzerá byť veľmi dobre organizovaná a koncentrovaná.

Hra sa v posledných minútach zrýchlila. Konečne vidno väčšiu plynulosť aj spád. Domáci hokejisti chcú niečo spraviť s výsledkom, no nesmú zabúdať ani na zadné vrátka v defenzíve.

Slovan vystrašil hostí nepríjemným závarom, keď Surový dobiedzal pred Murigynom.

Začala sa posledná tretina, Slovan musí dohánať stále jednogólové manko.

II. tretina

Záver druhej tretiny bol nervózny a rozkúskovaný. Skóre však zostáva rovnaké ako po prvej tretine. Slovan prehráva s Lokomotivom Jarosľavl 0:1.

Nepríjemný tvrdý zákrok Ľubuškina na Miklíka, ktorý zostáva po náraze otrasený. Bratislavský hráč sa však po chvíli predsa len zodvihne z ľadu.

Slovan dohrá, pokiaľ nestrelí gól, druhú tretinu v početnej výhode.

V 35. min putuje na "lavicu hanby" Valach, konkrétne na 2 minúty za podrazenie. Hostia, našťastie, výhodu o jedného hráča do gólu nepretavili.

V 33. min vyhral buly Surový a Miklíkova strela príklepom tesne minula Muryginovu bránu.

Posledné dve minúty sa hra konečne odvíjala aj pred bránou Murigyna. Slovan totiž dostal výhodu dvojminútovej presilovky, ktorú síce domáci nevyužili, no aspoň ju zahrali relatívne kvalitne a pár razy nepríjemne vystrašili hosťujúcu obranu.

Slovanisti mali v posledných minútach niekoľkokrát obrovské šťastie pri zakončení hostí. Skóre je vzhľadom k priebehu hry a množstvu veľkých šancí Lokomotivu pre Říhových zverencov lichotivé. Domáci však musia niečo zmeniť, inak nemajú šancu s výsledkom niečo spraviť.

Diváci do týchto chvíľ nevidia žiaden okulahodiaci hokej. Slovan musí nevyhnutne zjednodušiť svoju hru. Prechod do útočného pásma je veľmi kostrbatý, chýba moment prekvapenia.

Začala prostredná tretina zápasu.

I. tretina

Skončila prvá tretina. Hru hosťujúceho tímu dobre režíruje aktívny Averin. Na strely je priebeh duelu vyrovnaný 10 - 10. Na góly vyhráva súper.

Dobrá tvrdá strela Kašpara bez prípravy našla pozorného Murigyna.

Presilovku síce hostia nevyužili, ale veľmi ich to mrzieť nemusí, keďže už o chvíľu posiela Lokomotiv do vedenia Gorochov. Slovanu by pomohol gól, namiesto toho však domáci inkasovali. 0:1.

Nevýrazné presilovky, ktoré sprevádzajú Slovan v tejto sezóne pokračujú aj v tomto zápase. Naopak, v 12. min bude hrať Jarosľavl svoju prvú presilovku. Na trestnú lavicu putuje Juraj Valach.

"Belasá" presilovka je bezzubá. Aj tak však domáci tím bude mať vyše 50-sekundovú výhodu presilovky 5-3.

V 5. min má Slovan výhodu prvej presilovky. Žiga Jeglič bol faulovaný Vladislavom Gavrikovom (hra so zdvihnutou hokejkou). Domáci majú šancu ujať sa vedenia. Presilovku budú hrať dokonca 4 minúty (2+2).

Stretnutie sa začalo. Slovan hrá v tmavomodrých dresoch, súper v bielo-červenej farebnej kombinácii.

V bráne Slovana dostáva od začiatku príležitosť Barry Brust. V hosťujúcej bráne bude stáť Alexej Murigyn.