Bologna vyhrala v Janove gólom z 92. minúty, Inter vyhral v Udinese

O triumfe Bolognčanov v Janove rozhodol stopér Luca Rossettini (vpravo).
O triumfe Bolognčanov v Janove rozhodol stopér Luca Rossettini (vpravo). (Autor: SITA/AP)
Sportnet|12. dec 2015 o 17:22

Výsledky sobotňajších duelov najvyššej talianskej futbalovej súťaže.

RÍM. Futbalisti Bologne vydreli v sobotňajšom dueli dvoch tabuľkových susedov v talianskej Serii A na ihrisku Janova víťazstvo 1:0, keď o ich tesnom triumfe rozhodol gól Lucu Rossettiniho z druhej minúty nadstaveného času.

Hostia tak využili krátku presilovku po tom, čo v 81. minúte po nešetrnom zákroku putoval predčasne pod sprchy domáci Diego Perotti.

V záverečných sekundách videl po druhej žltej karte červenú aj stredopoliar Bologne Amadou Diawara.

V ďalšom zápase si domáce Palermo poradilo s nováčikom Frosinone 4:1.

Líder tabuľky Inter Miláno zvíťazil na pôde Udinese vysoko 4:0.

Duel Sassuola proti Turínu odložili pre veľkú hmlu na štadióne Mapei.

Taliansko - Serie A - 16. kolo:

FC Janov - FC 1909 Bologna 0:1 (0:0)

Gól: 90.+2 Rossettini

ČK: 81. Perotti - 90.+4 Diawara

Palermo - Frosinone 4:1 (2:1)

Góly: 5. Goldaniga, 17. F. Vázquez, 60. Trajkovski, 86. Gilardino - 24. Sammarco

Udinese - Inter Miláno 0:4 (0:2)

Góly: 23. a 84. Icardi, 31. Jovetič, 86. Brožovič

Domov»Futbal»Taliansko»Bologna vyhrala v Janove gólom z 92. minúty, Inter vyhral v Udinese