Bayern sa stal opäť jesenným majstrom. Piatykrát za sebou

Kapitán Bayernu Mníchov Philipp Lahm oslavuje gól do siete Ingolstadtu.
Kapitán Bayernu Mníchov Philipp Lahm oslavuje gól do siete Ingolstadtu. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. dec 2015 o 13:20

Až v minulom kope prvýkrát v domácej súťaži neuspel. Bayern Mníchov v sobotu odčinil prehru z Mönchengladbachu a zaistil si prvé miesto v tabuľke po jesennej časti.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov si definitívne zabezpečili titul jesenného bundesligového majstra. V sobotu si doma napravili chuť po minulotýždňovej prvej ligovej prehre 1:3 na ihrisku Borussie Mönchengladbach.

S Ingolstadtom si poradili 2:0. A rekordný piaty raz v sérii budú tráviť Vianoce na prvom mieste tabuľky.

"Dnes sme narazili na doteraz najlepšieho súpera," chválil po zápase výkon nováčika kouč Bavorov Pep Guardiola. "Dlho sme mali problémy s výstavbou našej hry. Zlepšilo sa to až neskôr, najmä príchodom Thiaga Alcantaru. Na konci sa presadila naša kvalita," dodal pre nemecké médiá.

V prospech jeho zverencov hovorí dlhodobá štatistika. Až 35-krát jesenný majster získal v Nemecku aj ligový titul, sedemnásťkrát sa mu to nepodarilo. Bayern v tomto ukazovateli z dvadsiatich prípadov nevyužil iba tri.

Philipp Lahm (v strede) skóruje do siete Ingolstadtu. FOTO - SITA/AP.

Bayern sa v prvom polčase snažil sériou prihrávok do šírky získať kontrolu na dianím a vytvoril si aj hernú prevahu. Tá však bola dlho jalová a góly prišli až po prestávke.

Skóre otvoril v 65. minúte poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý po dlhom pase od Jeroma Boatenga obišiel súperovho brankára a skóroval z veľkého uhla. Triumf poistil o desať minút neskôr domáci kapitán Philipp Lahm - profitoval z nezištnej prihrávky od Thomasa Müllera.

Obhajca titulu Bayern mal po sobote na čele tabuľky osembodový náskok pred druhým Dortmundom. Tomu ale do bilancie chýbal nedeľňajší súboj s Frankfurtom.

Pred prestávkou ešte mníchovský veľkoklub nastúpi v lige na pôde Hannoveru a v pohári ho čaká Darmstadt. Pre Bayern bolo sobotňajšie víťazstvo štrnástym za sebou na domácom ihrisku.