Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Hokejisti Zvolena vyhrali nad Trenčínom a vrátili sa na čelo tabuľky

Žiline stačil na víťazstvo v Martine jediný gól, Poprad zdolal Skalicu, hoci prehrával už 1:3.

Brankár Trenčína Jan Chábera v akcii počas zápasu vo Zvolene.Brankár Trenčína Jan Chábera v akcii počas zápasu vo Zvolene.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Až samostatné nájazdy rozhodli o triumfe hokejistov Zvolena nad Duklou Trenčín v zápase 30. kola Tipsport ligy.

Domáci v prvej aj druhej tretine odpovedali vďaka Janovi Semorádovi na góly Richarda Pavlikovského a Jakuba Gašparoviča. Hrdinom rozstrelu bol Kamil Brabenec.

Zvolen sa vďaka dvom bodom a lepšiemu skóre vrátil na čelo tabuľky pred Nitru. Trenčín prehral piaty z ostatných šiestich zápasov.

Žiline stačil jediný gól

Hokejisti Žiliny zvíťazili na ľade Martina 1:0. Susedské derby v búrlivej atmosfére pred 3400 divákmi prinieslo veľký boj o každý puk. Jediný gól súboja nepadol z hry - v 17. minúte premenil bývalý hráč Martina Milan Kolena trestné strieľanie.

Žilinčania na 9. priečke v tabuľke zaostávajú za ôsmym Martinom už iba o dva body.

Poprad zdolal Skalicu 4:3, hoci v 12. minúte prehrával už 1:3. Obrat zariadil troma gólmi Paukovček. Popradčania vyhrali tretí zápas v sérii, Skalica ťahá šnúru šiestich duelov bez bodu.

Piešťany prehrali s Banskou Bystricou aj štvrtý vzájomný zápas v tejto sezóne. V drese hostí sa bilanciou 2+1 blysol Lukáš Hvila, ktorý do tímu prišiel začiatkom decembra z Popradu. Bystričania dali až tri góly v presilovkách.

Zvolen - Trenčín 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Semorád (V. Fekiač, J. Žilka), 23. Semorád (E. Bagin, V. Fekiač), rozh. sam. nájazd Brabenec - 14. Richard Pavlikovský (R. Dlouhý, Koyš), 22. J. Gašparovič (Róbert Petrovický, Ryzák). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Michal Hlinka, Drgoň a L. Novák (všetci Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Kacej, Stanzel, 1224 divákov.

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, Martin Ďaloga, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, P. Zuzin - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Semorád

Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Nechala, Ryzák, Drgoň, Zaremba, Trška - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - Vozdecký, V. Nemec, Šišovský - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - Koyš, J. Zlocha, D. Hudec

Andrej Podkonický, asistent trénera HKM Zvolen: "Hlavne v druhej tretine sme vytvorili obrovský tlak, ale bohužiaľ, nedali sme gól. V tretej tretine sme nakoniec mohli aj prehrať, ale ďakujem chalanom za výborný výkon a za dva body."

Ján Kobezda, tréner Dukly Trenčín: "Dve tretiny nás súper tlačil, mohlo byť po zápase. Našťastie sa tak nestalo a naopak tretiu tretinu sme mohli my ´ďobnúť´ ich. Berieme výsledok taký, aký je."

Piešťany - Banská Bystrica 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 33. Gipters (J. Ručkay, Tibenský), 59. Belluš (S. Saliji, Kania) - 15. Zigo (I. Ďatelinka, Bast), 36. Hvila (Bast), 37. Handzuš (Hvila, R. Tománek), 42. Hvila (I. Ďatelinka, Šmach), 48. R. Tománek (Majdan, Sandgren). Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše Brancis (Piešťany) 10 min osobný trest, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Tvrdoň, Návratek, 1176 divákov

Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Trefný, Kania, R. Filip, F. Hudec, Hluch - K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - R. Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, V. Čížek, Rosandič, Petran, Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Hvila, Bast, Gillies - Lamper, Zigo, Matoušek - R. Gašpar, Kytnár, Ambroz

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Zápas rozhodli naše vylúčenia a fakt, že Banská Bystrica bola oveľa produktívnejšia v presilových hrách. Nevyužili sme dve presilovky 5 na 3 a to bolo rozhodujúce."

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: "Do zápasu sme nevstúpili dobre, Piešťany mali šance, no prežili sme ich a na prvú prestávku sme išli s tesným vedením. Od druhej tretiny to bolo už iba o nás. Chlapci podali veľmi dobrý výkon."

Poprad - Skalica 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Góly: 11. Kroták, 35. L. Paukovček (R. Suchý, Bartečko), 38. L. Paukovček (Štrauch, B. Rapáč), 54. L. Paukovček (B. Rapáč) - 4. Brendl (Zálešák, Reichel), 12. Mickievics (D. Pašek), 12. Komínek (Školiak). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Bogdaň, Bednár, 926 divákov.

Poprad: R. Svoboda (12. Kostúr) - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Števuliak, Heizer, Bartečko - Paločko, Bajaruns, Kroták - B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch - Achs, O. Rusnák, Toma

Skalica: P. Ševela - Reichel, Barák, Opalek, Jan Novák, Peter Horváth, Jankovič, Zukal - D. Pašek, Brendl, Mickievics - Korytko, Školiak, Komínek - L. Klíma, Zálešák, Bezúch - Markulinec, Lantoš, M. Trenčan

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Keby sme v prvej tretine dostali ešte jeden gól, tak nemôžem povedať ani slovo. Po výmene brankárov nás podržal Kostúr. Od druhej tretiny sme hrali ako vymenení."

Roman Šimíček, tréner Skalice: "Už tretí náš zápas má rovnaký priebeh. V prvej tretine sme lepší, od druhej je to úplne opačné. Zaslúžene sme prehrali. Hokej sa hrá na tri tretiny, nie 20, 30 alebo 40 minút."

Martin - Žilina 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 17. Kolena (tr. strieľanie). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - Gajan, Smrek, 3400 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, P. Bačik, T. Rusina, Jáchym, P. Trávniček, J. Dlouhý, Vyskoč - Surovka, Galamboš, Tibor Varga - Kabáč, Murček, Rzavský - F. Skladaný, Jurášek, M. Kokavec - Poliaček, M. Dírer, Uhrík

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Ťavoda - L. Handlovský, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, R. Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, Kolena, Dominik Rehák

Ivan Dornič, tréner Martina: "Na začiatku sezóny k nám chodili súperi hrať hokej, teraz k nám chodia brániť a čakajú na našu chybu. Derby rozhodla chyba nášho obrancu, po ktorej padol jediný gól. Bez streleného gólu nemôžeme pomýšľať na víťazstvo."

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Zápasy s Martinom sú vždy vyrovnané. Dnes sa to potvrdilo. Vynikajúcim kolektívnym výkonom a výbornou defenzívou sme stretnutie vyhrali, podržal nás brankár Tomek."