Strelil prvý gól v reprezentácii. Viac ma teší výhra, hovorí Hlinka

Snažili sme sa plniť to, čo nám tréner naordinoval pred zápasom, povedal po piatkovom víťazstve nad Bieloruskom reprezentačný útočník Michal Hlinka.

Michal Hlinka (uprostred) zaznamenal prvý reprezentačný gól.(Zdroj: TASR)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

AROSA. Po štyroch zápasoch sa dočkal gólovej radosti v národnom drese aj Michal Hlinka. Útočník Dukly Trenčín sa jedným presným zásahom pričinil o trochu prekvapivý, no zato pomerne presvedčivý triumf v pomere 4:1 nad Bieloruskom a dopomohol k slovenskému postupu do finále Arosa Challenge 2015.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Slováci zdolali Bielorusov, na Arosa Challenge budú hrať o víťazstvo

Zverenci kouča Zdena Cígera rozhodli piatkový duel v prvej tretine. Strelili v nej dva góly, no čo je dôležitejšie, dokonale eliminovali bieloruskú reprezentačnú elitu.

Napríklad sila údernej formácie Andreja Stasa s bratmi Andrejom a Sergejom Kosticynovcami bola výrazne paralyzovaná, o čo sa pričinila práve dobre organizovaná slovenská defenzíva na čele s brankárom Marcelom Melicherčíkom.

"Snažili sme sa plniť to, čo nám tréner naordinoval pred zápasom. Bolo vidieť, že sme to splnili nielen v prvej tretine, ale aj v ďalších dvoch. Bola to super kolektívna robota," uviedol pre TASR Hlinka.

Útočník tipsportligovej Dukly Trenčín si vybojoval reprezentačnú pozvánku nielen svojím zodpovedným prístupom, ale aj bojovnými výkonmi.

V najvyššej domácej súťaži hrá so zdravou mladíckou drzosťou, nevyhýba sa fyzickým kontaktom a v žlto-červenom drese sa zaradil medzi lídrov tímu.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Cíger: Je radosť vidieť mužstvo, ktoré dá do hry všetko

Hernú pohodu potvrdil viackrát aj v dueli proti Bielorusom a jeho chvíľa prišla v 18. minúte, keď po prieniku sprava so šťastím zavesil na 3:1. Na svoj premiérový reprezentačný gól bude mať cennú spomienku.

"Puk mi chlapci vzali. Peťo Cehlárik ma tam perfektne vysunul, som rád, že to vyšlo. Ešte viac ma však teší presvedčivé víťazstvo," zdôraznil Hlinka.

Zo súčasnej partie nebol v piatok jediný, ktorý mal okrem tímového úspechu aj o individuálnu radosť navyše. S premiérovým gólom sa k nemu pridal útočník Pavol Skalický, keď spečatil zápasový rezultát na 4:1.

Góly na 2:1 a 3:1.

Reprezentačné "pušky" po zápase ešte netušili, aký bude mať premiérový gól cenu.

"Uvidíme, pôjdem za pokladníkom a spýtam sa. Pevne však verím, že v ďalšom zápase dá zasa niekto iný gól. Hlavne nech odtiaľto odídeme ako víťazi," zaželal si Hlinka.