1. FC Kolín otočil zápas s Dortmundom, Bayern vyhral v Hannoveri

Futbalisti Bayeru Leverkusen sa síce na víťazstvo nadreli, no tri body si z Ingolstadtu nakoniec odvážajú. (Autor: SITA/AP)
TASR|19. dec 2015 o 20:11

Sumár sobotňajších výsledkov 17. kola nemeckej futbalovej Bundesligy.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili v 17. kole svoj jesenný bundesligový titul víťazstvom na ihrisku Hannoveru 1:0, keď jediný gól zápasu zaznamenal v 40. minúte z pokutového kopu Thomas Müller. Obhajca prezimuje s 8-bodovým náskokom na Borussiu Dortmund.

1. FC Kolín prehrával s Dortmundom od 18. minúty po presnom zásahu Sokratisa Papastathopoulosa. "Capkovia" však v závere zápasu otočili výsledok, keď najskôr vyrovnal v 83. minúte Simon Zoller a v 90. minúte strelil víťazný gól Anthony Modeste. Slovenský reprezentant Dušan Švento hral za domácich do 70. minúty.

V súboji tímov z dolnej časti tabuľky si dôležité tri body na svoje konto pripísal Eintracht Frankfurt, ktorý vyhral nad Werderom Brémy 2:1. Tri body z ihriska nováčika z Ingolstadtu si odváža Bayer Leverkusen, ktorý vďaka gólu Javiera "Chicharita" Hernandeza zvíťazil 1:0.

Po sérii piatich zápasov bez víťazstva si tri body na svoje konto pripísal VfB Stuttgart, ktorý zvíťazil nad Wolfsburgom 3:1.

Stuttgart sa vďaka tomuto triumfu posunul z posledného miesta tabuľky na 15. priečku.

Bundesliga - 17. kolo:

FC Ingolstadt 04 - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)

Gól: 73. Javiér Hernandez

Hamburger SV - FC Augsburg 0:1 (0:0)

Gól: 76. Morávek

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 2:1 (1:1)

Góly: 31. Meier, 48. Aigner - 29. Pizarro

VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 3:1 (2:1)

Góly: 22., 47. Didavi, 31. Kostič - 14. Arnold

ČK: 70. Sunjič (Stuttgart)

AUS! AUS! AUS! Wir haben die drei Punkte! HEIMSIEG! Sooooo schn...und VERDIENT! -----VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 3:1

Posted by VfB Stuttgart 1893 e.V. on Saturday, December 19, 2015

1. FC Kolín - Borussia Dortmund 2:1 (0:1)

Góly: 83. Zoller, 90. Modeste - 18. Papastathopoulos

/D. Švento (Kolín) hral do 70. min./

O výhre Kolínčanov rozhodol v samom závere francúzsky legionár Anthony Modeste. Foto: SITA/AP

Hanover 96 - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)

Gól: 40. Müller (z 11 m)

Domov»Futbal»Nemecko»1. FC Kolín otočil zápas s Dortmundom, Bayern vyhral v Hannoveri