NHL: Sekerov pekný gól na body pre Edmonton vôbec nestačil

V tomto osobnom súboji síce má jasne navrch Edmontončan Benoit Pouliot, v zápase to však bolo naopak a hokejisti Colorado poľahky vyhrali. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. dec 2015 o 07:36

Sumár sobotňajších výsledkov hokejovej NHL.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Buffala Sabres 3:2 po nájazdoch.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Patrick Kane. V drese víťazov odohral slovenský útočník Marián Hossa takmer 17 minút, do štatistík si zapísal jednu mínusku a jednu strelu.

Andrej Sekera strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ale bol jediným úspešným zakončovateľom Edmontonu Oilers na ľade Colorada Avalanche.

Pekný gólový moment v podaní A. Sekeru

Slovenský obranca trafil veľmi pekne pod brvno Varlamovovej brány, pričom išlo o Sekerov štvrtý gól v prebiehajúcom ročníku.

Domáce "lavíny" však skórovali päťkrát a napokon pohodlne triumfovali 5:1.

Ani ďalší kvalitný výkon slovenského brankára Jaroslava Haláka nestačil New Yorku Islanders na výhru v Arizone.

O výsledku duelu rozhodol jediný gól, ktorý zaznamenal v 18. minúte domáci obranca Oliver Ekman-Larsson.

Islanders totiž nenašli recept na domácu defenzívu a gólman Louis Domingue si pripísal premiérové čisté konto v profiligovej kariére.

Pre Haláka, ktorý si do štatistík zapísal 28 úspešných zásahov, je to druhá prehra za sebou, pričom Islanders utrpeli tretí neúspech v rade.

Newyorské mužstvo v ostatných desiatich tretinách dalo len dva góly, oba dosiahol Brock Nelson.

Vzájomný duel zadáka Martina Marinčina a útočníka Mariána Gáboríka vyznel úspešne pre prvého menovaného, jeho Toronto totiž doma triumfovalo nad Los Angeles Kings hladko 5:0.

Ani jeden zo Slovákov nebodoval, skúsenejší krídelník hostí Gáborík si však pripísal až štyri mínusové body.

Zápas bol dlho otvorený, keď po dvoch tretinách viedlo Toronto po zásahu Lea Komarova len 1:0, ale v tretej časti spustili "javorové listy" gólovú lavínu.

Skóre uzavrel svojim prvým gólom v NHL nováčik Byron Froese.

Marinčin vo svojom 19. zápase v sezóne zaznamenal jednu strelu. Na prvý kanadský bod v službách Toronta stále čaká.

Pittsburghu sa naďalej nedarí a mizériu Penguins ešte podčiarkla domáca prehra s Carolinou 1:2. Jediný zásah "tučniakov" dal Jevgenij Malkin.

"Jeden gól je málo. Musíme ich dávať viac, najmä v rovnovážnom stave. Je náročné vyrovnať sa s takouto prehrou. Príležitosti sme mali, no nedarilo sa nám," poznamenal Malkin.

NHL - sobota:

Buffalo - Chicago 2:3 pp a sn

Góly: 27. Franson (Eichel, E. Kane), 57. O´Reilly (Reinhart, J. McCabe) - 7. Rasmussen (Rozsíval), 60. P. Kane (Panarin, Keith), rozh. sam. nájazd P. Kane

/Marián Hossa (Chicago) odohral 16:50 min, pripísal si jeden mínusový bod a jednu strelu na bránku/

St. Louis - Calgary 3:2

Góly: 2. Tarasenko (Gunnarsson, Steen), 4. Parayko (Tarasenko), 35. Lehterä (Steen, Tarasenko) - 44. Monahan (Giordano, Jooris), 57. Giordano (M. Backlund, D. Jones)

Columbus - Philadelphia 3:2 pp a sn

Góly: 15. Saad (Dubinsky, Connauton), 39. Murray (N. Foligno, Hartnell), rozh. sam. nájazd Dubinsky - 46. Laughton (Read, N. Schultz), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere)

Dallas - Montreal 6:2

Góly: 2. Spezza (Hemský), 22. Jamie Benn, 24. Sharp (Seguin, Spezza), 34. Seguin (Goligoski, Jamie Benn), 41. Jamie Benn (Sharp, Spezza), 45. Eaves (Fiddler) - 32. Carr (Fleischmann, P. K. Subban), 45. P. Byron (Flynn)

New Jersey - Anaheim 1:2

Góly: 56. Cammalleri (Stempniak, Severson) - 8. Stewart (Bieksa), 20. Kesler (Perry)

Pittsburgh - Carolina 1:2

Góly: 22. Malkin (Daley, Crosby) - 5. J. Staal (Faulk, V. Rask), 16. Liles (Pesce)

Toronto - Los Angeles 5:0

Góly: 6. Komarov (Hunwick, Grabner), 44. Grabner (Kadri, Hunwick), 54. Grabner (Kadri, Komarov), 57. Komarov (Rielly, Grabner), 58. Froese (B. Boyes, Matthias)

/Martin Marinčin (Toronto) 13:07 min, 1 strela - Marián Gáborík (Los Angeles) 18:06 min, 4 mínusové body, 8 striel/

Nashville - Minnesota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 1. F. Forsberg (S. Weber, Ribeiro), 15. Ribeiro (S. Weber, Josi), 29. J. Neal (Järnkork, V. Arvidsson) - 29. Parise (Scandella, Mikael Granlund), 49. Zucker (M. Koivu)

Arizona - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Ekman-Larsson (Duclair, Rieder)

/Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý zápas a zneškodnil 28 z 29 striel súpera/

Colorado - Edmonton 5:1

Góly: 2. Comeau (Söderberg, E. Johnson), 17. Barrie (MacKinnon, Landeskog), 35. Holden (J. Mitchell), 48. Iginla (Tanguay), 57. Skille (McLeod, Barrie) - 43. SEKERA (T. Hall, Draisaitl)

/Andrej Sekera (Edmonton) 23:26 min, 1+0, 1 plusový bod, 1 strela/

Domov»Hokej»NHL»NHL: Sekerov pekný gól na body pre Edmonton vôbec nestačil