Slovenské hokejistky otočili duel proti Rakúšankám v závere

Tri góly zo štyroch dosiahli naše reprezentantky v poslednej trojminútovke.

V zápase v Zeltwegu nastúpili aj Tatiana Ištocyová (vľavo), ako aj Lenka Čurmová. Druhá menovaná dokonca uzatvárala skóre zápasu.(Zdroj: TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

Prípravné hokejové stretnutie žien - Zeltweg (Rak.):

Rakúsko - Slovensko 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Góly SR: 50. Trebulová (Gorecká), 58. Herichová (Mikesková), 59. Mikesková (Gorecká, Gáborčíková), 60. Čurmová (Gorecká)

Vylúčené: 2:6 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely na bránku: 34:27, 100 divákov

SR: Budajová - Gáborčíková, Čurmová, Raková, Paľová, Drábeková, T. Ištocyová - Herichová, Mikesková, Gorecká - Klimášová, Trebulová, Maskaľová - Kollová, Suráková, Korenková - L. Ištocyová

Rakúšanky vyhrávali ešte v 50. minúte, no záver zápasu absolútne nezvládli. Foto: TASR

BRATISLAVA. Slovenská ženská reprezentácia zvíťazila v prvom z dvoch víkendových medzištátnych prípravných duelov v rakúskom Zeltwegu, keď v sobotu večer zdolala domáce hokejistky 4:1.

Pod trénerským vedením Andreja Schöbera Slovenky prehrávali ešte jedenásť minút pred koncom 0:1, no štvorgólovým uragánom sa im podarilo otočiť stav zápasu.

Tri góly zo štyroch dosiahli Slovenky v poslednej trojminútovke.

Odveta je na programe opäť v Zeltwegu v nedeľu od 13.45 h.

Hlas:

Andrej Schöber (tréner žien SR): "Naše víťazstvo sa zrodilo vo veľmi vyrovnanom stretnutí, v ktorom si obe družstvá vypracovali viacero dobrých šancí. Výsledok má svoju hodnotu, veď Rakúšanky na ostatnom svetovom šampionáte v A-skupine I. divízie prehrali iba jediný duel s postupujúcimi Češkami, navyše si s nimi zmeriame sily aj v marci na majstrovstvách sveta. Na náš gól sme museli čakať veľmi dlho, pretože napriek kvalitnej hre sme v koncovkách akcií ‘umierali na krásu‘, chceli sme hrať na čisté šance a hľadali sme lepšie postavené hráčky. Až v tretej tretine naše hokejistky zjednodušili koncovku a výsledok sa dostavil. Bola to aj odmena za trpezlivosť a potrebné sebavedomie, lebo dievčatá stále verili aj za nepriaznivého stavu 0:1, že ich snaha musí priniesť ovocie. Po inkasovanom zásahu nás podržala brankárka Budajová, ktorá zlikvidovala dve tutovky domácich. Po góle Herichovej na 2:1 v 58. min fínsky tréner Pekka Hämäläinen odvolal gólmanku Armbergerovú a skórovali sme do prázdnej bránky. V poslednej minúte sme využili druhé oslabenie domácich, my sme ich zvládli šesť. Dievčatám patrí za sobotu pochvala. Ukázali, že vedia nielen hrať, ale aj víťaziť."