Hádzanárky Michaloviec zdolali Partizánske a po roku opäť získali domáci pohár

Slovenský pohár v hádzanej žien vyvrcholil finálovým zápasom v Šali.

Víťazné družstvo zo Zemplína.(Zdroj: TASR)

Slovenský pohár v hádzanej žien (Šaľa):

Finále

Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 28:17 (11:11)

Najviac gólov: Fiľková-Trehubová 6/1, Kučerová 5, Černovová, Holešová a Perederijová po 4 - Michnová 8/3, Blažeková 3, Savičová a Szökeová po 2. Rozhodovali: Dvorský, Karlubík, vylúčenia: 4:3, 7m hody: 1/1 - 7/4, 500 divákov

Tatiana Fiľková-Trehubová s víťaznou trofejou. Foto: TASR

ŠAĽA. Hádzanárky Iuventy Michalovce vybojovali štvrtý triumf v Slovenskom pohári za sebou a siedmy celkovo.

V nedeľňajšom finále v Šali potvrdili pozíciu favorita a Sláviu Partizánske zdolali 28:17.

Zverenky trénera Františka Urbana síce prehrávali v priebehu prvého polčasu už o štyri góly, ešte do prestávky ale dokázali manko zmazať.

V druhom dejstve už na palubovke jasne dominovali a vyhrali ho o jedenásť gólov.

Okrem prémie 1200 eur získali víťazky aj právo účasti v európskom Vyzývacom pohári 2016/17. Ak sa stane Iuventa majstrom, právo prejde na zdolané finalistky.

Hdzanrky Iuventy Michalovce obhjili vazstvo v Slovenskom pohri a zakonili tak vborn rok alou trofejou.

Posted by Slovenský zväz hádzanej / Slovak Handball Federation on Sunday, December 20, 2015

Hlas:

František Urban (tréner Iuventy): "Do zápasu sme nevstúpili príliš dobre, kopili sme technické chyby a až päťnásť je na jeden polčas strašne veľa. Navyše sme nepremieňali šance. V druhom polčase to už išlo, brankárka Gubiková v spolupráci s obranou a rýchle protiútoky znamenali, že sme dali peknú bodku za týmto rokom. V druhom polčase sme to už boli naozaj my."

Priebeh:

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, výraznejší náskok získalo Partizánske až v 12. minúte - trojgólovú šnúru svojho tímu zavŕšila presnou strelou zo sedmičky Michnová a Slávia viedla 7:4.

Partizánske ťažilo z precíznej obrany na čele s brankárkou Súlovskou a v 19. minúte sa nečakane dostalo už do štvorgólového trháku (6:10).

Až potom sa dostala k slovu aj Iuventa a ešte do polčasu dokázala zmazať manko súpera.

Michalovce po zmene strán už jasne dominovali.

Za dve minúty druhého polčasu dala Iuventa tri góly a razom viedla 14:11.

V 35. minúte to bolo už 17:12 pre favorita a Slávii nepomohol ani následný pddychový čas kouča Olšavského.

Iuventa mala suverénne navrch, v ofenzíve sa rozstrieľala Fiľková-Trehubová a v 39. minúte už jej tím viedol 20:13.

Partizánske už nenašlo sily ani kvalitu na zvrat, desať minút pred koncom mala Iuventa desaťgólový náskok (24:14) a zápas bez problémov doviedla do víťazného konca.