Prišiel o zuby a zrýchlil. Jágr prosí Santu o nové

Jaromír Jágr (č. 68) prišiel v zápase s Ottawou o štyri zuby.
Jaromír Jágr (č. 68) prišiel v zápase s Ottawou o štyri zuby. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. dec 2015 o 09:30

Prišiel som o pár zubov, ale zato som na ľade zrýchlil, povedal po zápase legendárny hokejista.

SUNRISE. Na Floride vládne pred Vianocami veľká hokejová pohoda. V utorňajšom domácom zápase s Ottavou dosiahli Panthers už piate víťazstvo v sérii a radosť z neho im nepokazili ani predĺženie s nájazdovým vyústením, ani vyrazené zuby nezničiteľného Jaromíra Jágra.

Domáci zasypali brankára Senators Craiga Andersona 40 strelami. V riadnom hracom čase ho však prekonal iba sviatočný strelec Korban Knight, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne.

Hostia ohrozili Roberta Luonga 16-krát, ale v tretej tretine dostal puk za jeho chrbát Mark Stone a o víťazovi museli rozhodnúť až nájazdy.

V nich opäť raz predviedla svoje umenie dvojica Brandon Pirri, Aleksander Barkov, teda tí istí hráči, ktorí v nedeľu v "lotérii" pomohli k triumfu nad Vancouverom.

Pirri v tejto sezóne zo šiestich súbojov s brankármi súperov vyšiel ako víťaz päťkrát, Barkov je dokonca stopercentný (4 zo 4). Panthers si v nájazdoch polepšili na 5:1.

"Minulý rok sme sa v nich trápili, teraz chlapcom nechýba sebavedomie. Dobre sa na to pozerá," kvitoval tréner Gerrard Gallant podľa nhl.com.

Jágr sa tentoraz gólov nepresadil, no zaznamenal asistenciu. Náladu mu nepokazil ani krvavý incident z úvodnej tretiny, keď ho do tváre zasiahla hokejka Alexa Chiassona.

"Prišiel som o pár zubov, ale zato som na ľade zrýchlil. Mohli ste to vidieť na mojom samostatnom úniku. Nechcem viac počuť o tom, aký som pomalý, veď som sa dokázal dostať do brejku," doberal si Jágr novinárov.

Chiasson zasiahol Jágra hokejkou do tváre.

Po zápase zavesil na sociálnu sieť fotografiu svojho chrupu s vylomenými hornými rezákmi a pridal vtipné vianočné želanie: "Drahý Santa, prosím ťa o nové zuby. Ťažko sa mi budú jesť všetky dobroty, ale aspoň nepriberiem."

"Nechcel som ho zraniť. Veď je to žijúca legenda," kajal sa Chiasson.