Slovenskí hokejisti do 18 rokov zdolali českých rovesníkov 5:4 pp

Slovenskí reprezentanti mali v susedskom derby len mierne, no aj tak navrch.
Slovenskí reprezentanti mali v susedskom derby len mierne, no aj tak navrch. (Autor: TASR)
TASR|26. dec 2015 o 22:50

Mladí Slováci podali aj v improvizovanom zložení kvalitný tímový výkon.

ZUCHWIL. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov úspešne odštartovali svoje účinkovanie na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile, keď v sobotu v oklieštenej zostave zdolali rovesníkov z Česka 5:4 po predĺžení.

Zverenci trénera Petra Mikulu sa na podujatí ďalej stretnú s výbermi domáceho Švajčiarska, Fínska a Nemecka.

Turnaj piatich krajín hráčov do 18 rokov - Zuchwil (Švaj.):

Česko - Slovensko 4:5 po predĺžení (2:1, 2:3, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Kvasnička (Havránek), 13. Michnáč (Kvasnička), 29. Kousal (Havránek, Karafiát), 37. Michnáč - 14. A. Ružička (Smolka), 21. Bodák (A. Ružička), 31. Buček (Bodák, Roman), 35. Šmída (Krivošík), 63. Bodák (Fehérváry)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Arm, Hebeisen - Dittli (všetci Švajč.), Kroták (SR), 55 divákov

Mezinrodn turnaj se svtenm ndechem m ped sebou esk reprezentace do 18 let. Svenci trenra Roberta Reichela...

Posted by Český svaz ledního hokeje on Friday, December 25, 2015

Hlas:

Ondrej Mikula (tréner SR "18"): "Dnešný deň sa pre nás nevyvíjal vôbec dobre, najskôr nám ráno vypadol Adam Liška kvôli horúčkam a v priebehu dňa aj ďalší dvaja hráči mali zdravotné problémy, takže sme museli veľmi improvizovať. Hrali sme na štyri útoky a tri obrany, ale chlapci sa nakoniec zhostili svojich úloh veľmi dobre. Po vyrovnaných dvoch tretinách bol zaslúžene stav 4:4, v tretej časti sme už mali herne navrch, ale niektoré situácie sme riešili veľmi zbrklo. V predĺžení sme už boli výrazne lepší, ale treba povedať, že súper zahodil obrovskú šancu. Nakoniec sa šťastie priklonilo na našu stranu a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Vzhľadom na nepriaznivé okolnosti, ktoré nás dnes sprevádzali, sme vyhrali úplne zaslúžene."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti do 18 rokov zdolali českých rovesníkov 5:4 pp