Slovan vyhral po nájazdoch, drámu rozhodla jedenásta séria

V riadnom hracom nestrelili ani gól. Zo štyridsiatich striel. Hokejisti Slovana napokon uspeli v nájazdovom rozstrele. Vybojovali tretie víťazstvo za sebou.

Hokejisti Slovana vyhrali tretí raz za sebou.(Zdroj: TASR/AP)

KHL - pondelok:

Nižnekamsk - Slovan 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Jeglič

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše Barker a Garnett (obaja Slovan) 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 5000 divákov

Nižnekamsk: Sudnicin - Berezin, Bondarev, Sergejev, Ogurcov, Ľamin, Bryncev, Kuzmin, Ščitov - Milovzorov, Polygalov, Volkov - Grigorenko, Taffe, Zdunov - Žukov, Stoa, Kvapil - Porjadin, Kulikov, Kitarov

Slovan: Brust - Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, V. Mihálik, L. Kozák - L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Leblanc, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, D. Skokan

NIŽNEKAMSK. Hokejisti Slovana Bratislava natiahli víťaznú sériu v KHL na tri zápasy. V úvodnom pondelňajšom dueli trojzápasového tripu vyhrali na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 1:0 po nájazdoch.

Rozhodujúci premenil až v jedenástej sérii Žiga Jeglič.

Druhý shutout za sebou zaznamenal brankár Barry Brust. Proti Nižnekamsku kryl všetkých dvadsaťsedem striel súpera.

Na záverečný duel v kalendárnom roku 2015 nastúpia zverenci trénera Miloša Říhu 30. decembra o 15.00 na ľade Traktora Čeľabinsk.

Samostatné nájazdy priniesli veľkú drámu.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Dobre sme sa pripravili, boli sme veľkú časť duelu lepším tímom. Bohužiaľ, bez streleného gólu sa nevyhráva. Vynikajúco chytal opäť Barry Brust. Myslím, že sme si dva body v nájazdoch zaslúžili."

Online prenos

1:2 - Jedenásta séria zápas ukončuje. Domáci Milovzorov sa nepresadil, ale Jeglič už áno a Slovan si z Nižnekamsku odnáša dva body.

1:1 - Žukov a Tičar a znovu nič.

1:1 - Deviata séria a dvojica Kvapil - Viedenský. Opäť nič. Brankári sa rozchytali a stav zostáva 1:1.

1:1 - Ani ôsma séria rozhodnutie nepriniesla. Neuspeli domáci Stoa ani hosťujúci Kašpar. Dráma pokračuje.

1:1 - Ani v ďalších dvoch sériách gól nepadol. Nepresadili sa za domácich Grigorenko a Taffe, za Slovan znovu Jeglič a Ladislav Nagy.

1:1 - Poriadne sa to zamotáva, Kvapil znovu neuspel, podobne ani na domácej strane Nedorost.

1:1 - Rovnako znovu skúšal šťastie Jeglič, Sudnicin mu však druhý raz skóroval nedovolil.

1:1 - Druhýkrát na nájazd išiel domáci Kvapil, ale tentoraz neuspel.

1:1 - Milovzorov sa nepresadil, Brust udržal Slovan v hre.

1:1 - Říha poslal na nájazd v dobrej forme hrajúceho Kundrátka, ale ten Sudnicina neprekonal.

1:1 - Jevgenij Grigorenko neuspel.

1:1 - Lukáš Kašpar neuspel, stav v nájazdoch zostáva nerozhodný 1:1.

1:1 - Marek Kvapil vyrovnáva na 1:1.

0:1 - Žiga Jeglič svoj nájazd premieňa.

Predĺženie

65. min - Predĺženie sa skončilo, rozhodnú nájazdy.

63. min - Slovan sa musel hneď v úvode predĺženia brániť, keď Ivan Švarný putoval na trestnú lavicu za držanie. V defenzíve si však počínal úspešne a stále drží nerozhodný stav.

61. min - Začalo sa predĺženie.

III. tretina

60. min - Tretia tretina sa skončila, bude nasledovať predĺženie.

56. min - Slovan aj v tretej tretine poslal puk viackrát medzi tri žrde (5-12, celkovo už 27-40), ale nebezpeční sú i domáci. Ich zriedkavejšie príležitosti však Brust likviduje. Dnes môže vychytať druhé čisté konto za sebou.

50. min - Tentoraz sa musel mať na pozore Brust a veľa nechýbalo, aby sa domáci dostali do vedenia. Dokonca puk opečiatkoval konštrukciu brány Slovana.

47. min - V Nižnekamsku si obaja brankári stále držia čisté konto. Vyzerá to tak, že dnes môže rozhodnúť o víťazovi jediný gól. Je preto prirodzené, že ani jeden z tímov nechce urobiť chybu.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila. Slovan je stále strelecky aktívnejší (22-28), ale gól ešte nedal.

37. min - Sudnicin opäť musel zasahovať, ale strelu Kundrátka úspešne kryje. Slovan bojuje, snaží sa, no stále nemôže nájsť recept na domáceho brankára. Diváci v Nižnekamsku ešte gól nevideli.

32. min - Slovan má naďalej streleckú prevahu, aj keď domáci mali výhodu presilovej hry a trochu pritlačili. Brust si pripísal jubilejný dvadsiaty zákrok, domáci Sudnicin kryl už dvadsaťdva striel.

27. min - Tempo hry sa zvýšilo - aj vďaka presilovým hrám. Najskôr neuspeli domáci, potom ani Slovanisti. Dobré šance však mali Barker aj Nedorost, ale Sudnicin svoj tím podržal.

23. min - Zaujímavou štatistikou je aj porovnanie úspešnosti na vhadzovaniach. Slovanu sa v nich darí azda až neobvykle dobre. Zatiaľ ich získal presné dve tretiny - dvadsať z tridsiatich.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

18. min - Slovan dnes nastúpil bez zmien v zostave oproti súboji s Nižným Novgorodom. Proti Nižnekamsku v závere prvej tretiny má na konte už pätnásť striel na bránu, o dve viac ako súper. Zatiaľ však chýbajú góly.

HC SLOVAN v Ninekamsku bez zmien v zostave. #hcslovan

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 28. december 2015

15. min - Domáci zvýšili tempo, po opatrnejšom úvode sa dostávajú k častejšej streľbe a aj Brust musí byť v permanencii. Stále však chýba väčšia príležitosť. Skóre zostáva bez gólov.

10. min - Brust zatiaľ potvrdzuje výbornú formu. Čisté konto vychytal naposledy proti Nižnému Novgorodu a darí sa mu zatiaľ i v tomto dueli. Veľmi dobre zakročil pri šanci Milovzorova.

7. min - Slovan sa solídne pustil do súpera. Prakticky od úvodu ho zasypáva strelami, na pokusy vedie už 2-6. Výraznejšiu šancu si ale nevypracoval.

1. min - Zápas sa práve začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Súper Slovana Nižnekamsk sa takisto pohybuje na hranici postupu do play-off. Momentálne figuruje na ôsmom mieste Východnej konferencie. Deviaty Barys Astana zaostáva o štyri body.

Oba tímy sa naposledy stretli 28. septembra v Bratislave. Domáci nestrelili ani gól. Hostia vyhrali presvedčivo 3:0.

Na snímke z 28. septembra korčuľuje v útočnom pásme Slovana s pukom hráč Nižnekamsku Pavel Zdunov. FOTO - SITA.

V tíme pôsobia viacerí hokejisti so skúsenosťami z majstrovstiev sveta. Napríklad dres bieloruskej reprezentácie si obliekali brankár Vitalij Kovaľ či útočníci Alexander Kitarov alebo Andrej Stas.

Pred zápasom - V dueli proti Nižnému Novgorodu podal skvelý výkon brankár Barry Brust. Nedostal ani jeden gól. Slovan sa po víťazstve posunul v tabuľke Západnej konferencie už na deviate miesto. Na ôsme Dinamo Minsk stráca dva body. Bieloruský tím však má jeden zápas k dobru.

"Tím makal, ako mal, preto sme vyhrali. Hráme od zápasu k zápasu, snažíme sa zbierať čo najviac bodov. Až potom sa môžeme pozerať na tabuľku a myslieť na play-off," vravel po poslednom súboji Marek Viedenský.

Pred zápasom - Kvarteto domácich zápasov zakončili dvomi víťazstvami. Po triumfe 4:2 nad Dinamom Minsk si hokejisti Slovana Bratislava poradili v sobotu aj s Torpedom Nižnij Novgorod 3:0.

O ďalšie body budú bojovať na zahraničnom tripe - na klziskách súpera ich čakajú tri stretnutia. Prvé v pondelok v Nižnekamsku proti domácemu Neftechimiku. Začiatok je naplánovaný na 19.00 hod.