Brejčák postúpil s Davosom na Spenglerovom pohári do semifinále

Fínsky zástupca Jokerit Helsinki (červeno-žlté dresy) mal zápas dobre rozohraný, nezvládol však záver. (Autor: facebook (Hockey Club Davos))
TASR|29. dec 2015 o 18:12

Hokejisti Davosu sa v semifinále tradičného turnaja stretnú s výberom Kanady.

DAVOS. Hokejisti domáceho HC Davos postúpili do semifinále turnaja o Spenglerov pohár.

V utorňajšom štvrťfinále zdolal švajčiarsky tím so slovenským obrancom Jánom Brejčákom v zostave účastníka KHL Jokerit Helsinki 5:4 po predĺžení.

Fínsky tím viedol po dvoch tretinách 4:2, ale Davos v tretej časti vyrovnal a v predĺžení rozhodol Gregory Sciaroni.

V semifinále sa Davos stretne s Kanadou, s ktorou v skupine prehral 0:2.

V druhom utorňajšom štvrťfinále nemecký Adler Mannheim prehral s ďalším účastníkom KHL Avtomobilistom Jekaterinburg 1:3.

Ruský tím v stredajšom semifinále narazí na HC Lugano.

Spengler Cup 2015 - štvrťfinále:

Jokerit Helsini - HC Davos 4:5 pp (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 13. Todd (tr. str.), 32. Aaltonen, 37. Talaja, 39. Regin - 3. Portmann, 31. Koistinen, 51. Jörg, 56. Walser, 64. Sciaroni

Avtomobilist Jekaterinburg - Adler Mannheim 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Góly: 8. Kivistö, 11. Torčenjuk, 17. Jemelin - 52. Raedeke

Semifinálový program (streda 30. decembra):

15.00 Kanada - HC Davos

20.15 HC Lugano - Avtomobilist Jekaterinburg

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Brejčák postúpil s Davosom na Spenglerovom pohári do semifinále