Naši hokejisti do 16 rokov nestačili v Trnave na švajčiarskych rovesníkov

Slovenským mladíkom sa na domácom turnaji zatiaľ nedarí.
Slovenským mladíkom sa na domácom turnaji zatiaľ nedarí. (Autor: facebook (Dirk Fleischer))
SITA|29. dec 2015 o 20:57

Mladí Slováci v zápase vždy len doťahovali náskok súpera.

TRNAVA. Slovenský hokejový tím do 16 rokov neuspel ani vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Trnave, keď v utorok podľahol rovesníkom zo Švajčiarska 2:4.

Zverenci trénera Dušana Halahiju síce dokázali odpovedať na vedúci gól súpera z I. tretiny a v 23. min vyrovnal Matej Komloš na 1:1, ale dva inkasované góly pri vlastnej presilovke pred koncom druhého dejstva ich zrazili do kolien.

V 55. min vykresal nádej Martin Faško-Rudáš, Švajčiari však 61 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatili svoj trium.

V stredu 30. decembra sa mladí Slováci stretnú s fínskymi vrstovníkmi, začiatok duelu je o 14.30 h.

Turnaj štyroch krajín (U 16) - Trnava:

Slovensko - Švajčiarsko 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 23. Komloš (Hvizdoš, Sarvaš), 55. Faško-Rudáš (Okuliar, Bučko) - 12. Kiener (Ducret), 36. Wetter (Stampfli), 37. Oana, 59. Vouillamoz

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Faško-Rudáš (SR) na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Novák, Stano (obaja SR) - Gegáň, Valo (obaja ČR), 284 divákov

Zostava SR: Bátory - Bučko, Patlevič, Šalka, Senko, Ligas, Masár, Škorec, Ilenčík - Faško-Rudáš, Kováčik, Okuliar - Habala, Čederle, Džugan - Komloš, Hvizdoš, Sarvaš - Melcher, Minko, Maniaček

Nemecko - Fínsko 5:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Hlas:

/zdroj: SZĽH/

Dušan Halahija (tréner SR "16"): "V prvej tretine sme boli veľmi nespokojní s prístupom hráčov k hre. Ich prístup bol v prvej časti nehodný reprezentačného dresu. Druhá tretina priniesla výrazné zlepšenie a naša hra už bola úplne iná. Veľmi rýchlo sme dokázali vyrovnať, lenže čo čert nechcel, pred koncom druhej tretiny sme dostali dva góly pri našej presilovke. Išlo o individuálne chyby, ktoré by sa nemali stávať, ale beriem to tak, že chlapci sú mladí a učia sa práve na vlastných chybách. Kým tie chyby sa dajú odpustiť, slabé herné nasadenie už nie. Som rád, že hráči od druhej tretiny zmenili prístup a hrali bojovne, ale za prvú tretinu sme na nich veľmi nahnevaní. Verím, že v ďalšom zápase už predvedú dobrý výkon počas celého zápasu.“

Domov»Hokej»Reprezentácie»Naši hokejisti do 16 rokov nestačili v Trnave na švajčiarskych rovesníkov