Víťazná séria pokračuje, Slovan vyhral v Čeľabinsku po nájazdoch

Zverencov Miloša Říhu čaká v KHL posledný zápas kalendárneho roka 2015.

Bratislavčania získali na ľade miestneho Traktora dôležité dva body.(Zdroj: TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

KHL - streda:

Traktor Čeľabinsk - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Růžička (Šinin) - 19. Paré (Barker, Kašpar), rozh. nájazd Jeglič

Rozhodovali: Safiullov, Gofman - Parfionov, Raming, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Leblanc (Slovan) 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Čeľabinsk: Demčenko – Novák, Martynov, Borodkin, Denisov, Šinin, Quint, Petrov, Chlystov – Glinkin, Popov, Jakuceňa – Kručinin, Pestunov, Šarov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Růžička, Osnovin, Afonasevskij

Slovan: Brust - Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, V. Mihálik, L. Kozák, Luža - Kašpar, V. Nedorost, Paré - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Leblanc, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, D. Skokan

ČEĽABINSK. Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali vo svojom poslednom vystúpení v kalendárnom roku 2015 na ľade Traktora Čeľabinsk 2:1 po samostatných nájazdoch.

Víťaznú sériu v KHL tak natiahli na štyri zápasy, pripísali si ďalšie dva body a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli so 65 bodmi na priebežné ôsme miesto.

Skóre duelu otvoril v 11. minúte Martin Růžička, český útočník bekhendovým blafákom prekonal Barryho Brusta a ukončil tak brankárovi Slovana jeho sériu bez inkasovaného gólu, ktorá sa zastavila na čísle 157:01 min.

O vyrovnanie sa na konci prvej tretiny postaral Kanaďan Francis Paré, ktorý skóroval proti svojmu bývalému zamestnávateľovi.

V druhej časti sa "belasí" ocitli pod silným tlakom, ale nápor ustáli aj zásluhou Brusta.

O triumfe Slovana napokon rozhodli až samostatné nájazdy, v nich domáci nepremenili ani jeden pokus, kým za hostí skórovali Žiga Jeglič aj Lukáš Kašpar.

Zverenci trénera Miloša Říhu odohrajú prvý zápas v roku 2016 v pondelok 4. januára, keď sa predstavia na ľade Dinama Riga (18.30 SEČ).

Hlas po zápase

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha, tréner Slovana: "Síce sme dnes nehrali tak dobre ako v minulých zápasoch, ale s výborným výkonom gólmana a bojovnosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca. Som rád, že z ťažkého tripu vezieme domov dve víťazstvá. Za celé mužstvo prajeme fanúšikom a celému hokejovému Slovensku všetko dobré do nového roku."

Ďalšie výsledky:

Neftechimik Nižnekamsk - Medveščak Záhreb 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 2. Ščitov, 26. Polygalov - 23. Gysbers, 28. Genoway, 47. Hedberg, 59. Mertl

Viťaz Moskovská oblasť - Spartak Moskva 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Góly: 12. Horák, 20. a 33. Kokšarov - 16. Šmeljov, 17. Leščenko, 31. Genoway, 40. Šmeljov, 52. Vasiljev, 60. Mereskin

Predĺženie

Extra time priniesol dramatické situácie. Korčuliarsky a tým pádom aj herne boli na tom lepšie Rusi. Veľkú šancu mal predovšetkým Šarov, ktorý dobre kombinoval s Osnovinom. Rozhodnúť však mohol v posledných sekundách predĺženia Kašpar, keď takmer potrestal veľkú chybu neistého obrancu Popova. Gólman Demčenko bol však proti a rozhodnú samostatné nájazdy.

III. tretina

V zvyšných minútach sa už oba tímy zzamerali skôr na defenzívu a nechceli zbytočne riskovať. Slovan už teraz získal minimálne bod. Nasledovať bude 5-minútové predĺženie.

Slovan nevyužil ďalšiu ponúkanú presilovkovú šancu. Počas dvoch minút neboli hráči Slovana nebezpeční. Avšak tesne po skončení trestu domáceho hokejistu skúsil pozornosť Demčenka Nagy. Nedal gól, no čo je horšie, po strele bol narazený na mantinel a otrasený Ladislav Nagy odchádza do kabíny. Do konca zostáva niečo vyše 6 minút.

Na začiatku 50. minúty mohol poslať Slovan do vedenia Ladislav Nagy, dôležitý druhý gól však nestrelil.

Hostia sú opäť v pätici. Čeľľabinsk hral poslednú presilovku katastrofálne a na tribúnach zaznel aj prvý piskot miestneho publika.

Slovan akoby nechcel zostať Traktoru nič dlžný a presilovku budú hrať pre zmenu domáci. Vylúčený je Václav Nedorost na minúty za podrazenie.

Ďalšia nevyužitá presilovka v podaní Slovana. Šance na skórovanie si však bratislavský tím vypracoval. Najmä Kašpar s Jegličom sa snažili dostať puk za Demčenka.

Začala sa tretia tretina a tá pokračuje v nastolenom trende. Slovan bude hrať presilovú hru, na trestnej lavici už sedí Denisov.

II. tretina

Koniec druhej tretiny, ktorá by mohla mať názov aj "presilovková". Tímy hrali väčšinu času v nerovnovážnom stave, respektíve v nekompletnom zložení oproti klasickému formátu 5-5. Vzhľadom k väčšiemu počtu trestov na strane Slovana boli, vcelku logicky, lepším celkom domáci. Skóre však zostáva aj po 40 minútach vyrovnané.

Tretina vylúčení pokračuje. Tomáš Kundrátek 1,5 minúty pred koncom druhej tretiny sadne na trestnú lavicu. Dostáva menší, dvojminútový trest za podrazenie.

Ďalší hráči na trestnej lavici, tentoraz hneď štyria naraz! Keďže však budú vylúčení dvaja hokejisti na oboch stranách, hrať sa bude v rovnovážnom stave 4-4.

Do konca druhej tretiny zostáva 180 sekúnd.

Aj Slovan dostal šancu zahrať si v početnej výhode, no rovnako ako v prípade troch domácich presiloviek, ani z tejto gól nepadol.

V 12. minúte bola v brejkovom úniku dvojica hostí Leblanc - Bartovič. Vracajúci sa obranca však svojím pohybom vykryl kľúčový priestor pred bránou Demčenka a Leblanc tak musel voliť len prihrávku "žabkou", na ktorú však Bartovič nedosiahol.

Slovan sa ubránil už tretej presilovke domácich, čo je síce pozitívne, no do ďalších minút musia Říhovi zverenci rozhodne zlepšiť disciplínu.

Druhá tretina patrí v Traktor Arene domácim. V 10. minúte nepríjemne z uhla zakončoval Popov.

Prakticky prvých 5 minút prostrednej tretiny sa musel Slovan brániť. Najprv bol vylúčený Kundrátek a po pár sekundách po uplynutí jeho trestu putoval na trestnú lavicu Tomáš Starosta. Pozitívne je, že hostia sa ubránili.

Druhú tretinu Slovan nezačal ideálne. "Belasí" sa budú musieť brániť prvej presilovej hre Traktora v dnešnom dueli.

I. tretina

Koniec prvej tretiny. Po úvodnej dvadsaťminútovke hrá Slovan v Čeľabinsku nerozhodne.

Gól Slovana! Kanaďan Francis Paré v čase 18:35 vyrovnáva v presilovke na 1:1, keď dorazil do siete vyrazený puk po strele Barkera.

Hostia budú mať už tretiu presilovkovú príležitosť vyrovnať. Na 2 minúty putuje na trestnú lavicu Rybakov za sekanie.

Slovan nevyužil druhú presilovku v zápase, do konca úvodnej tretiny zostáva 6 minút.

Hostia zvládli prvú polovicu duelu veľmi dobre, avšak v 11. minúte sa v "belasej" obrane objavila veľká defenzívna diera. Śinin našiel ukážkovou kolmicou českého legionára Martina Růžičku, ktorého blafák skončil v Brustovej sieti. Čeľabinsk - Slovan 1:0.

Slovan si vytvoril v početnej výhode tlak, dobre pálil najmä Kundrátek. Skóre sa však ani po 8 minútach nemení.

Dávid Skokan si svojou aktivitou vypýtal faul od domáceho Petrova (hákovanie) a Slovan bude mať výhodu prvej presilovej hry v stretnutí.

Brust musí v 4. min po prvýkrát zasahovať po strele Vladimira Denisova. Brankár Slovana mal odkrytý výhľad a tvrdú strelu bez problémov chytil.

Zápas sa začal. Domáci nastupujú v tmavých dresoch a hrajú zľava doprava, Slovan v bielych dresoch.