MS20: Česi otočili duel s Bielorusmi, Američania strelili desať gólov

Viac práce ako čakali. Ešte po dvoch tretinách český výber prehrával.
Viac práce ako čakali. Ešte po dvoch tretinách český výber prehrával. (Autor: facebook (International Ice Hockey Federation (IIHF)))
Sportnet|30. dec 2015 o 15:45

Českí hokejoví juniori hrali dlho proti Bielorusom v hernom kŕči, v tretej tretine však otočili dovtedy nepriaznivé skóre.

HELSINKI. Česká reprezentácia si v úvodnom stredajšom zápase na majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov vo fínskych Helsinkách v rámci základnej B-skupiny poradila s bieloruskými rovesníkmi 5:3.

Mladí Česi po dvoch tretinách prehrávali 2:3, ale tromi gólmi v treťom dejstve obrátili vývoj stretnutia vo svoj prospech.

Bielorusi už pred týmto duelom vedeli, že nemajú šancu odlepiť sa z poslednej piatej priečky tabuľky "béčka" a čakajú na nich boje o záchranu v elitnej kategórii.

V A-skupine si favorizovaní Švédi poradili s Dánmi, zvíťazili presvedčivo 5:0 a v predstihu si zabezpečili postup do štvrťfinále z prvého miesta.

Iba o udržanie sa v elitnej kategórii budú spoločne s Bieloruskom bojovať Švajčiari.

Osud Helvétov spečatila vysoká prehra 1:10 s USA, po ktorej s jedným bodom na konte naisto neopustia poslednú priečku v tabuľke A-skupiny.

MS hokejistov do 20 rokov - Helsinki (Fín.)

A-skupina (Helsinki Ice Hall):

Švédsko "20" - Dánsko "20" 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 1. Kempe, 11. Forsling, 38. Lindblom, 51. Lagesson, 56. A. Nylander

USA - Švajčiarsko 10:1 (6:0, 4:1, 0:0)

Góly: 8. Dvorak, 9. Matthews, 11. Carlo, 13. Werenski, 16. Tkachuk, 17. Schmaltz, 23. Tkachuk, 29. Matthews, 29. White, 31. Donato - 22. Meier

Česko - Bielorusko 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)

Góly: 16. Stránský, 33. Lakatoš, 53. Smejkal, 55. Veselý, 60. Mašín - 21. Falkovskij, 31. Šarangovič, 38. Gončarov

1. Rusko 3 2 1 0 0 12:6 8 b
2. Česko 3 2 0 1 0 8:5 7 b
3. Fínsko 3 2 0 0 1 18:9 6 b
4. Slovensko 3 1 0 0 2 7:12 3 b
5. Bielorusko 3 0 0 0 3 6:19 0 b

Domov»Hokej»Reprezentácie»MS20: Česi otočili duel s Bielorusmi, Američania strelili desať gólov