Winter Classic 2016 korisťou Montrealu, zdolal Boston

Zápas NHL na štadióne tímu amerického futbalu sledovalo takmer 70-tisíc divákov.

(Zdroj: TASR/AP)
Navštívte slávny autosalón v Ženeve >>

FOXBOROUGH. Hokejisti Montrealu triumfovali hladko 5:1 nad hráčmi domáceho Bostonu v piatkovom už tradičnom novoročnom stretnutí zámorskej NHL pod otvoreným nebom. Zápas sledovalo na štadióne 67 246 divákov

FOTO - SITA/AP

Skóre prestížneho zápasu Winter Classic 2016 otvoril hneď v 2. min hosťujúci David Desharnais, náskok Canadiens v prostrednej tretine zvýšili Paul Byron s Brendanom Gallagherom.

V treťom dejstve najprv Matt Beleskey strelil jediný gól Bruins, víťazstvo Montrealu potom ešte prikrášlili Max Pacioretty a spomenutý Byron svojím druhým zásahom v tomto dueli.

K úspechu kanadského mužstva prispel devätnástimi zákrokmi brankár Mike Condon, náhradník za zranenú jednotku Careyho Prica. Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára na ľade strávil 22:35 min, pripísal si jeden mínusový bod a dve strely na bránku.

Hralo sa na Gillette Stadium vo Foxborough vzdialenom približne 35 km juhozápadne od Bostonu, ktorý je regulárne domovom tímov New England Patriots v súťaži amerického futbalu National Football League (NFL) i New England Revolution vo futbalovej Major League Soccer (MLS).

V druhom sobotňajšom súboji proti sebe nastúpili konkurenti z Pacifickej divízie Vancouver a Anaheim.

Domáci Canucks síce do 50. min prehrávali 0:1, no Christopher Tanev zariadil predĺženie a Alexandre Burrows v nájazdoch aj druhý bod pre "kosatky".

Víťazná šnúra Ducks sa tak zastavila na troch dueloch.

Boston - Montreal 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 44. Beleskey (McQuaid, Spooner) - 2. Desharnais (Weise, Jemelin), 22. Byron (Flynn, Barbeiro), 38. Gallagher (Pacioretty, Plekanec), 49. Pacioretty (Gallagher, Plekanec), 59. Byron (P.K. Subban, Beaulieu)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 22:35 min, pripísal si jeden mínusový bod a dve strely na bránku/

Vancouver - Anaheim 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 51. Tanev (Burrows, Vey), rozhodujúci sam. nájazd Burrows - 28. Kesler (Stewart, Santorelli)