Výsledok je spravodlivý, tvrdí Luis Enrique po remíze s Espanyolom

Luis Suárez (vpravo) sa dostáva do veľkej šance pred brankárom Espanyolu Pauom Lopezom. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. jan 2016 o 13:11

Získali sme skvelý bod proti najlepšiemu mužstvu na svete, hodnotil po stretnutí tréner Espanyolu Barcelona Constantin Galca. Jeho zverenci remizovali s FC Barcelona 0:0.

BARCELONA. Úradujúci španielsky futbalový majster FC Barcelona začal rok 2016 bezgólovou remízou v mestskom derby na pôde Espanyolu v rámci 18. kola najvyššej miestnej súťaže Primera División.

Keďže v neskoršom sobotňajšom dueli triumfovalo Atlético Madrid nad Levante (1:0), Kataláncom patrí priebežná druhá pozícia s dvojbodovým mankom práve na Atlético (41). Mužstvo trénera Luisa Enriqueho má však stále k dobru odložený duel so Sportingom Gijón, ktorý sa uskutoční v stredu 17. februára.

Stretnutie na štadióne Espanyolu malo až prekvapujúco vyrovnaný priebeh. Favorizovaní hostia sa tradične snažili presadiť proti súperovi stiahnutému na vlastnú polovicu dominantným držaním lopty s množstvom krátkych prihrávok.

Katalánci nevyužili niekoľko sľubných príležitostí. Pokusy Lionela Messiho a Luisa Suáreza skončili na konštrukcii domácej bránky. Predovšetkým šanca druhého menovaného musela hostí mrzieť. Uruguajčan namieril do žrde iba z niekoľkých krokov.

Hľadisko Power8 Stadium sa mohlo v nadstavenom čase druhého polčasu dočkať víťazného zásahu domácich. Marco Asencio však nezvládol finálnu prihrávku na úplne voľného Felipeho Caiceda.

Kouč FC Luis Enrique bol na pozápasovej tlačovej konferencii chladne úprimný. "Espanyol si dnes počínal veľmi dobre. Je ťažké, keď čelíme tímu s takým obrovským nasadením," priznal pre oficiálnu klubovú stránku.

"Hráči Espanyolu nám nedali dýchať najmä na začiatku zápasu. Vedeli sme, že na nás vybehnú. Majú nového trénera a v derby je to vždy takéto. Mali sme dobrý vstup do druhého polčasu, páčil sa mi náš herný rytmus. Napriek skutočnosti, že sme si utvorili viac šancí, je tento výsledok spravodlivý."

Abraham Gonzalez (vpravo) sťahuje k zemi Lionela Messiho. FOTO - TASR/AP.

Gólman hostí Claudio Bravo bol po stretnutí nahnevaný. Cítil, že Barcelona mala v mestskom derby zvíťaziť. "Nebudem zahmlievať, že 0:0 nie je výsledok, pre aký sme sem prišli," vravel.

"Snažili sme sa hrať našu typickú hru, ale hráči Espanyolu nás dobre napádali a odviedli skvelú prácu," doplnil podľa portálu football-espana.net tridsaťdvaročný Čiľan.

Bravo bol najúspešnejším hráčom Barcelony v uplynulom kalendárnom roku. Ako je známe, FC získal dovedna päť trofejí, Bravo ešte o jednu viac - triumf na Copa América.

Espanyol dosiahol 191. bezgólový výsledok v rámci La Ligy, čo je najviac spomedzi všetkých tímov v súťaži. Rumunského kouča na domácej lavičke Constantina Galcu to však nemrzelo.

"Získali sme skvelý bod proti najlepšiemu mužstvu na svete. Hrali sme s nasadením a v defenzíve sme odviedli kusisko práce. Škoda, že sme viac nepodržali loptu a neutvorili si väčší počet šancí," zamyslel sa Galca.

"Súper si nevypracoval veľké príležitosti. Mal síce prevahu v úvodných minútach druhého polčasu, ale hráči boli kompaktní a stáli jeden druhému nablízku," dodal Galca podľa webu lainformacion.com. Obidve mužstvá na seba natrafia aj v blížiacom sa osemfinále španielskeho Kráľovského pohára (Copa del Rey).

Domov»Futbal»Španielsko»Výsledok je spravodlivý, tvrdí Luis Enrique po remíze s Espanyolom