Čepelová v Brisbane končí, po boji nestačila na Stosurovú

Samantha Stosurová v závere náročného duelu zužitkovala svoje skúsenosti.
Samantha Stosurová v závere náročného duelu zužitkovala svoje skúsenosti. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jan 2016 o 09:01

S favorizovanou súperkou odohrala vyrovnaný zápas. Jana Čepelová prehrala so Samanthou Stosurovou po viac ako dvojhodinovom boji.

BRISBANE - 1. kolo:

(dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch)

Samantha Stosurová (Austr.) - Jana Čepelová (SR) 6:4, 3:6, 6:4

/za 144 minút/

BRISBANE. Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Brisbane. V pozícii kvalifikantky prehrala s favorizovanou domácou Samanthou Stosurovou po vyše dvojhodinovej trojsetovej bitke 4:6, 6:3, 4:6. V rozhodujúcej časti nevyužila náskok 3:0.

Čepelová začala proti Stosurovej bez rešpektu. Dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:2. Šampiónka US Open z roku 2011 však následne získala štyri gemy za sebou a prvý set sa stal jeho korisťou.

V druhej časti mala Slovenka raketový štart. Po dvoch brejkoch odskočila Austrálčanke na 4:0. V rozlete ju nezastavila ani pauza, počas ktorej si Austrálčanka nechala ošetriť boľavé zápästie.

Čepelová skvelo zvládla druhý set. FOTO - TASR/AP.

V rozhodujúcom sete Čepelová rýchlo odskočila súperke na 3:0. Profitovala z jej početných nevynútených chýb. Stosurová sa však dokázala zmobilizovať.

Vďaka podpore publika i sérii víťazných forhendov otočila na 4:3. Slovenke odplatila prehru z turnaja v katarskej Dauhe z roku 2014.

"Som naozaj šťastná, že sa mi podarilo vyhrať náročný duel proti Čepelovej. V treťom sete mala súperka brejk k dobru, no vďaka zlepšenému výkonu som otočila nepriaznivý vývoj. Zo zápasu si odnášam veľa pozitív. Pokiaľ ide o zranené zápästie, verím, že to nebude nič vážne," povedala pre oficiálnu stránku turnaja.

Stosurová v treťom sete predviedla skvelý obrat. FOTO - TASR/AP.