Nevyužil vedenie 6:1 a 3:1. Kovalíkovi nevyšiel debut v hlavnej súťaži

Jozef Kovalík skvelo rozohraný zápas nezvládol doviesť do víťazného konca.
Jozef Kovalík skvelo rozohraný zápas nezvládol doviesť do víťazného konca. (Autor: Ilustračné - TASR)
TASR|5. jan 2016 o 20:00

Zápas mal perfektne rozohraný. Jozef Kovalík napokon pri svojej premiére v hlavnej súťaži na úrovni World Tour prehral v indickom Chennai s Talianom Thomasom Fabbianom.

CHENNAI - 1. kolo:

(dotácia 482 085 USD, tvrdý povrch)

Thomas Fabbiano (Tal.) - Jozef KOVALÍK (SR) 1:6, 6:3, 6:4

/za 118 minút/

CHENNAI. Slovenskému tenistovi Jozefovi Kovalíkovi nevyšiel debut v hlavnej súťaži na turnaji ATP. V 1. kole v indickom Chennai v súboji dvoch kvalifikantov prehral s Talianom Thomasom Fabbianom.

Neuspel po takmer dvojhodinovej bitke 6:1, 3:6, 4:6. Zápas mal pritom výborne rozohraný. V druhom sete viedol 3:1, no v ďalších minútach uhral iba štyri gemy.

Fabbiano nastúpi v dueli o postup do štvrťfinále vo štvrtok proti šiestemu nasadenému delovo podávajúcemu Luxemburčanovi Gillesovi Mullerovi.

Kovalík, ktorý vo finále kvalifikácie otočil zápas s Rusom Alexandrom Kudrjavcevom, si z Chennai odnáša prémiu 4295 dolárov a dvanásť bodov do svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie.

Víťazstvo obhajuje Wawrinka

Celkový triumf na turnaji v Chennai obhajuje Švajčiar Stan Wawrinka. Vo vlaňajšom finále zdolal Slovinca Aljaža Bedeneho 6:3 a 6:4.

Domov»Tenis»Nevyužil vedenie 6:1 a 3:1. Kovalíkovi nevyšiel debut v hlavnej súťaži